Šta je novo?

Nova Konfa sa Monitorom do 570€

n3x

Cenjen
Učlanjen(a)
21.03.2011
Poruke
0
Poena
150
Ćao svima! Potrebna mi je nova konfiguracija sa monitorom koja bi uglavnom služila za gejming( dota 2, hearthstone, wot, cs go) i ucenje c# . Poželjno bi bilo da sve bude u emmi-ju zbog plaćanja na rate. Imam neku ideju kako bi to trebalo da izgleda:
https://www.emmi.rs/emmi-konfiguracije-a-comp-shark.11.html?productId=68254
https://www.emmi.rs/monitor-monitor-236-viewsonic-vx2457-mhd.11.html?productId=67589
Ali svaka pomoć i sugestija bi mi dobro došla. E sad ako bih uzimao posebno delove u emmiju ko bi mi sklopio racunar, pošto to nikad nisam radio.
Hvala..
 
Ta konfa je manje vise ok. Problem je samo krs od napajanja i sto daju 24 meseca garancije za gotove konfe. Sam izaberi isto, dodaj LC Power LCH 600w napajanje i to je to. Kuciste MS Industrial Winston. Ako ima prostora u budzetu onda Ryzen 3 1300x umesto Ryzen 3 1200, ako neces da klokas, mada za kOC ti treba i B350 ploca, Asrock AB350m Pro 4 npr. uz R3 1200. Ti vidi kako se uklapas sa budzetom. Dakle R3 1300x+a320m ploca ili R3 1200+B350 i OC. Mada za to sto ti hoces, i R3 1200 na default kloku je vise nego dovoljan.

Sto se monitora tice, ne bih nikad sada kupio TN panel. Pre ovaj za taj novac:
https://www.emmi.rs/monitor-monitor-238-benq-gw2470he.11.html?productId=67100
 
Poslednja izmena:
Za to šta ti treba, tebi je idealan 2200G koji će izaći u februaru, za 12-13k procesor brži od 1200, a ima i igpu sa 512sp, što mu dođe nešto kao 550. Za 21-23k ćeš imati 2400k 4/8 sa igpu-om manjim brojem sp-a od 560d, ali kojeg reklamiraju da može da izvuče još 30-35% bolje performanse oc-om.

Tako da sa 2400G+napajanje+npr 240gb ssd+ kućište+ Bploča+ dobar(3000MHZ+)2x4gb RAM ispada koju hiljadu manje nego tvoja granica. Sa 2200G će to biti nekih 10000d jeftinije
 
Konfa nije lose sastavljena ali kao sto djokosrb rece garancija je samo 2 godina i ugradjuju se svakakva jeftina napajanja,mozda bolje sam sastaviti ili ih zovi da ugrade druge komponente (po zelji).

Ta konfa je manje vise ok. Problem je samo krs od napajanja i sto daju 24 meseca garancije za gotove konfe. Sam izaberi isto, dodaj LC Power LCH 600w napajanje i to je to. Kuciste MS Industrial Winston. Ako ima prostora u budzetu onda Ryzen 3 1300x umesto Ryzen 3 1200, ako neces da klokas, mada za kOC ti treba i B350 ploca, Asrock AB350m Pro 4 npr. uz R3 1200. Ti vidi kako se uklapas sa budzetom. Dakle R3 1300x+a320m ploca ili R3 1200+B350 i OC. Mada za to sto ti hoces, i R3 1200 na default kloku je vise nego dovoljan.

Sto se monitora tice, ne bih nikad sada kupio TN panel. Pre ovaj za taj novac:
https://www.emmi.rs/monitor-monitor-238-benq-gw2470he.11.html?productId=67100
I onda dodje na forum i zali se na ips glow,nebi ja nikom ips monitor preporucio koji prethodno nije imao jedan.

Za to šta ti treba, tebi je idealan 2200G koji će izaći u februaru, za 12-13k procesor brži od 1200, a ima i igpu sa 512sp, što mu dođe nešto kao 550. Za 21-23k ćeš imati 2400k 4/8 sa igpu-om manjim brojem sp-a od 560d, ali kojeg reklamiraju da može da izvuče još 30-35% bolje performanse oc-om.

Tako da sa 2400G+napajanje+npr 240gb ssd+ kućište+ Bploča+ dobar(3000MHZ+)2x4gb RAM ispada koju hiljadu manje nego tvoja granica. Sa 2200G će to biti nekih 10000d jeftinije
Taj igpu (koji zavisi od brzine ram-a) je ipak sporiji od rx550 i to ne malo.
 
