Šta je novo?

Kako kreirati VPN mrezu preko laptopa

luka78

Slavan
Učlanjen(a)
24.07.2005
Poruke
255
Poena
319
Pozdrav,

Radi se o sledecem. Nalazim se u Njemackoj i u stanu imam wifi mrezu. Zelio bi da preko svog laptopa kreiram VPN mrezu koja ce mi sluziti za:

1. Koristenje KODIja i addona koji nisu bas prihvatljivi pa mi treba enkripcija
2. Imam registrovan Amazon Prime.de nalog. Posto je tu vecina serija i filmova na njemackom bez prevoda, citam da postojimo mgucnost da se mijenjanjem lokacije moze koristiti Amazon Prime.com sa tog de naloga. Ali ovo je placena varijanta preko VPN servisa: "Amazon Prime UK has some great TV shows that are unfortunately region-locked. This means that they can be accessed only from within the UK. However, if you a leading Amazon Prime VPN like Ivacy, you can effortlessly unblock Amazon UK outside UK and watch some of the best Amazon UK shows. Here’s what you need to do:
Subscribe to Ivacy VPN account with your username and password.
Download and install Ivacy VPN app on your desired platform or device, i.e. (Windows, Android, iOS, Linux, Kodi, Roku, PS4, Smart TV, Raspberry Pi, etc.)
Choose UK as your location from the ‘Countries’ tab.
You are automatically connected."
Da li ja mogu ovu VPN mrezu tako kreirati da postignem ovakve rezultate?

Dakle, da se laptopom spojim na wifi u stanu, kreiram VPN i da preko druge externe USB wifi antene sherujem tu novu mrezu u stanu na koju ce se kaciti uredjaji?

Hvala
 
Poslednja izmena:
To sa Amazon prime će ići teško. Mora marketplace za digital content (drive, music, video, apps) da ti bude u toj zemlji da bi mogao da gledaš. U suprotnom ces videti sve serije i filmove te zemlje ali nećeš moći da ih pustiš. A da bi mogao da prebacis market place I da sve to funkcioniše treba ti adresa u toj zemlji i payment method. Ja koristim Amazon prime u de i ima engleski jezik i titlova. Proveo sam dosta vremena sa support kako na .com,. uk tako i na .de zato što mi se firestick registrovao na us marketplace, Alexa na UK a ja u de i prime mi nije radio

Sent from my X1030X using Tapatalk
 
To sa Amazon prime će ići teško. Mora marketplace za digital content (drive, music, video, apps) da ti bude u toj zemlji da bi mogao da gledaš. U suprotnom ces videti sve serije i filmove te zemlje ali nećeš moći da ih pustiš. A da bi mogao da prebacis market place I da sve to funkcioniše treba ti adresa u toj zemlji i payment method. Ja koristim Amazon prime u de i ima engleski jezik i titlova. Proveo sam dosta vremena sa support kako na .com,. uk tako i na .de zato što mi se firestick registrovao na us marketplace, Alexa na UK a ja u de i prime mi nije radio

Sent from my X1030X using Tapatalk

Hvala na komentaru. Evo ja sam sada u trial periodu na Prime.de. Dvije, tri serije pokusao gledati, jedna od njih je Njemacka serija "You are wanted" ali je ona sama po sebi na Njemackom i jos su prevodi Njemacki. Ali bez obzira, treba mi uputstvo da napravim tu mrezu tj. kriptovani VPN. I da, sta bi mi trebalo jos od hardware-a, nekakav USB wifi AP?
 
Poslednja izmena:
Ja koristim hide.me free

https://hide.me/en/?friend=ftnc&banner=e2a07063&hidefree=1

Za ono što tebi treba se plaća oko 5€ mesečno. Za praznike imaš popuste od 50%

Pogledajte prilog 244988

Pa ima ih jos, znam gledao sam. A pitam moze li se to izvesti na nacin na koji sam ja pitao? Da laptop se nakaci na wifi mrezu u stanu, da enkritpujem i pustim onda Wifi u stanu na nekakav USB WiFI AP na koji ce se kaciti uredjaji? I da dobijem to sto si ti postavio ;-)
 
Moze dodatni usb wifi adapter da se konfigurise da radi kao virtual ap na windowsu, i onda se vpn konekcija share-uje preko tog usb adaptera. Amazon prime pretplata kod mene je registrovana na US billing address iako platna kartica (Master) nije iz US, i onda moze da se gleda preko US ip adrese.

Pored te varijante da koristis laptop kao access point, mozes da uzmes i wifi ruter koji ima podrsku za vpn klijent konekcije, npr, asus ruteri podrzavaju pptp, l2tp, openvpn.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno