Šta je novo?

Trazite zabranu VAS servisa kod operatera

alfaunits

Znamenit
Učlanjen(a)
24.06.2006
Poruke
44,724
Poena
1,365
https://forum.benchmark.rs/showthread.php?376400-VIP-GAMES-scam
Posto se svi vise javlja sa ovim problemom, a koliko znam barem kod VIPa i MTSa je moguce da se skroz zabrane VAS usluge, kao i da se zabrane sve VAS usluge osim mParkinga (i BusPlusa kod VIPa), predlazem svima da traze zabranu VAS servisa kod operatera, sa izuzetkom mParkinga kome treba.

Ocigledno je ovo ili namerni bug u sistemu operatera, ili dosta cest sigurnosni propust kod vise telefona.

Posto je jedno vreme bilo moguce da se uplati CarGo kredit samo upisom broja telefona, bez ikakve potvrde sa same SIM kartice, nesto tipujem da je do operatera.
 
Treba napomenuti da u tom slučaju nećete moći da donirate novac u dobrotvorne svrhe putem SMS-a i nećete moći da učestvujete u nagradnim igrama putem istog.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Posto je jedno vreme bilo moguce da se uplati CarGo kredit samo upisom broja telefona, bez ikakve potvrde sa same SIM kartice, nesto tipujem da je do operatera.
Da li je to moguce? :shock: Pa valjda bi broj telefona sa kojeg se salje trebao da bude taj koji se tarifira :trust:

Prijava RATEL-u?
 
Treba napomenuti da u tom slučaju nećete moći da donirate novac u dobrotvorne svrhe putem SMS-a i nećete moći da učestvujete u nagradnim igrama putem istog.
Mislim da kod MTSa barem mogu i humanitarni SMSovi da se salju.
Ali nije greota, za takve stvari dopunis prepaid karticu i posaljes. Manje boli glava, a ne budes "dobrotvor" lopovima :)

Da li je to moguce? :shock: Pa valjda bi broj telefona sa kojeg se salje trebao da bude taj koji se tarifira :trust:
Prijava RATEL-u?
Dok CarGo nije uveo proveru broja, nije se uospte ni koristio broj - nego su serveru medjusobno odobravali to.
Zamisli neko upise tvoj broj u CarGo i uzme ti kredit (ili napravi racun za postpaid)? To je bilo moguce!
Sad je izbacio tu mogucnost pa nema sta da se prijavi. A trebalo je MTS prijaviti za tako nesto, jer CarGo je radio po pravilima koje je MTS tada dao.

A odlicna opcija za firme, nema dodatnih racuna za prevoz, sve na postpaid racunu!
 
Poslednja izmena:
Kod VIP-a ne morate da ih zovete da vam gase VAS usluge, možete i sami iz Moj Vip/podrška portala sa sajta (ne znam da li može iz aplikacije, nisam zagledao ali bi trebalo da može).

Direktan link do stranice je (ko ne želi sam da istražuje): https://www.vipmobile.rs/popmenu/barring

Ovako ista izgleda...

 
Kod VIP-a ne morate da ih zovete da vam gase VAS usluge, možete i sami iz Moj Vip/podrška portala sa sajta (ne znam da li može iz aplikacije, nisam zagledao ali bi trebalo da može).

Direktan link do stranice je (ko ne želi sam da istražuje): https://www.vipmobile.rs/popmenu/barring

Ovako ista izgleda...


Ovo mora postati obaveza kod svih provajdera, pa neka svako bira da li i šta želi.
 
i ja sam imao sličan slučaj,sin mesečno uvećan račun za oko 1000-2000 din,neki cGate,danas sam zvao mts korisnički servis i tražio da ugase sve četverocifrene servise osim opcije plaćanja parkinga
 
^da proverimo, znaci i kod MTSa i dalje je moguce sve sem mParking da se ugasi od VASova?
 
Moguce je, naravno. Sat dva nakon sto sam im javio da iskluce stiglo mi jedno 20 sms-ova da sam odjavljen sa servisa, posiljalac: Servis [emoji38] , ostao samo mparking aktivan.

Послато са SM-T310 уз помоћ Тапатока
 
Ja to odavno uradio za sve brojeve, moglo je, ali s' vremena na vreme je lepo proveriti ;)
 
A onda se ne dobijaju sms poruke od banaka, ako sam dobro shvatio?
 
dobijam od banke redovno poruke iako sam sve pogasio osim parkinga.
 
