Šta je novo?

Kočenje računara

Lucic_11

Poznat
Učlanjen(a)
20.01.2018
Poruke
28
Poena
44
Računar sam kupio nov u EMMi šopu, komponente su:
Matična ploča: ASROCK AB350M Pro4
Procesor: Ryzen 3 1200
Ram: Kingston HyperX Fury 8gb 2133mhz
Grafička: Nvidia GeForce GTX 1050 ti
Napajanje: EVGA 500W
HDD: Toshiba 1TB.

računar koči u različitim vremenskim intervalima, od pola sata, do 3 sata, nekad mogu da ga koristim i duže bez kočenja. Slika potpuno zaledi, ne funkcioniše miš, tastatura, bilo šta, jedini izlaz je hard reset.
Testirao sam sve komponente koje mogu (memtest za ram, hdd 100%, grafička bez greške, procesor takođe) Imam windows 10, sa novim update-om 1709, i tu sam pokušao sa raznim podešavanjima (ugasio pozadinske aplikacije, Link power supply, turn off fast startup, prebacivanje virtualne memorije sa automatic na manual, itd). Apdejtovao sam sve drajvere, kao i BIOS na najnovije verzije, i ponovo mi se dešava isti problem.
Molim Vas za pomoć! :mad:
 
Skini AM4 Chipset drajver.

Ako ram memorija nije u drugom slotu, prebaci je u drugi slot(od procesora na desno, A2 slot).
Resetuj bios na fabricka podesavanja.

Iskljuci u Windowsu automatsko skidanje drajvera(start meni>change driver install>no).
Skini DDU, pokreni u safe mode i obrisi drajvere, pa instaliraj najnovije sa Nvidia sajta za tvoju graficku i W10 64bit.

Proveri da li neki proces ne preopterecuje HDD u Task manageru.
Instaliraj drajvere za lan/audio sa sajta proizvodjaca ploce, ako vec nisi.
 
Poslednja izmena:
Nije, u A1 je, probacu sad sve ovo pa se javljam, hvala!
 
Uradio sve, jos samo da testiram, i javljam se.
U svakom slucaju, hvala Vam puno!
 
Ponovo je zakočio, nakon svega ovoga, čim sam instalirao drajver za grafičku, posle 10 sekundi je zakucao. :(
 
Proveri HDD, uradi skeninje i šta kaže HDD S.M.A.R.T., proveri sa HDTune-om i sl. alatkama.
 
Lucic_11 je napisao(la):
Proveravao sam hdd sa HdTune, i nije nasao nikakvu gresku, health je 100%. Sta mogu dalje da radim? Jedan covek me je savetovao da skinem w10 ltsb, ali ja sam instalirao i w 10 enterprise i w10 pro, i na oba je kocilo, pa ne znam da li da gubim vreme na ponovnu instalaciju ltsb verzije ako mi ni ona nece promeniti nista..

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока

Da li javi neki problem u Event Viewer-u pre nego što se to desi?

Probaj drugi sata kabel.

Da li si uradio "Clear install" Windows-a kada si instalirao:
https://www.tenforums.com/tutorials/1950-clean-install-windows-10-a.html

Windows 10 skini:
https://www.microsoft.com/sr-latn-rs/software-download/windows10
ili
https://forum.benchmark.rs/showthre...acione-iso-e-svih-verzija-Windowsa-i-Office-a
 
Poslednja izmena:
Ne javlja, javi samo da je doslo do "nasilnog" gasenja racunara..
Menjao sam kabl prekjuce, stavio sam novi.. I instalirao sam clean verziju, zato se i nerviram previse.. :(

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Da li javi neki problem u Event Viewer-u pre nego što se to desi?

Probaj drugi sata kabel.

Da li si uradio "Clear install" Windows-a kada si instalirao:
https://www.tenforums.com/tutorials/1950-clean-install-windows-10-a.html

Windows 10 skini:
https://www.microsoft.com/sr-latn-rs/software-download/windows10
ili
https://forum.benchmark.rs/showthre...acione-iso-e-svih-verzija-Windowsa-i-Office-a
Javi samo da je doslo do "nasilnog" iskljucenja racunara.. Menjao sam sata kabl, nema promena.. Windows sam clean install.. Jedino da pokusam opet, pa sta mi Bog da..