Poslednja izmena:
Taj monitor je AMVA+, flicker free tj. nema PWM, ima mnogo bolji kontrast i bolje i uglove od TN-a i def. je za preporuku u odnosu na prvi.
 
krastavac druze, tom logikom ne valja nijeda. Ja bih u ovoj budzet klasi gledao LG IPS modele ali onaj koji vredi i model od 24 inca je blizu 200e. Sto je dobrih 50e preko budzeta.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Hvala svima na pomoći, bio sam u emmi-ju i rekli su mi da kod sklopljenih konfiguracija proizvodjača A-comp ne postoji mogućnost zamena komponenti. Tako da ću morati da sklapam konfu.. Slazem se sa djokom da je bolje možda da ide jača matična i R3 1200 pa kasnije da dodje neki upgrade procesora ako zatreba.. ali opet nisam baš neki fan igpu-a i još da čekam 12. februar da izadje 2200G pa još dok to dodje do mene.. imam budzet 72000 u emmi-ju, pa da vidimo šta može da se napravi za te novce.. samo ste me još vise zbunili sa diskusijom oko monitora, ovaj benq mi deluje sasvim u redu.
Ja bih počeo ovako:
MB AB 350M PRO4 AsRock 9500 din
CPU Ryzen 3 1200 11000 din
Kućiste MS industrial winston 2770 din
Napajanje LC power 600W 4010 din
Za ostalo bi mi trebao savet..
 
Ta prica za Ryzen APU da ce biti brzi itd....Najobicnije lupetanje. Nek administracija deli poene, ali druga rec ne postoji. Suzdrzao sam se ranije, ali sad se samo nadovezujem.


To sto si sklopio je ok. Uzmi stap rama od 2133mhz i vozi, uz RX 560 ili GTX 1050 (vidi koja je jeftinija), ako bude prostora u budzetu i ako uleti neka akcija i GTX 1050ti, mada tesko.
Sto se monitora tice, kao sto rekoh, TN panel no-no kad za taj novac imas IPS ili VA, vidi sam po netu i yt, razliku, zasto i kako, i recenzije monitora koji su ti preporuceni. Izaberi sam po preferencijama, ukratko IPS ima prirodnije i punije boje, VA po nekom pravilu bolji kontrast. Uglovi gledanja zanemarljivi i daleko bolji nego kod TN-a, kojeg sto se boje tice i VA panel debelo tuce. Jedina "prednost" TN panela je brzina odziva, ali za 99% igraca 4ms kod VA ili IPS i 1ms kod TN-a je isto.
 
Ok, jel možes samo još konkretno da mi kažes koju memoriju da uzmem i kog proizvodjača od 8GB i da li da uzimam samo HDD ili da uzmem i SSD i koji tačno 500Gb će mi biti dovoljno..
 
Uzmi bilo koju memoriju od 8 gb, najjeftiniju koju nađeš. Eventualno 2x4 GB ako ne planiraš skoro da dodaješ još memorije, jer je malo brže u dual channel-u. Što se diska tiče, najtoplija preporuka za SSD (HDD možeš uvek da dodaš po potrebi), standardno Samsung EVO 250GB.
 
Ta prica za Ryzen APU da ce biti brzi itd....Najobicnije lupetanje. Nek administracija deli poene, ali druga rec ne postoji. Suzdrzao sam se ranije, ali sad se samo nadovezujem.
Za Ryzen APU ne znamo kakav će biti dok se ne pojavi na tržištu, ali zbilja neverovatno kako se već stvorila legenda na forumu, a još nema nijednog nezavisnog testa :D
 
  • Like
Reagovanja: M J
Legenda koju sire dvojica likova, vec danima. Gori su od Vucicevih botova, da pomisli covek da im AMD daje neki cash. Na njihovu, a boga mi i nasu zalost, tipican fan boy-zam na delu. Kazem, nazalost. Da primaju pare, ne bi bili ovoliko dosadni, sa rekla-kazala opservacijama.
 
Za Ryzen APU ne znamo kakav će biti dok se ne pojavi na tržištu, ali zbilja neverovatno kako se već stvorila legenda na forumu, a još nema nijednog nezavisnog testa :D
Neverovatno je to što su testovi (benchamrk) još veća glupost, pa opet svi samo to gledaju. Na osnovu specifikacija se uvek može zaključiti kakave su performanse (priblićno) novog proizvoda u poređenju sa starim. Ako imaš istu arhitekturu (čip), jedino što pravi razlilku je klok. Naravno u ovom slučaju razlika je i u kešu CPU-a (6 vs 8 MB) i memorijskom protoku IGP-a, ali informacije koje imamo su sasvim dovoljne. Pri tom, nije ni sada razlika između non-X i X modela nebo i zemlja, pa da se od toga pravi problem. Tj. ako neko misli da mu je R3 1200 nedovoljno dobar procesor, a bi isti nakon OC-a ili R3 1300X rešili sve probleme, onda bolje da ne kupuje ništa.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nazad
Vrh Dno