Šta je novo?

Trazite zabranu VAS servisa kod operatera

Ja sam juče zvao mts da odjavim te usluge i odjavili su samo dve na koji je bio trenutno prijavljen.
Tražio sam da se to trajno odjavi i dobio odgovor da to ne može da se odjavi trajno, već svaki put moram zvati za odjavu.
Тачно,ако је припејд картица.
 
Rezime: da li neko na VIP/Tln ima ovih problema?

EDIT: Ne znam za cist prepaid da li provereno moze trajna zabrana VAS (-mParking), na KT, postpaid i Mobilni Net sigurno moze.
 
Ja sam bez ikakvih problema izvršio trajnu zabranu VAS servisa na mts i Vip mreži, obe postpejd.
 
Тачно,ако је припејд картица.
Da upravo mi je tako rečeno.
Za postpaid može trajna odjava, a za prepaid moram svaki put da zovem.

Nego mene zanima koju mi je tačno uslugu prodala firma koja je naplatila 250din? (I to više puta)Jer ja ništa dobio od njih nisam, čak ni nemam te aplikacije...

Gde da dobijem odgovor na to pitanje?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da upravo mi je tako rečeno.
Za postpaid može trajna odjava, a za prepaid moram svaki put da zovem.

Nego mene zanima koju mi je tačno uslugu prodala firma koja je naplatila 250din? (I to više puta)Jer ja ništa dobio od njih nisam, čak ni nemam te aplikacije...

Gde da dobijem odgovor na to pitanje?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


E vidiš, platio si mogućnost da igraš njihove igrece. Iako ih nećeš igrati ipak ćeš ih platiti. To je kao kada kupiš paket kondoma, a odeš u grad i ne bude ništa.
 
Pozvah i ja upravo podstaknut vašim pisanjem. Odjavili smo sve sem parkinga.

Nije mi jasno to za pripaid, pošto dete koristi tu uslugu. Kako mogu da mu naplate nilo šta kad nema više od 200 DIN kredita na tom broju?

Kako se to isključuje trajno?
 
Pa nikako eto ti iznad citiran moj post

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
OK, međutim, ako sam dobro shvatio oni su tebi više puta naplatili po 250 DIN.

Kako će to da ti naplate ako imam (recimo) 200 DIN kredita na toj kartici?
 
Nikako, naplate ako ima kredita.

problem je sto ti detetu uplatis neki kredit da bi mogao da zove, a ti servisi mu sve potrose i to ne mozes nikako da sprecis, moras svaki put da zoves da otkazujes telefonom.
 
Kod VIP-a ne morate da ih zovete da vam gase VAS usluge, možete i sami iz Moj Vip/podrška portala sa sajta (ne znam da li može iz aplikacije, nisam zagledao ali bi trebalo da može).

Direktan link do stranice je (ko ne želi sam da istražuje): https://www.vipmobile.rs/popmenu/barring

Ovako ista izgleda...


Zahvaljujem dzonihsv,odjavio sam Vas.Dobio sam poruku od Vipa da odjava kreće od narednog dana od ponoći.Šta do tada,da li mogu da se izbegnu dalje poruke?
 
Pa ništa, ono što ti napisah u onoj drugoj poruci. Ako možeš da se odjaviš sa STOP porukom, onda to uradi. Ako ne može, kontaktiraj VIP call centar i njima reci da hoćeš da te odjave tj tvoj broj sa postojećih pretplaćenih servisa.
 
Poslao stop,odgovorili da je pogrešna reč,nazvao korisnički servis i objasnio_Odgovorili su mi da više neću imati problema sa tim.Videćemo do večeras.@dzonihsv zahvaljujem još jednom na savetima:wave:
 
Možda je offtopic, ali da li je neko u prethodnim danima dobijao ovakav SMS?

7f222168d9f424405c702c350b0d9884.jpg


Dobio sam ovo u petak, na Telenoru sam, i potvrdilo mi je još par ljudi na Telenoru da je takođe dobilo ovakav SMS, a niko od nas se nigde nije prijavio za ovakvu vrstu usluge. Iscimao sam Telenor za detalje i napisali su mi ovo:

reč je o provajderu Enterteimant Data Services d.o.o. Možeš ih kontaktirati na 0114012278, [email protected] i [email protected] kako bi proverio kako da se odjaviš sa liste za prijem ovih poruka.

Naravno, ekipa se ne javlja na dotične brojeve i ne znam da li je svrsishodno da im se šalje email, a baš bih da ih priupitam odakle im moj broj telefona i dozvola da mi šalju bilo šta.
 
Pozdrav svima, da malo osvezimo temu ako nije problem. Mesecima, to jest godinama me deru (citaj MTS) sa cGate i mCommerce servisima, i ko zna sa cime jos. Nisam obracao paznju, nisam imao vremena da proveravam svaki racun, ali ne prihvatam da je moja greska sto me neko pljacka preko i uz asistenciju MTS-a. Elem, moje pitanje je da li je neko ovde tuzio Telekom zbog slicne situacije, ili zna nekoga ko je uradio tako nesto? Cisto me zanima ako neko ima neko iskustvo sa ovim, da podeli, da da savet i slicno. Ja cu vala da ih tuzim, da raskinem ugovor da platim penale, ali i da mi vrate pare za godine placenih servisa koje nisam trazio niti sam ih bio svestan.

