Šta je novo?

Gde da kupim ATI Grafičku kartu od min. 4gb (Braću Mađare ne računam)

Osterlitz

Poštovan
Učlanjen(a)
28.08.2014
Poruke
42
Poena
60
Naslov sve govori.
Gde kupiti neku krštenu aka 4GB+ grafičku kartu u normalnoj maloprodaji sa domaćom garancijom :wall:
Nešto mi se ne istovaraju značajne pare na KP kombinacije i Subotica garancije :crash:
Jel se očekuju neki regularni uvozni kontigenti ili su nas braća rudari zanavek osudili na KupujemProdajem i Suboticu ?:mad:
Vidim da na kupujem prodajem ima i dosta novih kartica, sa domaćom garancijom, ali po značajno većoj ceni od "očekivane" (izgleda da ljudi koji rade po maloprodajama to odmah pokupuju pa posle krčme na KP). Drugo, ako mi takva kartica crkne i onako neću imati gde da je zamenim jer su naše maloprodaje prazne :d
Ima li nade za nas ? :whip:
 
Ako negde nadjes odmah javi i ja bih uzeo.jedno 50 kom za igranje
 
Ima li nade za nas ?

Teško...

Ja sam takodje tražio 4GB 1050Ti i Kingston memoriju za novu planiranu konfiguraciju pre par dana i ono što uglavnom kažu je da nema. Na pitanje da li će biti i kada, kažu da će navodno biti neki uvoz u februaru ili martu, ali da se to nikad ne zna i da se brzo sve razgrabi...
 
Sve je očišćeno. Nešto za rudnike, ostalo preprodaja.
 
Kupih jednu bogami, u Gigatronu Ušće, poslednji komad jer je neko odustao od rezervacije:
IMAG0697.jpg
 
18990 rsd je bila, ali sam imao i 46 Gigatron bodova, pa me je izašla 18090 rsd.
Mada vidim i da neki baja nudi na KP AMD Radeon RX560 XFX Core Edition OC 4GB GDDR5 sa 14990rsd sa Emmy garancijom.
Nisam pametan posle svega :wall:
 
Poslednja izmena:
Pa to je bruka pretplacena kartica :D Bravo za tebe
 
18990 rsd je bila
:wall:

Da, puno je to sa cenama kakve su kod drugih. Ali ako ti je baš neophodno bilo i nigde nema drugih...

Možeš uvek da iskoristiš i varijantu po zakonu da vratiš u roku od 15 dana "no question ask". Sa druge strane, kupovina van legalnih prodavnica sa ili bez fiskalnog računa i garancije za mene nikada nije bila bolje rešenje... Bez fiskalnog računa ni garancija ne važi.
 
Da, puno je to sa cenama kakve su kod drugih. Ali ako ti je baš neophodno bilo i nigde nema drugih...

Možeš uvek da iskoristiš i varijantu po zakonu da vratiš u roku od 15 dana "no question ask". Sa druge strane, kupovina van legalnih prodavnica sa ili bez fiskalnog računa i garancije za mene nikada nije bila bolje rešenje... Bez fiskalnog računa ni garancija ne važi.

Nije do 15 nego do 14 i nije uvek nego samo ako je kupio online, a po pisanju bih rekao da je lično kupio, inače ne bi znao da li je karta iz Ušća ili neke druge radnje, pa ovo za njega ne važi.

Što se garancije kod nas tiče, svrati u temu o zaštiti potrošača i onu o Emmi/Altiju, a imaš i priče o plreklamaciji kod poznatih mađara, pa javi šta je bolje ;)
 
Nije do 15 nego do 14 i nije uvek nego samo ako je kupio online, a po pisanju bih rekao da je lično kupio, inače ne bi znao da li je karta iz Ušća ili neke druge radnje, pa ovo za njega ne važi.

Što se garancije kod nas tiče, svrati u temu o zaštiti potrošača i onu o Emmi/Altiju, a imaš i priče o plreklamaciji kod poznatih mađara, pa javi šta je bolje ;)

Tačno, nije 15 nego 14, ali nije to toliko bitno. Normalno je da neće čekati poslednji dan, nego će prvo pročitati propise i odmah krenuti u realizaciju povraćaja novca.

I ako nije kupio na daljinu, može da ode do prodavnice i pita da li može da vrati, zato što njegovo napajanje nema dovoljno snage, nije znao da je njegova matična ploča stara i nema PCI-E slot ili nešto sl.

Uvek može da se pokuša i nadje način i dogovor sa prodavcem, a ako je kartica još u originalnoj ambalaži, sve je daleko jednostavnije.
 
Poslednja izmena:
Može da pokušava koliko hoće, nije kupio na daljinu i ne moraju ništa da mu uvaže. A kod nas ne prihvataju ni ovo što moraju po sistemu APP pa možeš misliti kako će za ovo proći.
 
I ako nije kupio na daljinu, može da ode do prodavnice i pita da li može da vrati, zato što njegovo napajanje nema dovoljno snage, nije znao da je njegova matična ploča stara i nema PCI-E slot ili nešto sl.
Uvek može da se pokuša i nadje način i dogovor sa prodavcem, a ako je kartica još u originalnoj ambalaži, sve je daleko jednostavnije.

WinWin će gotovo sigurno primiti bez problema i vratiti novac, dok Gigatron najverovatnije neće. Zamena za drugi artikal jedino.
 
Jedva ceka WinWin da vrati novac; i prvo pitaju hocete li novac nazad pa tek onda pokusavaju da uvale zamenu za isti ili "slican" proizvod...
 
Win win u mom slucaju sigurno nece prihvatiti zamenu za novac. Oni su meni poslali napajanje na servis staro 10 dana i rekli da je ok, a napajanje je krckalo (kondenzatori) od prvog dana

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Meni je Gigatron uvek vraćao novac. Kažem krastavac pogrešio sam i oni mi vrate.
Međutim, mnogo kupujem kod njih i registrujem sve što kupujem, pa su možda zato korektni.

@Nemanja

Kažeš da ima korektnih Mađara ? Voleo bih da čujem iskustva.
 
Potraži na forumu. Neko je skoro pisao, a bilo je dosta i u temi o KP dok je nisu zatvorili.
 
Pada ETH na 400, uzecemo jeftine karte od *****a koji su pozajmljivali od zelenasa i dizali kredite :d.

134b0a9763fe13d07fd2597ae75ed1e9.jpg
 
Nazad
Vrh Dno