Šta je novo?

Neobican problem

Novatech

Cenjen
Učlanjen(a)
29.01.2016
Poruke
1,446
Poena
110
Ovako, pri gledanju nekog live streama na Youtubu (1080p/60) u full screenu video na svakih 30 sek gubi frejmove, izbacuje krug za ucitavanje, blokira na 1 sek, a kad izadjem iz full screena u onom prosirenom prozoru sve radi najnormalnije. Internet je dovoljan 30/3mb, kada gledam na telefonu sve radi 100% normalno. Izvadim Nvidiju GT240 iz kucista i ukljucim komp preko integrisane graficke (Ati Radeon 3000) i tih problema nisam imao 5-6 dana koliko mi je komp radio pod integrisanom. Vratim GT240 i isti problem se vraca. Jedino sto mi pada na pamet je reinstalacija windowsa, jel imao neko ovakva slicna bagovanja?
 
Šta piše kad klikneš na desni klik na video i izabereš stats for nerds. Da li i tu pod dropped frames imaš nešto ili...?

Verovatno je nešto do vp9 kodeka, jer dekod nativno gt240 ne podržava. Slobodno instaliraj h264ify ekstenziju za Chrome/Firefox da forsira h264 stream sa yt-a. Isti je kvalitet slike, a sa obzirom da tvoja grafika podržava hardverski dekod navedenog kodeka, trebalo bi da rešiš problem, a i procesor će manje da bude opterećen.
 
Probacu pa javljam sta se desava.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Takodje, u "Settings" (desno dole) možeš da pokušaš da podesiš manuelno kvalitet i vidiš gde se problem dešava, pošto auto mod često ne podesi odgovarajući, pa i dolazi do tog opisanog problema u Full screen modu.
 
Malo kasnim, izvin'te. Pre nego sto krenem sa popravkama evo snimka Stats for Nerds: https://youtu.be/aWD_Md2nxw0 U toku gledanja ovog strima sve je bilo normalno.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Kako bre normalno, imaš 17 hiljada izgubljenih frejmova? :D

Koji računar je u pitanju? Na komponente mislim...
 
MSI 760GM P23 fx stara 5 god
Amd X3 450 3.2 ghz star 5god
4GB DDR3 hyperx stara 5 god
Nvidia GT240 stara 8 god
500GB Hitachi proizveden 2006 koristim ga 10-tak god

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Autoset kvaliteta je na 1080HD? Setuj manuelno na 720HD ili manje.

Verovatno sama kartica nema dovoljno brz protok da obradi toliko podataka, pogrešno setovano algoritmom, ili je i nešto drugo u pitanju.

Uzgred, HDD obavezno zameni, pošto je 10-tak godina rada izuzetno mnogo. Proveri S.M.A.R.T podatke diska nekim utility-jem.
 
Poslednja izmena:
Ne može kartica da izgura vp9 sa 60 frejmova. Probaj navedeni h264ify i nadaj se najboljem ili komplet izgasi harversku akceleraciju za dekodiranje videa iz pregledača (Chrome/Firefox, šta već da koristiš) i osloni se na komplet dekod preko procesora (ako može da izvuče, a trebao bi da može).
 
Probao sam sve navedene predloge i nisu mi doneli nikakve promene, jedino sto moze da prekine frame dropove je da pustim strim u 360p. Izvukao sam ponovo graficku, na integrisanoj sitacija sa dropovima ide istom brzinom kao na snimku iznad, ali za razliku od nvidije nema jacih lagova i loading krugova.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ako već imaš nalog na Youtube, možeš da vidiš da li u glavnim setovanjima ima mogućnost da se default view setuje na 360p za sve videe koji se otvaraju.
 
To je najlakše (Magic Action plugin, ima ga za sve browsere) ali mu to ne rešava problem. U 2018-oj godini sa gleda 360p... ne ide.

I ja imam sličan problem, sve što je na 60fps koči (prikaže par sekundi pa čekam 30 sekundi za novih par) ali je meni matična više neispravna nego ispravna (i ovako video u plejerima secka na po ~6 sekundi ili se primeti svuda gde se brže kreću objekti) pa ne verujem da nam je isti uzrok.
 
Uradio sam reinstalaciju windowsa pre par meseci da bih ubrzao kompjuter, dok je bio taj "stari" windows nisam imao te loading krugove i lagove i sa sporijim 20mb internetom. Ispada da mi je komp bolje funkcionisao pre reinstalacije i da sam postigao suprotni efekat. Reinstaliracu danas ponovo win i sve iznova, pa ako opet bude isto stanje koristicu integrisanu.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Win reinstaliran, ista prica, gubi frejmove, loading na svakih 30 sek. Dobijem ideju da overklokujem graficku (sa 1580 na 1800 mhz) i uspeo sam da dobijem stream bez ikakvih lagova, loading krugova na 1080p/60 Jedina negativna strana je da je vidljivo da su tu ustvari 30-40 tak frejmova umesto 60.
Edit: Na edge-u radi perfektno na 1080p/60 0 dropovanih frejmova :)

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Da li je problem i na novoj i na staroj verziji Youtube-a?
 