Hvala u napred na odgovorima.

servisi.png
servisi_2.png
 
novi broj koji salje automatski vas je 2525 meni je skinuo 60din sreca sto na tom broju je bilo samo 100din kredita jer na pospaid i u mts i vip imam blokiranu vas uslugu.
 
Suma sumarum izgleda Noa L11se ima malware u sistemu i ako je dumb telefon svaka sim kartica koja ubacim u njega skine se kredit kao da je slano cak je 1 slana u 5 ujutro ili neko kuca random brojeve
Pozdrav
 
Погледао јутрос мало детљније ћалетов ралун за мобилни и видим да се наплаћује услуга ВАС МТС.
Човек нема поијима ни закаву услугу, нити зна како је то активирао.

МТС је милијарду изговра имао за ту услугу и како они нису криви.
Ово је класична правара, а сви наши опратери се праве луди. Да ли ће нено некад да им избије ту лудост и поквареност из главе.
 
Погледао јутрос мало детљније ћалетов ралун за мобилни и видим да се наплаћује услуга ВАС МТС.
Човек нема поијима ни закаву услугу, нити зна како је то активирао.

МТС је милијарду изговра имао за ту услугу и како они нису криви.
Ово је класична правара, а сви наши опратери се праве луди. Да ли ће нено некад да им избије ту лудост и поквареност из главе.
Pa kao što kaže naslov teme, vuk (lopov) dlaku menja, ali ćud nikada, traži od MTS da ćaletu na tom broju ukinu sve VAS servise, osim parkinga (a i parking, ako mu to ne treba) i mirna Bačka...

Mada i matorani su šano dušo-zbogom pameti, klikću na sve što iskoči na Viberu, a pola toga su ili dosadne reklame ili neki malware, ja kevi dok nisam ukinuo VAS naplaćao sam se tih nebuloza... Naravno ovi lešinari su to provalili i koriste do iznemoglosti...
 
Средили смо ствар, паркинг му је остао то му треба.
За ћалета си у праву, све што му се појави он кликће :)
 
Kako se zaštititi od prijavljivanja na ove servise? Na telefonu na kojem se sigurno niko nigde nije prijavljivao, danas vidim desetak poruka sa broja 3663. Sreća pa nisam imao kredita.
 
Kad si na postpaid-u, zoveš korisnički centar i kažeš da ti izgase VAS usluge (i ostave mogućnost za mParking, ako može). Ako si na prepaid-u, nikako. Neće provajderi da gase VAS prepaid korisnicima.
 
Ako živite u Beogradu čak ni parking poruke nisu potrebne jer je aplikacija Parking Servisa više nego dovoljna za to.
 
Kad si na postpaid-u, zoveš korisnički centar i kažeš da ti izgase VAS usluge (i ostave mogućnost za mParking, ako može). Ako si na prepaid-u, nikako. Neće provajderi da gase VAS prepaid korisnicima.
Mislio sam da li može nekako bez tog gašenja, ispada da svako preventivno treba da isključuje to... Onda bolje da po difoltu bude isključeno, a kome treba neka uključuje.
Inače zvao sam danas korisnički centar i potpuno su mi blokirali VAS usluge (osim parkinga), na pripejd broju.
 
Koji provajder? To je onda novo ako hoće da gase ovih dana, jer ranije nisu hteli (ranije = pre godinu dana). Moguće da je počelo baš previše poziva zbog takvih reklamacija, pa su odlučili da se aktiviraju malo.
 
U subotu zvao da mi aktiviraju Volte i da mi na net broju iskljuce vas..operater iz call centra rekla da moze jedino da odjavi ali ne moze da iskljuci vas poruke...
danas preko chat porukica da proverim sto mi nisu jos aktivirali volte ...posto rekose da akt za 24 h pa je napisala urgenciju da aktiviraju sto pre ...pitah i za vas poruke i ona rece da moze da mi ukine trajno vas poruke na net broju jos me pita da li zelite da ostavite mparking aktivan ...posto je net broj rekao sam da ne zelim..
mts postpaid sam :)
 
Dolazi mi danas komšija, kuka kako mu stižu uvećani računi. Kad na računu VAS usluge. Čovjek ima par aplikacija instaliranih, niti ga interesuju neke igrice niti je šta aktivirao. Zovemo MTS oni se prave ludi, odjavili mu tu VAS uslugu i dali broj telefona neke firme koja se bavi tim prevarama. Javila se neka Poljakinja koja nabada srpski. Komšija pita je l' može da dođe kod njih da lično popričaju, kaže ne mi se ne nalazimo na toj adresi ( Novi Beograd). Dala email da napiše žalbu.

Ne ide mi u glavu da se to tako provlači godinama. Da ne postoji neka inspekcija koja bi provjerila rad ovih firmi kao i odgovornost operatera. 🤷
 
Čovjek ima par aplikacija instaliranih, niti ga interesuju neke igrice niti je šta aktivirao
Ovo ti je mač sa 2 oštrice istine. Ljudi lažu kad je frka. Neretko i obrišu aktivacione poruke za VAS usluge (koje su iskren da budem na foru izvaćarene preko sajtova za odrasle, streaming filmova, sumnjivih aplikacija..., ali bez obzira) i onda posle ni ne znaš gde je ko prijavljen.
Ja sam naučio da ljude ne uzimam za gotovo jer je šansa fifti-fifti da tvrdnje nisu tačne, ili su dovoljno promenjene da zvuče relativno tačno, a opet nisu tačne.
 
Nazad
Vrh Dno