Šta je novo?

Kočenje računara

Pozdrav ljudi, izvinite sto se javljam posle skoro 4 meseca, ali ja nisam resio svoj problem.. I dalje ne znam do cega je greska, zamenio sam graficku i ponovo je zakocilo, ne znam vise sta da radim zaista...


Probaj ovo, ali prvo digresija: Posle par godina stabilnog i normalnog rada, moja neka rezervna mašina sa Intel G1820 procesorom na Asrock ploči i 8GB DDRAM3 počela je isto tako da koči i pojavljuje plave ekrane. Sumnjao sam na SSD Samsung EVO 240GB, ali skinut je, proveren na više mašina, besprekorno je ispravan i nema problema. Skinuta grafika, sve isto. Memorija takođe. Kad sam već bio totalno zbunjen, poslušam savet da remapiram pagefile. To radiš tako što ukineš pagefile, koristiš računar nekoliko dana, a onda ga ponovo uključiš, ali više nije na istoj poziciji na SSD-u. Od tada je prošlo nekoliko meseci, nijednom niti je zaštucao niti plavio ekrane. Od samog trenutka kad sam ga ukinuo, prestali su problemi. Taj pagefile sam vratio više po navici, nisam baš najsigurniji da je neophodan kod savremenih sistema, naročito sa dosta RAM-a. Pre toga mi je krahirao nekoliko puta uzastopno, Windows 7 64bit ultimate, Windows 10 pro, ponovo Windows 7 pro. Sad je ponovo na Windows 7 ultimate. Pokušaj, ja sam već bio očajan ali mi je ovo rešilo problem.
 
Da li si pogledao pastu da nije slucajno presla preko cpu ili da nije zavrsila ispod cpu u slotu? Da li si uradio bios update? Proveri takodje da li ti je napajanje ok?
 
Nazad
Vrh Dno