Na kojim starim i novim verzijama?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Kada otvoris youtube (home page) kliknes na svoj profil (ako nemas nalog onda uspravne ...) i pri dnu ima nesto kao vrati stari izgled.
 
Sa kakvim specifikacijama bi mi bila potrebna graficka da ne bih imao ovakvih problema? Overklokovanje mi nije u potpunosti resilo problem, i dalje imam na ponekim strimovima lag, mada je opet bolja situacija nego ranije.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Sasvim slucajno sam uspeo da prevarim sopstveni kompjuter, sustina problema je bila da YT live stream ima frame dropove i lagove u 1080p/60 full screenu, dok u onom prozoru (manji/veci) toga uopste nema. Resenje je da se u full screenu klikne win na tastaturi, misem zatvori start meni, ostaje ona dole start meni traka, kompjuter to racuna kao windowed i nema nikakvih lagova i video ide glatko, vidi se da su to pravih 60 fps.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Opet ja sa neobicnim problemima. Overklokovao sam procesor (Amd athlon x3 450) sa 3.2 na 3.4 ghz dakle nista mnogo, sada imam iritantan problem da kada ukljucim kompjuter, podize se windows i kad dodje do momenta da izbaci ikonice monitor se ugasi, uradim reset i onda radi. Koristio sam Amd Overdrive. Vec sam istim programom overklokovao procesor pre godinu dana i isto se desavalo i jedina popravka je bila reinstalacija windowsa. Zbog cega se ovo desava?
 
Dešava se zato što si ovetklokovao :) Pošto, kao što kažeš, nisi mnogo ovetklokovao, nisi mnogo ni dobio. Samo si stvorio probleme. Batali overklok i uživaj. Kad imaš prilike, kupi bolji procesor i videćeš značajniju razliku.
 
Bar sam uspeo da "nateram" Youtube da radi ko podmazan, svi gore navedeni problemi reseni. Ovaj moj matori komp me podseca na one igre gde udarate cekicem one zeceve, jednog udarite po glavi iz druge rupe izadje novi i tako u nedogled. Jos uvek barem ne ide crni dim iz njega posto sam opteretio sve moguce komponente :)

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Prvo mi nije jasno, šta koji moj ti treba više od 30 fps ? Jednostavno je nemoguće golim okom videti razliku....drugo, zahvali se bogu samom što ta grafika može bilo šta da tera na 1080p, a ne još da kukaš kako ti secka 60fps..jednostavno, kupi novi komp i sve će raditi kako treba...grafika stara 8 godina...pa jbt šta hoćeš ?
 
Novi apdejt u vezi ove teme. Kao sto pise iznad overklokovao sam graficku koja radi bez ikakvih problema, i posle toga sam overklokovao i procesor koji mi stvara manje probleme. Taj mali problem je da pri svakom bootovanju windowsa komp zakuca i kada ga resetujem posle toga radi ko podmazan. Sada mi se na svakih 3-4 dana procesor sam od sebe uspori od 3.4 na 2.2 ghz, kao da afterburner sam od sebe resetuje podesavanja.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Vrati na deafult clock 3.2ghz,ne razumem sta dobijas sa tih 200mhz
 
Ako bih graficku i procesor vratio na defaultne taktove onda YT 1080p/60 uopste nije moguce gledati, dropuje frejmove kao lud, svakih 20 sek vrti onaj krug kao da nema dovoljnu brzinu neta. Podizanjem takta graficke sa 1580/550 na 1800/575 sam 50% resio problem, primetno je da umesto 60 imam 30-40 fps, nisu tako cesti oni krugovi, ali recimo kada gledam neki live stream za recimo 30 min gledanja budem oko 3-4 minuta u zaostatku. Podizanjem procesora sa 3200 na 3450 mhz sve radi kako treba, nema krugova, 60fps, i ne budem u zaostatku sa live strimom.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Neznam za ostale ali na FF-u pomaže veći cache.
 
MSI 760GM P23 fx stara 5 god
Amd X3 450 3.2 ghz star 5god
4GB DDR3 hyperx stara 5 god
Nvidia GT240 stara 8 god
500GB Hitachi proizveden 2006 koristim ga 10-tak god

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka

Zameni taj procesor za neki Athlon X4.
Prodas tvoj i ulozis jednu crvenu i mislim da bi ti to resilo problem.
 
Nazad
Vrh Dno