Šta je novo?

Neobican problem

Razmisljao sam da prodam maticnu, graficku i ram pa da za nekih 200e predjem na Ryzen 3 2200g bez dodatne graficke. U svakom pogledu je to veliki upgrade u odnosu na ono sto imam sada. Posto je to jos uvek nov procesor sacekacu jos neko vreme.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Kao prvo moja graficka ima dx10, vega 8 ima dx11 sto samo po sebi otvara mogucnost za milion igrica koje nisam imao prilike da probam. Uz pravilno izabran Ram pokrece sve 2016-17 igrice na 1080p low/med ili 720p med/high sa dobrim fps-om.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Integrusa je integrusa,pokrece ona ali sve je to jadno,bar za mene,tebi ce verovatno biti ok posto ipak prelazis sa relativno lose graficke za danasnje vreme...ali na normalno igranje danjasnih zahtevni igrica na 1080p sa 2200g mozes da zaboravis.mozda neke nezahtevne....
 
Razmislicu, jos uvek nista nisam odlucio za sigurno, citam recenzije, YT i vremenom cu skontati hoce li mi to odgovarati. Mozda cu i nesto polovno ukombinovati, ako ne budem finansijski u mogucnosti.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Najbolje tako,ne treba nigde zuriti,mozda i padnu cene graficki ako propadne ovo rudarenje :D
 
Unlockovao sam procesor
80ad0679bf9a1df1da7da5b4f54ac2c5.jpg


Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Kada sam otvorio cetvrto jezgro vratio sam procesor na def takt od 3.2 ghz, evo testiram par sati i mislim da radi dobro. Jedino mi jos preostaje da reinstaliram windows da komp ne bi blokirao pri bootovanju. Izgleda da su tvoja predvidjanja bila tacna :)

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Procesor se klokuje iskljucivo iz biosa.
Integrisana u 2200G je daleko bolja od integrisane u bilo kojim dosadasnjim procesorima, skroz pristojna za neki low 1080p gaming, pogotovo za ljude koji prelaze sa dosta slabijih masina.
 
Poslednja izmena:
Evo sada sam gledao kod druga on ima x3 440 procesor i graficku krs gt 210 i nema nikakvog seckanja videa na 1080p na windows sedmici....
 
Ne secka ni meni 1080p - 720p vec 1080p/60 ili 720p/60, Windows 10. Upravo krecem da sredim win i valjda vise necu imati problema. Vise se ne usudjujem da overklokujem procesor, temperatura je za 10-tak stepeni visa, dodatni overklok bi ga spalio. :)

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
nema potrebe za oc ako si uspesno otkljucao to cetvrto jezgro...trebalo bi da radi lepo ako si ga kako kazes vec testira par sati....
 
Ipak ne radi sve kako treba. Novi problem je da se ne ukljucuje monitor bez jedno 7-8 restarta, a kad se jednom ukljuci tj windows bootuje sve radi bez greske. Znam da je moguce da je 4 jezgro osteceno, ali posto sve radi normalno dok ne ugasim komp vise mi lici da je potrebno jos nesto cacnuti u biosu.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Msi 760gm p23 fx, nikada nisam menjao bios na njoj. Probacu i to.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
i ja sam primetio da ima neki bag na relaciji chrome-youtube, doduse mozillu i ostale nisam probao. manifestuje se da posle nekog vremena u full screenu klipovi (1080p 60fps) kad se gledaju, animacije youtube-a izlazak linije za volume itd radi ali secka dok video ide normalno, cim izadjem iz fullscreen-a to prestaje da se desava animacije (visuelni efekat npr. izlaska linije za volume kad se stane na zvucnik radi tecno i lepo).
Probano na ovom q9650 i takodje na svezem win7 na laptopu sa i5 3230m. oba procesora nisu preko 70% a to seckanje se javlja. cim taj isti klip pokrenem u novom tabu sve normalno do nekoliko isprebacivanih klipova u sledecem tabu kad opet pocinje seckanje.
Oba procesora se ne pregrevaju, tako da je ovo neki problem do njih, valjda ce resiti.
 
Dobra vest je da sam testirao procesor u Prime 95 i za 25 min nije bilo nikakvih errora, pokusavam da updateujem bios ali nece da se pokrene sa usb-a.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Formatiraj usb na FAT32.
 
idi preko rufusa,prvo formatiraj fat32 pa izaberi DOS tamo gde stoji iso uglavnom...samo pazi da nesto ne zeznes
 
Bios updejtovan. Komp za sad pali "iz prve", testiranje in progress.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Izgleda da sve radi kako treba. Veliko hvala svima na pomoci, ne bih uspeo sam.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh Dno