Šta je novo?

i5-2400 vs i5-3570

nemanja2130

Poštovan
Učlanjen(a)
15.12.2017
Poruke
73
Poena
59
Pozdrav,imam jednu dilemu,trenutno imam cpu i5-2400 i hp plocu koja podrzava procesore lga 1155 druge i trece generacije,e sad imam u planu da ubacim i5 3570 koji se krecu od 80 do 100 eura,pa me zanima vase misljenje da li je to isplativo,komp uglavnom koristim za igrice,sa 8 gb ddr3 i gpu nvida gtx 1050 ti.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Klok mu jeste malo veći, ali je premala razlika da bi se isplatilo. Jedini smisleni upgrade je na i7 zbog duplo većeg broja threadova :) ali sa tom grafičkom pitanje je koliko čak i to ima smisla. Ako te svrbe pare da nešto menjaš i dodaješ najbolje da uzmeš SSD. Neće uticati na performanse u igrama, sem bržeg učitavanja, ali će ceo sistem raditi mnogo brže i responzivnije.
 
Poslednja izmena:
Samo na i7 i to 2600 koji je isto oko 100e. Osetiće se u igrama koje su dobro multithreadovane, u multiplayeru itd.
 
Poslednja izmena:
Osetice se u svim igrama, osim mozda u onima koje rade na jednom-dva jezgra, ako ima otvorenih stvari u pozadini(browser, AV, voice-chat, etc.).

U novijim igrama primetan boljitak.
 
Da li to znači da bi ja trebalo da promenim svoj 3570k za 3770k? :) ako oba rade na 4 GHz, da li bi se nešto konkretno dobilo u igrama?
 
Zavisi sta igras, u MMO-ovima i starijim igrama koje rade na jezgru-dva, gotovo nista, dok bi kod npr. BF1, Gta V, Overwatch i slicnih novijih igara koje vide threadove bilo primetno poboljsanje, pod uslovom da graficka ne bottleneckuje.
 
Da li to znači da bi ja trebalo da promenim svoj 3570k za 3770k? :) ako oba rade na 4 GHz, da li bi se nešto konkretno dobilo u igrama?

Što tvoj i5 3570K držiš na 4Ghz? Ja moj 3570K na 4.5GHZ Probao sam i više ali nije 100% stabilan to mu je sweet spot.
 
Ne volim da silujem komponente, pogotovo što ovaj moj 3570k nije delidovan niti mu je stavljena nova pasta ispod IHS.
 
Bez obzira na to, 4.3 ti je sigurica za tvoj kuler. Silovanje za 3570k je generalno 4.6 i vise, 4.3 je nista
 
Ajd baš ću da vidim. Ovako radi godinama, već sam zaboravio koji mu napon treba, mislim 1.3 V, što baš i nije malo, tj moguće je da ovaj cpu baš i nije raspoložen za oc. Linx mu nagruva temperaturu oko 72 c.
 
Ako sam dobro procitao izmedju redova,"NE PIPAJ NISTA,UBACI SSD" ? :)

Sent from my LG-D620 using Tapatalk

Npr igram sa ovom konfiguracijom FO4 na high setings sa konstantih 60fps i world of tanks max setings isto 60 fps.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Ako sam dobro procitao izmedju redova,"NE PIPAJ NISTA,UBACI SSD" ? :)

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
SSD brzinu ćeš osetiti skoro svuda sem u FPS-u :D

Jaču grafičku nemaš sem za cenu koja prevazilazi vrednost cele konfiguracije xD a i da ih ima jeftinije, ne bi mogao da ih staviš zbog brandiranog napajanja.
 
Ajd baš ću da vidim. Ovako radi godinama, već sam zaboravio koji mu napon treba, mislim 1.3 V, što baš i nije malo, tj moguće je da ovaj cpu baš i nije raspoložen za oc. Linx mu nagruva temperaturu oko 72 c.

Za 4GHz 1.3? Nema sanse...ili imas najlosiji s1155 i5 za koji znam
 
Pa i ne treba mi vise FPS,u ovim igricama je FPS zakljucan na 60,u dirt 3 ide na 250.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Dok ne pocne CPU da ti bude usko grlo u igrama ne diraj nista, stavi pare sa strane. Ja sam presao sa i5 2400 na i7 2600 pre par godina i fenomenalno je za npr transkodiranje videa, arhiviranje ili slicne CPU intenzivne poslove, a u igrama tad nisam primetio nikakvu razliku (sa te strane bilo prilicno razocarenje). Zgodno je ako nesto radis u pozadini dok se igras, to moze da zaposli jezgra (tipa igras nesto dok u pozadini on pakuje film za TV a ne osetis nikakvo usporenje).
Tek od pojave igara koji znaju da koriste mnogo jezgara (tipa GTA 5, Frostbite engine igre i sl) vidim zauzece procesora od preko 50% pa tu verovatno znaci 4+4 jezgra i i5 bi se pomucio dobro.
Taj i5 je sad vidim oko 35-40e na oglasima, prvi ugrade koji ima smisla je i7 2600 za 85-90e, preskoci i5 osim ako bas povoljno ne naleti neki K, onda bi moglo da bude interesantno.
 
Poslednja izmena:
Ima HP plocu, tako da mu sa K procesorom nista ne bi bilo interesantno.
I5 2400 kad oslabi, nece ti ni i5 3570 pomoci sa obzirom da je razlika izmedju njih u igrama daj boze 1%-15%.
Sa i5ce se prelazi samo na i7.
 
U pravu si, prevideo sam da je HP masina u pitanju (nije navedeno u pitanju, a nisam citao "moja masina") i da ne moze da iskoristi K procesore. U tom slucaju na i7 ali samo kada mu CPU postane bottleneck, posto ovo sto je naveo do sad od igara lepo radi na i5 procesorima...
 
Ma jok sve ja to pozatvaram kad krenem sa igranjem,koliko ja vidim sad sam malo guglao najbolja varijanta a da ima nekog smisla je skok sa i5 2400 na i7 3770,ali on je oko 140 eura,a tolike pare mi se ne daju,tako da cu samo ssd da ubacim i to mu je to,ne mora da se sve igra na high ili ultra :)
Da da hp ploca ne mogu da klokujem.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
i7 3770 u odnosu na i7 2600 ima:
~5% bolji IPC od i7 2600 klok za klok
nesto bolji boost clock (3.7-3.9GHz vs 3.5-3.8GHz)
bolju integrisanu grafiku
podrsku za brzu memoriju (1600MHz vs 1333MHz)
nizu potrosnju (77W vs 95W)
podrsku za PCI-E 3.0 koja je manje vise nebitna u ovom scenariju.
vece zagrevanje (TIM vs solder)

i7 2600 je 85-90e, i7 3770 je 125-130e.
Sve ove pobrojane prednosti daju ovakve rezultate.
Obzirom da ti finansiras sve ovo, prelomi sta ti se vise isplati...
 
Mislim da cu zadrzati ovaj i5 jos neko vreme,za sad radi sve kako treba,ubacicu sdd,a kad dodje do toga da mi bas bude bio potreban upgrade zamenicu i plocu i proc i ram,za nesto mladje i za nesto sto ce mi dati veci boljitak,jel mi je stvarno bezveze da bacim oko 100 evra za 10% bolje performance....hvala svima na odgovorima i sto ste mi razjasnili neke stvari :)

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno