Šta je novo?

Trazite zabranu VAS servisa kod operatera

Ja imam telenor broj već 10 godina i supruga takođe..nikada nisam imao problem sa plaćanjem uvećanjih računa za nepostojeće usluge (vas servis).
 
Treba znati!
Jedna politicka stranka. Ona najveca, na vlasti u Srbiji, finansira se preko ovih VAS sms poruka. Najvise koriste MTS za to, jel ga kontrolisu preko direktora i upravnog odbora.
 
Da osvezim temu na moj zalost.
Slucajno sam umesto broja 3030 zbog humanitarne SMS poruke poslao poruku na 3020 AstoAlarm.
Dobijam od njih povratne SMS poruke koje mi naplacuju. Naravno ovi iz Yttela(Telenor) mi kazu da mogu da mi jedino blokiraju VAS a izmedju ostalog i da ne mogu da dobijam SMS iz banke. A ovde sam u temi procitao da postoji mogucnost da se izuzmu banke. Pa me sad to zbunjuje.
 
Da osvezim temu na moj zalost.
Slucajno sam umesto broja 3030 zbog humanitarne SMS poruke poslao poruku na 3020 AstoAlarm.
Dobijam od njih povratne SMS poruke koje mi naplacuju. Naravno ovi iz Yttela(Telenor) mi kazu da mogu da mi jedino blokiraju VAS a izmedju ostalog i da ne mogu da dobijam SMS iz banke. A ovde sam u temi procitao da postoji mogucnost da se izuzmu banke. Pa me sad to zbunjuje.
Odjavi servis
Pogledaj na netu kako se odjavljuje pa posalji sms.
 
Da zaboravio sam da napisem da sam to pokusao i da uvek crvenim slovima dobijem da poruka nije poslata. Ili nesto ne radim kako treba.
 
Mora da postoji call centar tog servisa pronadji pa zovi da te odjave sa usluge
 
Poslao sam na drugaciji nacin ali nisam dobio nikakvu povratnu informaciju. Zvao i call centar Yettel. I na kraju ce jedino da mi blokiraju cetvorocifrene poruke. Moracu izgleda za banku da pedjem na mail poruke kao obavestenja. Najgore mi je sto cesto prebacujem pare sa maminog racuna jer imam njeno ovlascenje i koristim mobi aplikaciju.
 
Kazi mami da se sprece eventualni veci problemi
 
U pitanju je ovlascenje preko postanske stedionice a ja koristim mobi aplikaciju.
 
Nije ni čudo da se kotiraju kao najgora mreža ako im je ovakva banalnost problem... No dobro. Svakako bi trebalo da mogu da te odjave bez blokiranja ičega i u poslovnici i putem call centra...
 
U pitanju je ovlascenje preko postanske stedionice a ja koristim mobi aplikaciju.
Vecina tih servisa se odjavljuje porukom STOP na broj servisa. Ako tako nece yettel ili ko je provajder ima info kako se odjavljujes sa servisa. Ako i yettel ne zna, a to je skoro pa nemoguce, zovi call centar servisa na koji si prijavljen da ti oni kazu kako. Ili trazi na netu info o servisu kako se odjaviti.
To je previse laka procedura. Dalje opcije ne znam pokusavam da ti pomognem svaka dolazna poruka od servisa pravi novo zaduzenje. Potrosices dosta novca. Reaguj.
 
Da zaboravio sam da napisem da sam to pokusao i da uvek crvenim slovima dobijem da poruka nije poslata. Ili nesto ne radim kako treba.
Tehnička podrška IT creator slts doo
Odjava:
Slanjem poruke sa tekstom STOPAA ili STOPDV na 6204 , 0 dinara.
 
Uspeo :)
Dobio sam povratnu informaciju da sam se uspesno odjavio sa servisa. Greska je bila sto su sve spojili u poruci STOPAAna6204. A ja bosanceros nisam provalio.

Hvala vam @pet i @miki92
 
Ja instalirao neku aplikaciju za alarm(APK), i telefon poceo sam da salje poruke na strane brojeve dok nije potrosio kredit posto sam prepaid .

Aplikacija nije imala ikonicu ni ime pa je proslo dosta vremena dok sam provalio. Sad sam je obrisao , nadam se da je to dovoljno.

Ne znam dal je to povezano sa ovim VAS servisom?
 

Prilozi

  • viber_image_2022-05-23_11-18-47-746.jpg
    viber_image_2022-05-23_11-18-47-746.jpg
    88.2 KB · Pregleda: 67
Ja instalirao neku aplikaciju za alarm(APK), i telefon poceo sam da salje poruke na strane brojeve dok nije potrosio kredit posto sam prepaid .

Aplikacija nije imala ikonicu ni ime pa je proslo dosta vremena dok sam provalio. Sad sam je obrisao , nadam se da je to dovoljno.

Ne znam dal je to povezano sa ovim VAS servisom?
Ko zna sta je ta slala od podataka.
nije VAS.
 
Ja instalirao neku aplikaciju za alarm(APK), i telefon poceo sam da salje poruke na strane brojeve dok nije potrosio kredit posto sam prepaid .

Aplikacija nije imala ikonicu ni ime pa je proslo dosta vremena dok sam provalio. Sad sam je obrisao , nadam se da je to dovoljno.

Ne znam dal je to povezano sa ovim VAS servisom?
Po ovome mi ne izgleda da je VAS. Broj je neki inostrani. No svakako si u nekom momentu dozvolio da ti salje aplikacija poruke tako da donekle tvoja greška. VAS prevare su mahom da korisnik nikad nije poslao poruku ali mu se aktivira neki servis.

Što se tiče podataka sumnjam da je išta poslao. Ovo mi više liči na Iphone stil aktivacije servisa gde ti saljes neku poruku da aktiviraju a ne obratno.... Svakako možda jeste neki vid naplate pokušao koji je validan za zemlju odakle je aplikacija ili neka vrsta neuspele autentifikacije. Sa obzirom da je ponavljao slanje vise puta... Verovatno očekujući neki odgovor a pošto je inostranstvo verovatno nikad nije stigao i tako vrtilo dok nisi ostao bez kredita....
 
Evo da se i ja javiim da sam imao ovakav slučaj. Naime prijava na VAS servis i sms poruke po 360din, NTH media....
Dakle ostaje pitanje kako je izvršena prijava na taj servis. SMS nije poslat sa telefona, a to kliktanje ne pije vodu, pa nije valjda dovoljna klik da se aktivira usluga, valjda treba da im das broj telefona, pa da ti dođe sms sa nekim parametrima za verifikaciju. Naime ja sam na kraju našao te SMS-ome u SPAM-u, ali nista od navedenog nisam uradio da bih se prijavio.
Dakle ocigledno oni sami salju SMS i naplaćuju dok se ne pobuni žrtva kod operatera, a broj telefona negde već nađu.
 
@hedgehog desilo se i mojoj majci. Ništa nije kliknula, ali postoji pretpostavka da je na nekom sajtu neko nasumice uneo njen broj telefona i tako je bila prijavljena. Operater Yettel call centra je predložio da se isključe samo inostrane VAS usluge, a domaće ostave na snazi, što je prihvatila.
 
Ne koristite GPRS, EDGE, 3G, H+, LTE, LTE-A, 4G, 4G+ i ako ima jos neka varijacija,
I to bi trebalo da reši problem.
 
Koristim dns adguard zbog reklama, plus sam u aplikaciji mts definisao limit na minimum 240 din. Ovo je sve preventiva i do sada nisam imao problema.
 
Da li na Yettelu (postpaid) mogu da se iskljuce sve VAS poruke osim parkinga i eventualno banaka (za banke nisam ni siguran sa kojih brojeva salju, posto mi pisu imena banke umesto brojeva - Raiffeisen i POSTED)?
 
Da li na Yettelu (postpaid) mogu da se iskljuce sve VAS poruke osim parkinga i eventualno banaka (za banke nisam ni siguran sa kojih brojeva salju, posto mi pisu imena banke umesto brojeva - Raiffeisen i POSTED)?
Mogu da se isključe VAS servisi, jedino što nakon toga ne može da se koristi je servis za proveru udaljenosti vozila za gradski prevoz. Tako je rekao operater u Yettel Korisničkom centru.
 
Hvala. To za proveru udaljenosti mi ne treba. Bitna mi je samo naplata parkinga da radi i da dobijam poruke od banke.
 
Za banke nisam ni siguran sa kojih brojeva salju, posto mi pisu imena banke umesto brojeva - Raiffeisen i POSTED)?
To su (personalizovani) servisni kanali koji se razlikuju od VAS usluga, isto kao Yettel ili PromoYettel.
 
Internet generalno, za svaki slučaj
Hah, ali mislim da moze na wifi da bude. Da ne radi preko wifi. Verovatno koriste neki vid third party autentičnosti. Sto ne može da se dobije ako si konektovan na wifi. Zato kažem. Isto ko na A1 sto aplikacija zna ko si ako se automatski logujes dok si na Mobilnim podacima. Dok na wifi mozes do sutra pokušavati da se ulogujes.
 
Da potvrdim ono sto je @uji napisao ranije: Yettel daje samo opcije da se iskljuce inostrani VAS servisi ili svi cetvorocifreni brojevi. Dakle, ne postoji opcija da se iskljuci sve osim parking servisa. To je realno jedan ogroman minus za Yettel, posto ostala dva operatera to imaju kao mogucnost.
Na kraju sam iskljucio inostrane VAS servise i ostaje mi samo da molim boga da me neki domaci ne ukanali. Posto bez parkinga ne mogu.
 
Ako neko mora da blokira poruke, za plaćanje parkinga (BG, Niš, Zlatibor), može se koristiti i Parking Servis app. Ima tamo i drugih načina plaćanja pored sms.
 
Evo i mog slučaja, da se pohvalim. Ne znam kako sam se prijavio, mislim da sam listao neke tekstove na net i kliknuo na naslov koji me je povezao automatski sa naplatom.
Nisam imao nikakvo upozorenje kao kad me pita za za parking da li hoću da platim preko operatera parking.
Screenshot_20230223_001857_com.android.mms.jpg
 
Nazad
Vrh Dno