Šta je novo?

Auto Shut down posle neaktivnosti

Dominator08

Slavan
Učlanjen(a)
25.08.2007
Poruke
438
Poena
320
Da li neko zna za neku aplikaciju (ili neki drugi način) za automatsko gašenje računara nakon određenog (idle) perioda neaktivnosti (momenat kada startuje idle period pa plus pola sata, sat vremena, svejedno)?
U firmi mnogi korisnici ostave upaljen računar nakon završetka rada pa želim da ih automatski pogasim (neko radi pre podne, neko popodne, pa schedule task posle npr. 16:00 nije rešenje). Takođe, bitno mi je da ima obaveštenje (običan tekstualni prozor) o tome da će se računar ugasiti i da daje mogućnost korisniku da prekine gašenje, odnosno da odloži to za sledeći početak (idle) perioda neaktivnosti + pola sata / sat vremena
(recimo u slučaju da neko ima npr. PPT prezentaciju i slajd na kojem se poprilično zadržao pa da ga ne prekida gašenje u sred posla...)

U pitanju je Windows 7, ako je to bitno.
 
Možeš u sleep da ga pošalješ. Settings-power options i staviš ga na koliko ti odgovara vremenski.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Postoje programi za zadato gašenje računara sa porukom da će se računar ugasiti za pet minuta na primer. Ali ti zadaješ vreme. Ako hoćeš tako da se igraš ondak Start >> Task Scheduler....Tako to ide a ti vidi kako tebi baš podešavanja odgovaraju :-devil-:




 
^^ treba mi baš shut down.
^ druže hvala na pomoći sa screenshotovima :) video sam za task scheduler pre nego što sam počeo da istražujem aplikacije međutim videh po postovima da se ljudi žale da im ne radi, tj. da win pravi neki problem sa prepoznavanjem Idle stanja.
Evo ja sam testirao nekoliko dana ovo što si predložio i pokušavao sa raznim podešavanjima međutim ne uspevam da ga nateram da se ugasi. Kao Trigger sam stavio "on startup" (što mi zapravo i treba, svaki put kada se upali PC), otvorim task scheduler i vidim da mu je status "Queued" pa me je to zbunilo, ali sam posle skapirao da u stvari i treba da bude queued i da čeka idle stanje, a kada se pokrene on u stvari pokreće shutdown.exe. Jer kada kliknem na task i kažem mu "run" on mi odmah izbaci prozor sa porukom da ga gasi, iako sam ja podesio da čeka po 10 minuta i na idle stanje i od idle stanja da prođe da bi ga ugasio..
Tako da, sve u svemu, nisam uspeo da ga nateram da radi, a sve podešeno kako treba.
 
Ne znam šta da ti kažem osim da malo da čačkaš po opcijama dok ne potrefiš zlatnu žilu. Meni lično to ne koristi jer koristim program za gašenje u zadato vreme....:crash:
 
Nazad
Vrh Dno