Добија се од банке.Једино не можете слати за наградне игре и на хуманитарне бројеве.То се у ВИП-у лако мијења с тим што свака промјена настаје од поноћи.
 
Pa ovo me je zbunio:
* Napomena: Mogućnost slanja i primanja SMS poruka banaka i slanja humanitarnih poruka biće Vam onemogućeno ukoliko aktivirate opciju „Zabrana ostalih VAS usluga“.
 
Јесте,тако пише,али стижу, јер да тако није то би била права рупа у закону и не би било могуће никако блокирати ВАС услуге,с обзиром на број корисника банака.Евентуално не ради упит стања,али то нисам никад ни провјеравао.Све остало у Комерцијалној(а нема разлога и у другим банкама) ради као и прије.
 
A onda se ne dobijaju sms poruke od banaka, ako sam dobro shvatio?
Rade poruke koje DOBIJAS od banaka, ne mozes TI SLATI SMS poruke banci (upit stanja, proveri kredita, kontrola necega ako postoji taj glupi nacin..).
 
Juče ženi stigle na mob tri poruke sa tog cGate užasa, i otkinuli joj 720 din. Niti se prijavljivala gde niti išta. Skandalozno je da to prolazi u MTS, otićemo danas da to reklamiramo. Mogli bi tako 100 poruka da ti pošalju i otkinu pola plate, a niko te ne pita ništa...
 
Juče ženi stigle na mob tri poruke sa tog cGate užasa, i otkinuli joj 720 din. Niti se prijavljivala gde niti išta. Skandalozno je da to prolazi u MTS, otićemo danas da to reklamiramo. Mogli bi tako 100 poruka da ti pošalju i otkinu pola plate, a niko te ne pita ništa...
Jel instalirala neki antivirus, cleaner I sl? Koju verziju androida koristi?

Sent from my STV100-3 using Tapatalk
 
Kako zatražiti ukidanje VAS servisa u mts-u? Zvati 789 ili može mailom ili preko portala?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Najbolje je nazvati

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Juče ženi stigle na mob tri poruke sa tog cGate užasa, i otkinuli joj 720 din. Niti se prijavljivala gde niti išta. Skandalozno je da to prolazi u MTS, otićemo danas da to reklamiramo. Mogli bi tako 100 poruka da ti pošalju i otkinu pola plate, a niko te ne pita ništa...
Jel instalirala neki antivirus, cleaner I sl? Koju verziju androida koristi?

Sent from my STV100-3 using Tapatalk

Ima iPhone 7+, i nisam joj nikakav AV instalirao. Sad sam eksperimentalno ubacio Aviru, mada sumnjam da to može pomoći u tim slučajevima. Davala je đacima u školi da koriste internet preko njenog telefona, pa je verovatno neko od njih nešto kliknuo što ne treba. Opet je čudno da preko ip adrese tako lako dođu do nečijeg broja i aktiviraju ti servis bez odobrenja vlasnika telefona...
 
Anti-virusi na nerutovanim telefonima su samo bacanje prostora, vremana, CPU ciklusa, a verovatno i novca i privatnosti. Prosto taj softver fizicki ne moze da radi ono sto kaze i treba da radi.
 
Anti-virusi na nerutovanim telefonima su samo bacanje prostora, vremana, CPU ciklusa, a verovatno i novca i privatnosti. Prosto taj softver fizicki ne moze da radi ono sto kaze i treba da radi.
Mislio sam na reklame koje iskacu da je zarazen telefon I da treba da instalira antivirus ili cleaner koji je u stvari malware koji salje sms sa dodatom vrednoscu.

Sent from my STV100-3 using Tapatalk
 
Ja sam juče zvao mts da odjavim te usluge i odjavili su samo dve na koji je bio trenutno prijavljen.
Tražio sam da se to trajno odjavi i dobio odgovor da to ne može da se odjavi trajno, već svaki put moram zvati za odjavu.

Ovo je čista pljačka i baš me zanima sta se tačno dobija tj koja usluga je pružena i naplacena za 250-300din koje skinu?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nisi trazio prabu stvar. Trazi zabranu svog VAS saobravaja, moze sigurno.
 
^ provereno.
 
Nazad
Vrh Dno