Šta je novo?

CPU problem - temperatura

cimi

Slavan
Učlanjen(a)
05.12.2010
Poruke
1,149
Poena
210
Pozdrav svima,

imam problem koji mi se pojavljuje zadnjih nekoliko dana.
Naime racunar mi se zabaguje sve radi usporeno i kad npr pogledam temperature po jezgrima pokazuje mi
99c
1c
99c
1c

Udjem juce u bios pokazuje mi 99c.

Inace normalne temperature mi se krecu oko 25c u idle.

Do cega moze a bude problem?
 
Kad pipneš kućište je l' vruće ili jok?
Duva li kuler kao lud ili ne?
Ima li šta čudno u task manageru, da vuče mnogo CPU-a?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
Pipnuo sam kuciste bilo je ledeno.
Kuler je sve vreme na 100%
Nisam proverio za taskmenager,ali sam upravu instalirao sve zivo antivirusno Norton,HitmanPro,Malwerbytes pa testiram.

Sada sve normalno radi,ali odjednom se zalaguje ukljucim temperature da proverima kad ono slog me nije udario.

Ne znam sta mu odjednom bi,pa sam posumnjao da nije uleteo neki virus,ali mi nenormalno ono da mi pokazuje onako 1c a drugo jezgro 99c
 
Izgleda da je do biosa problem. Vadio sam bateriju, sad sam pustio prime radi bez ikakvog problema vec 15 min.
Nije mi jasno probao sam vise verzija biosa, nekad mi je cpu mogao da se klokuje na 4.7 sad ne moze ni na 4.5..
A evo sad mi brljavi i na default.
Malo pre udjem u bios pokazuje 85c..Sad kad sam vadio bateriju pokazuke 23c.
Malo pre sam isto oborio sistem, ucitao neki stari bios koji je lepo radio isto poceo da brljavi.
Pokazuje temperaturu od 95-99c kuciste ledeno, izbacuje hladan vazduh.
Ali mi sve trokira na racunaru kad mi se dogodi taj bug.
 
Verovatno trokira jer ti throttluje cpu tj sam obara perf da bi smanjio potrosnju-grejanje.

Odradjen delid? Hladnjak direktno na die ili si vracao IHS?

Licno bih krenuo cisto reda radi sa proverom paste na cpu, mada je zadnji prime test kontradiktoran...
Imas li drugu maticnu ili cpu da testiras, gde ces iskljuciti brljanje biosa ili cpu temp senzora?
 
Ne ovde je neki gadan problem.

Sve jr krenulo od kad sam update bios i nesto se zabagovalo i upadnem u boot loop.
Nekako sam to uspeo da sredim.
Do tog trenutka je radilo sve super.

Sinoc prodje prime95 bez problema 2h.
Malo pre me devojka zove i kaze da je temp 75c u idle(obicno je 25).
Npr vidim kad hocu nesto da izvadim iz winrar treba mu 2 min za obican fajl.
Svez win
Svez bios
Novi drajveri
Nema nista instalirano.

Sve je bilo ok do bios update.

Nije mi jasno. Kako sad da resetujem bios na fabricko?

Nisam radio delid, sto je najgore nemam gde da testiram, posto svi koje znam ili imaju krs pc ili laptopove
 
Evo sad je radio 2 sata normalno i odjednom skoci na 80c..Ja udjem u bios kad tamo pokazuje 95c..Resetujem racunar evo ga opet na 25c..

Nije mi jasno,u cemo je problem :/
 
Možda ti otkazuje vodeno hlađenje? Da li ti pumpa radi normalno?
 
Pa i maticna moze da crkne, posebno pri OC, to je barem jasno. Ja bih promenio i bateriju, cisto reda radi jer je ocigledno da BIOS brljavi.

edit: a vodjeno hladjenje... Stavi neki obican cooler, to barem mozes da testiras.
 
Pupmpa radi savrseno,ne moguce da otkazuje pumpa,posto sam juce przio cpu sa prime95 2h nije preslo 70c,sad evo igram csgo 1h i ne prelazi 45c..Ali onda odjednom naleti neki bug i kad je idle skoci 90c..
A nije do oc,posto vec 1 god drzim cpu na stock i radio je bez problema.
 
Koliko je opterećenje procesora kada skoči temperatura? Ako je na 100% možda je onaj mining malware.
 
koja je logika da mining malware moze dici temperaturu vise od prime95?
 
Sve je bilo ok do bios update.
Nije mi jasno. Kako sad da resetujem bios na fabricko?

Trebalo bi da je Gigabyte esupport besplatan - proveri. Ja bih zatražio da mi pošalju staru verziju BIOS-a sa opisom problema, ako već ne čuvaju stare / fabričke verzije na support stranici za ovu ploču.
 
@cimi moraš da uzmeš prethodnu verziju biosa koja je radila kako treba i nju flešuješ.
 
Izgleda sam resio problem tj vec dva dana je ok..

Fleshovao sam bios novi stari novi stari,clear cmos..Dok na kraju nije nestao bug..Pre mi je idle kucao do 99c..sad drzi oko 22c u igrama oko 50-60c..Ne znam koji mu bio djavo,ali sam pristupio nasilnom metodom dok ga nisam otklonio :d
 
Ne da me ubijes ne znam sta je resenje tog problema,izmenjao sam sve komponente (osim kucista i napajanja),instalirao w 7/8/10 ,barem 5-6 razlicitih biosa..probao sve zivo da iskljucujem ukljucujem u biosu,1000 raznoraznih twikova koje sam nasao na netu..I dalje nista.
Na kraju sam digao ruke spustio sam sens u csgo tako da bar mogu koliko toliko da igram.
 
Pipni kuler procesora i kazi da li je ringla ili prosecno.Da li si menjajo termalnu pastu procesora?
 
Nazad
Vrh Dno