Šta je novo?

Može li pomoć

OmarW124

Poznat
Učlanjen(a)
08.11.2017
Poruke
11
Poena
44
Imam ploču MSI K9VGM-V2 DDR2.
Do sad sam koristio neki WD 320GB Hdd.Moze li neko da mi objasni razliku između SATA 1, SATA II, SATA III.Koji SATA hard disk mogu da koristim sa ovom pločom.


Послато са GT-I9060 уз помоћ Тапатока
 
trebalo bi da mozes bilo koji, verovatno je barem sata2 ploca. to je uglavnom kompatibilno. postojali su jumperi na hdd za sata1, ali to su bas stare ploce.
 
Hvala puno

Послато са GT-I9060 уз помоћ Тапатока
 
nema na cemu. samo, ako povezes disk veci od 2Tb, skoro sigurno neces moci da butujes sistem sa njega jer nemas uefi bios.
 
Ili ću da kupim nov WD 320GB 7200RPM 8MB CACHE ili neki polovan od 500Gb.sta mislis šta je bolje

Послато са GT-I9060 уз помоћ Тапатока
 
ne znam, sta ti vise odgovara. ja ne bih kupovo polovan sa bad block-ovima ili neki koji je bas dugo radio.
 
Ja ti generalno ne bih preporučio polovan. Osim možda ako je služio kao backup i ima male vrednosti za Turn on/off i On hours...

Prednost novog je svakako garancija a takodje i mogućnost da se prebaci u eventualno nov računar pošto je ovaj izuzetno star, bar kako se čini na osnovu modela ploče.
 
Hvala.Bolji mi je nov jer ima garanciju.Ali mi nije jasno to što su neki refabrikovani.Sta to znači.

Послато са GT-I9060 уз помоћ Тапатока
 
Refabrikovani su isto što i polovni, samo su reparaciju i kalibraciju (uglavnom mehanike) radili u fabrici, u sterilnim uslovima...

Izbegavati ih maksimalno.
 
Poslednja izmena:
Rozhranie SATA I (verzia 1.x), oficiálne známe ako rozhranie SATA Gbps, predstavuje prvú generáciu rozhraní SATA s rýchlosťou 1,5 Gb / s. Šírka pásma podporovaná rozhraním je až 150 MB / s.

Rozhranie SATA II (verzia 2.x), oficiálne známe ako rozhranie SATA 3Gb / s, je druhá generácia rozhraní SATA s rýchlosťou 3,0 Gb / s. Šírka pásma podporovaná rozhraním je až 300 MB / s.

Rozhranie SATA III (verzia 3.x), oficiálne známe ako SATA 6 Gb / s, predstavuje rozhranie SATA tretej generácie s rýchlosťou 6 Gb / s. Priepustnosť, ktorú podporuje rozhranie, je 600 MB / s. Toto rozhranie je spätne kompatibilné s rozhraním SATA 3Gb / s.
 
Hvala

Послато са GT-I9060 уз помоћ Тапатока
 
Refabrikovani su isto što i polovni, samo su reparaciju i kalibraciju (uglavnom mehanike) radili u fabrici, u sterilnim uslovima...

Izbegavati ih maksimalno.
Ja uzeo SATA 2 WD blue 320 gb 7200rpm refabrikovan i radi kao zmaj i jos 2 godine garancija. 2.140 dindzi :D
 
I ja sam našao taj.Njega ću uzeti jer ima garanciju

Послато са GT-I9060 уз помоћ Тапатока
 
Ima garanciju kao i svaka polovna stvar vraćena u prodaju. Kod nas, minimum 6 meseci. U svetu je garancija za takve diskove 30-90 dana.

Glavni problem je što se ne zna zašto je vraćen fabrici. Ako već uzimaš, istestiraj ga maksimalno dijagnostičkim testovima i koristi maksimalno u prvih par meseci. Kopiraj velike fajlove da popuniš ceo HDD, proveri ih na CRC, obriši i ponovo kopiraj itd., pa opet dijagnostički Full Surface Test...

Ako bude radio korektno u prvih nekoliko meseci, možda će raditi dobro i narednih nekoliko godina, ali to se nikada ne zna, naročito zato što se ne zna uzrok vraćanja.
 
Uzeti polovan hdd moze biti rizik (i cesto jeste zbog postenja prodavaca), a uzeti refabrikovan, znaci popravljan pa vracen u prodaju je jos veci rizik, u stvari ja nikad ne bih uzeo takav hdd izuzev da vise ne postoje drugi hdd-ovi a meni bas tada treba bilo kakav hdd...
Koja je verovatnoca za to?
 
Nazad
Vrh Dno