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Skini hard disk sentinel mozda problem u hard disku i meni je taj hard disk pravio problema.Sredi mu sistem iz bekapuj vazne fajlove i sve is-formatiraj ocisti i zameni termalnu pastu na procesor.Racunar deluje kao nov nebi trebao toliko brzo da pocne da pravi probleme najverovatnije je softverski problem ili pregrevanja sumnjam da je nesto otislo.Eventuelno hard disk skini hard disk sentinel i slikaj nam i posalji nam sliku da vidimo u kakvom je stanju hard disk.:smoke:
 
Poslednja izmena:
Ne verujem da je do termalne paste, racunar sam kupio pre 2 meseca, nemoguce da je vec otisla pasta?
Testirao sam hard disk, nema bad sectore, i health mu je 100%.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Jesi li kupio kompletan kompjuter preko EMMI-ja ?
Ako jesi, sto ga ne reklamiras ?

Ako si kupovao pojedinacne komponente, onda probaj da stavis drugu graficku (pozajmi od nekoga) i ako sa tom drugom radi savrseno bez kocenja, reklamiraj graficku kartu.
 
Jesi li kupio kompletan kompjuter preko EMMI-ja ?
Ako jesi, sto ga ne reklamiras ?

Ako si kupovao pojedinacne komponente, onda probaj da stavis drugu graficku (pozajmi od nekoga) i ako sa tom drugom radi savrseno bez kocenja, reklamiraj graficku kartu.
Sve osim RAM-a i hard diska

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
'si siguran da nemas nikakav overklok?ni memoriju?ako imas,vrati sve na default u biosu.

skini neki liveboot,linuks,bilo sta da pokrenes sa usb-a i koristi neko vreme i vidi dal' ce da se ponovi.ako se ponovi iskljucio si sve do graficke i maticne (uz malu mogucnost da je do napajanja) a onda ti predstoji da nosis kartu na provereno ispravan racunar da testiras.
 
Moguće je da memorija žeza neka nekompatibilnost. Proveri koji su tajminzi u BIOSU i našteluj ručno......
 
Nije mi kocilo u safe modu, ostavio sam ga par sati i nije zakocio, to me i ubija

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
Ali sam to uradio dok je bio "hladan", tad radi i u normalnom modu po par sati, moracu da probam cim zakoci da ga pustim u safe mod i da proverim.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Prvo to uradi. Ne savetujem ti da menjaš ništa u BIOS-u. Ako jesi, vrati na optimized values.
 
Tad je radio duze od 2 sata, dok sam sve iznamestao, i cim sam instalirao drajver, posle toga je zakucao..
Jos me nesto buni, dok sam povezivao monitor preko DVI kabla, nekako mi se cini da je radio duze nego kad je preko HDMI, stavise, samo jednom mi je zakucao dok sam imao DVI

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Zameni graficku i vidi da li zakucava. Naravno, svez install drivera posle zamene.
Ako ne zakucava sa drugom, reklamiraj graficku, kako ti je neko vec i rekao.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pa skini taj driver u safe modu i očisti ga sa nekim driver cleanerom. Onda udji u win i ostavi ga da radi sa windowsovim driverom. Ako radi bez prekidanja, skini neku prethodnu verziju i instaliraj je u "custom" modu. Odčekiraj stavku "nvidia updates" i probaj.
 
Pa skini taj driver u safe modu i očisti ga sa nekim driver cleanerom. Onda udji u win i ostavi ga da radi sa windowsovim driverom. Ako radi bez prekidanja, skini neku prethodnu verziju i instaliraj je u "custom" modu. Odčekiraj stavku "nvidia updates" i probaj.
Zakocilo je bez drajvera

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
U SAFE MOD-u ne koči, testirao sam ga više od 3h, što mi je jako drago, jer znači da je sa hardverom sve u redu.. Šta bih mogao sad da uradim?

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Jasno je da u Safe Modu ne učtitava grafičke drajvere. Kada ti instaliraš grafičke drajvere on u potpunosti koristi grafičku i nalazi najmanju grešku. Moguće je da ima problema sa grafičkom memorijom. Najbolja varijanta je zamena grafičke pa ćeš dalje videti,
 
Pozdrav ljudi, izvinite sto se javljam posle skoro 4 meseca, ali ja nisam resio svoj problem.. I dalje ne znam do cega je greska, zamenio sam graficku i ponovo je zakocilo, ne znam vise sta da radim zaista...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koristi neki lajv Linux ili još bolje instaliraj ga dok ne vidiš u čemu je problem ovako na daljinu....... Mora se poznavati vlastiti pc da bi se moglo pomoći vako može biti svašta memorija softwer ili ono najgore nekompatibilnost najčešće memorije meni se to desilo sa kingstonom, video igre prođu ali kada ide neki video plejer on puf bsod------- u ono vreme odoše 4 GB memorije u ništa kupio OCZ memoriju i in radi fack hebem ti DFI.....
 
Nazad
Vrh Dno