Šta je novo?

Kupovina laptop-a - mišljenje iskusnijih?

Dark_Inquisitor

Poštovan
Učlanjen(a)
10.04.2016
Poruke
37
Poena
60
Ovih dana sam se bacio u groznicavu potragu za laptopu, sto KP polovnjaci, sto novi kod ovih nasih derikoza od radnji. Laptop bih prvenstveno koristio za surf, MS office (Excel, prvenstveno), i da, odradio bih dual boot sa Linuxom, zbog hobistickog programiranja u PHP-u i pomalo rad u CMS-ovima, tipa WP.
E sad, posto mi se ipak ne ulazi u kredite i velike rate za novo (mada sam se i za to zesce zagrejao), naleteh na ovaj model na KP:
Lenovo Z710 Ideapad

Процесор: Intel Core i5-4200M 2.5GHz (turbo do 3.1GHz, 2 jezgra, 3MB cache, 22nm, 37W)
Радна меморија: 6GB DDR3
Хард диск: 1TB + 8GB SSHD
Графичка карта: nVidia GeForce GT 745M 2GB DDR3 + Intel® HD 4600 (Dual Graphics)
Екран: 17.3" LED backlight Full HD 1920x1080 (Glare)
Оперативни систем: Windows 10 Pro 64-bit

Kompjuter je koriscen licno u poslovne svrhe, na slikama deluje 9.9/10.
Cena 33o evrica.
S tim sto bih ja ubacio SSD pored ovog hibridnog i jos 8gb rama.

Kako se vama cini sveobuhvatno ova ponuda?
 
Fine karakteristike. Tebi i vise nego dovoljne. Ekran definitivno highlight racunara, tebi bitno ukoliko radis na racunaru.
Za moj ukus je malo glomazan, ja preferiram rad na desktopu a laptop da bude sto laksi (ako vec moramo da mu trazimo manu).
Cena nije losa, ako ti odgovara - preporuka za kupovinu. Jedino obrati paznju na bateriju.
Sto se tice RAM memorije za pocetak ne menjaj nista a ako vidis da ti fali lako ces dodati, cisto da se ne bacas u trosak bez veze nije bas toliko lako napuniti 8GB.
 
Poslednja izmena:
Hvala, drugari. Ekran definitivno jeste highlight ovog modela. Međutim, ovaj model ima jedan nedostatak koji sam otkrio na netu. Naime nije moguće ubaciti SSD i hard, sistem neće da učita oba. Ništa ne pomaže, a Lenovo nikada nije izašlo sa rešenjem za ovaj problem. Ovo je potencijalni deal breaker. Ako neko ima još neku finu preporuku, bio bih zahvalan. Definitivno ću razmotriti i ovaj T440.
 
Nazad
Vrh Dno