Šta je novo?

Xiaomi Redmi Note 4 ili Xiaomi Redmi 5 Plus

Djagi

Cenjen
Učlanjen(a)
17.07.2013
Poruke
257
Poena
170
Pozdrav,
imam trenutno Xiaomi Redmi Note 3 ,verzija 2/16. Planiram vrlo brzo da ga prodam i da ga zamenim i to takodje sa Xiaomi Telefonom.
Dvoumim se izmedju dva modela.Xiaomi Redmi Note 4 ili Xiaomi Redmi 5 Plus. Koliko vidim, Xiaomi Redmi Note 4, dolazi i sa varijantom 4GB/64Gb , dok za Xiaomi Redmi 5 plus ne znam da li postoji u toj varijanti.
Nekako mi je i bitno da ima Snapdragon 625 procesor.
Ne znam koje su prednosti a koje mane u odnosu ova dva telefona.
Sta biste mi vi predlozili?

Hvala :)
 
RN4X ima oko 1h vise Sot-a u proseku i 3gb/32gb model se moze naci za 150e. Redmi 5 Plus donosi veci ekran ali kosta 190e, bilo je kao price na forumu da moze da se na KP naruci i 4GB/64GB model za tih 190e, sad ne znam, proveri. RN4X 4GB/63GB ima za oko 175e.

Vidi sta ti je prioritet i da li taj veci ekran za tebe vredi veci novac.
 
Mislim da bi mi bio dovoljan ekran od 5.5. Isto kao i ovaj RN3 sto trenutno imam. Pored Snapdragona, bitna mi je i radna memorija (Dobro bi bilo bar 4 GB) i da baterija drzi sto duze. Nekako da se uklopim do 180e. Video sam da moze da se nadje RN4, global verzija 4/64 za 180e.

A gledao sam i neke ostale varijante i marke telefona u tom cenovnom rangu sa slicnim specifikacijama kao sto je Ulefone Power 2 Dual SIM LTE 64GB , pa LeEco Le S3 x626 .
Ipak,te marke su za mene nepoznanica. Ne znam kako su se pokazale,pa mi je ipak Xiaomi nekako proveren posto imam ovaj RN3.
 
Da se ubacim malo bezobrazno
šta mislite o ovoj ponudi
http://www.winwin.rs/mobilni-i-fiks...-4ghz-2gb-16gb-13-5mpix-4g-6-0-1-6828209.html
Sa ovim kuponom košta 13000 , najbitnije može na otplatu. Razmišljam da ubedim oca da baci Lenovo2010 koje rabi preko dve godine

Mislim da ti ne odbiju tih 3000 od cene. Nego platis 16000 i dobijes potvrdu,tj. kupon da kupis za tih 3000 nesto u njihovoj radnji u narednih mesec dana.

A sada, da cujem jos saveta i preporuka za Xiaomi.
A moze i neka iskustva sa onim Ulefonom ili LeEco Le
 
Mislim da bi mi bio dovoljan ekran od 5.5. Isto kao i ovaj RN3 sto trenutno imam. Pored Snapdragona, bitna mi je i radna memorija (Dobro bi bilo bar 4 GB) i da baterija drzi sto duze. Nekako da se uklopim do 180e. Video sam da moze da se nadje RN4, global verzija 4/64 za 180e.

A gledao sam i neke ostale varijante i marke telefona u tom cenovnom rangu sa slicnim specifikacijama kao sto je Ulefone Power 2 Dual SIM LTE 64GB , pa LeEco Le S3 x626 .
Ipak,te marke su za mene nepoznanica. Ne znam kako su se pokazale,pa mi je ipak Xiaomi nekako proveren posto imam ovaj RN3.

Sve te telefone sa Mediatek cipovima, pored Snapdragona zaboravi. Srcu bateriju nenormalno.
 
Mislim da ti ne odbiju tih 3000 od cene. Nego platis 16000 i dobijes potvrdu,tj. kupon da kupis za tih 3000 nesto u njihovoj radnji u narednih mesec dana.

A sada, da cujem jos saveta i preporuka za Xiaomi.
A moze i neka iskustva sa onim Ulefonom ili LeEco Le

Tako je. Taj kupon, naravno, važi samo na artikle koji nisu sniženi, a ja ne znam šta njima nije kao sniženo. Pa i svi Xiaomi telefoni kod njih su negde 2. januara kad sam gledao bili u punoj ceni toliko koliko je sad kao sniženo. Deluje mi kao da će na +5k svi uskoro..

Ja imam RN4 3/32 i iskreno nešto ne vidim poentu ovog Redmi 5+. Više mi se dopadaju fizički buttoni i 16:9 nego suprotno. A i RN4 ti je sigurnija kupovina, tek treba da se vidi ima li ovaj novi koju slabu tačku..
 
Razbio sam j7 prime pa je doslo vreme za neki noviji telefon. Da ne bih otvarao novu temu ovde ću pitati.

Čuo sam od ranije mnogo dobrih utisaka za 5 plus a vidim da je to sad već zastareo model ali meni bolje ni ne treba, ako ima dobar ekrna brz je i dugo traje, ne pojavljuju se problemi posle tri meseca- to je to, šta bi više ikome trebalo?
Za j7 prime je popravka kod servisera kod mene 85 evra (j7 prime) a 60 kineski pa sam smislio da kupim novi a ovaj mozda da prodam za delove, koliko bih mogao dobiti, ili da ipak popravim ekran za 85 e?

5 plus deluje kao jedan od najpouzdanijih modela, a ovi koje sad prvi put vidim i citam komentare: note 6 pro i note 7 izgleda da umeju i da štucaju. Za ovaj 6 pro čujem da se ne može ugasiti otiskak prsta jel to tako samo na tom modelu ili i na ostalim? Hvala na odgovorima.
 
Poslednja izmena:
E da, bitno mi je i da se čuje u torbici telefon, načuo sam da vise manje svi xiaomi se cuju vrlo dobro. Važno je da čovek čuje kada ga neko zove, ne samo kad je kod kuće. Nije presudno ali mi je bitno da bude solidno, ne mora biti kao razglas ali da se čuje.
Gledao sam kao te novije modele čisto da budem malo u korak s vremenom pošto uvek kasnim za par godina ali nije presudno. Sa windows sistemom za računare dobija se sigurnost novijim verzijama sistema. A apdejtima za telefone, dobija se samo bolji izgled i nove funkcije, poboljšana funkcionalost? Meni najosnovnije opcije ne smetaju u svakom slučaju. Maltene samo gugl hrom koristim i kameru jednom mesecno da nesto snimim interesantno
 
Poslednja izmena:
Još neko?
Inače, sudeći po cenam sa internet stranica, 5plus u logicshopu skuplji nego svi ovi noviji, od note 6 do 8 :D. 150e je. Mada ima u mediamobile za 130. Tamo su ovi noviji 150 :D. Obrnuto. Svakako je najbolje otići lično.

I na šta obratiti pažnju pre kupovine. Jel ima 5 plus ili noviji note modeli vise verzija nevezano za kolicinu memorije, ono mediatek i qualcom procesor, globalno trziste i druge kovanice?
 
Poslednja izmena:
imam oba. idi na 5 plus jer je bolji za držanje. kod oba sam imao kvar - note 4 slab zvuk, 5 plus otišao jack za slušalice. no to ne znači da ćeš imati iste probleme. trenutno najbolja kupovina je mi a3 preko vipa.
 
Nazad
Vrh Dno