Šta je novo?

AMD Ryzen - 2nd Generation 12nm CPUs rises in April 2018

To šta će biti u trećoj generaciji, pričaćemo dogodine. Ono što je bitno, jeste da ni ova druga ne izgleda loše i da nudi više za uloženi novac u odnosu na prethodnu. Jedino me zanima kako će se ponašati 4c/8t modeli bez IGP-a (sa više kešs)


To je upravo znak da je grafička skoro uvek usko grlo i da nema smisla ulagati u procesor više nego što je potrebno. Odnosno, za gaming je svejedno koji si procesor kupio, tj. ne stoji da je i5 bolji izbor, pošto u takvoj situaciji nije. Ali sigurno nije ni lošiji.
Takođe, ljudi uglavnom kupuju krte iz istg segmenta, pa ne treba očekivati mnogo njih koji su u jednoj generaciji kupili kartu od 150-200€, a u narednoj će dati 600€ za GPU.

Problem je što je pre dve tri godine segment od 200 evra sada segment od 600 evra...ili bar 400.
 
Sacekajte jos malo, bice jeftinih karata na izvol'te iz rudnika.
 
Ko je lud da kupi takvu karticu...osim ako nije jos pod garancijom ili za neku simbolicnu cenu.
 
To ce biti najbolje karte pogotovo ove sto su placane tipa 50k din tipa Rx 580 8Gb i sl takve karte ce biti pozeljne jer imaju recimo 2+g garancije i ogroman fiskalni kad bi crkla bas bi bilo vrh :d
 
 
xyu3yjR.png


nK2le01.png
 
To ce biti najbolje karte pogotovo ove sto su placane tipa 50k din tipa Rx 580 8Gb i sl takve karte ce biti pozeljne jer imaju recimo 2+g garancije i ogroman fiskalni kad bi crkla bas bi bilo vrh :d

Ne znaju ljudi sta valja, mora da im se se sve crta. :D
 
Mene zanima kako ce se starija generacija ponasati na ovim x470 plocama, tj. da li ce i kolika dobit biti u buducnosti od ekstremno brzih memorija?iako bi malo verovatno bilo da bi neko upario 1600x sa nekom x470 plocom i nekom nafuranom memarom an 4000 mhz, mada mozda se nadje i neki fan da bas tako nesto uradi!
 
Po svemu sudeći, problem je u BIOS-u ne čipset-u, neki su manuelno nameštali memorije i preko 4000MHz i do sada. Na Ryzen2 processorima trbe BCLK da bude 133 unesto 100 i to će olakšati nameštanja memorije.
 
Lako je tebi kada si Kinez.
 
https://www.youtube.com/watch?v=u7UwmaJ2GbU

Obe ploce deluje bruka opremljenje, samo to i fino kosta:d

Ono sto smo pricali super sto 2600X dolazi sa kulerom, spire koji smo videli na R5 1600, za nekog ko ne zeli da kloka. Takodje za Ryzen 7, deluje kao lep upgrade (ne samo vizuelni, RGB) ovaj novi hladnjak.
Sad druge strane, ono na sta nisam obracao paznju, a sad cuh u video-u na R5 2600, ne ide spire nego stealth kuler, koji je bio na R3 i R5 1400. S`obzirom da su oni ostali isti, to je tesko sviranje i bezveze potez, da na 6c/12t stavis fan sa 4 core modela prethodne generacije. Ima logike, svejedno ti treba bolje nesto za klok sa dizanjem napona i od Spire, ali ono....
 
Poslednja izmena:
Počela prodaja 2700x u Danskoj.
 
Mene zanima kako ce se starija generacija ponasati na ovim x470 plocama, tj. da li ce i kolika dobit biti u buducnosti od ekstremno brzih memorija?iako bi malo verovatno bilo da bi neko upario 1600x sa nekom x470 plocom i nekom nafuranom memarom an 4000 mhz, mada mozda se nadje i neki fan da bas tako nesto uradi!

Po svemu sudeći, problem je u BIOS-u ne čipset-u, neki su manuelno nameštali memorije i preko 4000MHz i do sada. Na Ryzen2 processorima trbe BCLK da bude 133 unesto 100 i to će olakšati nameštanja memorije.

Koliko znam IMC je u procesoru, tako da od njega najviše zavisi ponašanje RAM-a. A verujem da je bolji u Gen2. Tako da ko hoće da nateže memoriju, bitnije mu je da bira procesor nego ploču. Novi BIOS se podrazumeva za svaku ploču.

Skupe ove ploče. Cenim da će biti tako dok se ne očiste zalihe X370
https://geizhals.eu/?cat=mbam4&xf=3...k&hloc=eu&plz=&dist=&mail=&sort=p#productlist

Odlčina cena za 2600X od $230. Mada opet, nema smisla davati 15% u odnosu na 2600, kad razlika u performansama verovatno nije veća od 5%. Ali je definitivno procesor koji bih sad kupio za radnu stanicu i koji ću ciljati po oglasima na zimu :d
 
Poslednja izmena:
Znaci najveca promena je sto X modeli stizu sa hladnjacima. Za heavy mutitasking AMD, za sve ostalo Intel.
 
Za gaming intel, za sve ostalo AMD.

Osim mozda za programe koji su specificno optimizovani za intel.
 
Ne fali Ryzen-u ništa ni u gejmingu, bur ne u rangy 1800/2700x, baš kao vrh Intela, čak su i više nego što (za sada) nužno treba igrama.
 
Poslednja izmena:
Tesko ce da ga jede bas, s' obzirom da je refresh r5 1600 i da ce njegov combo biti skuplji. Iz ugla igara naravno, sve ostalo tuce ga opasno aktuelni r5 1600.

Gledajuci ovaj video, uveren sam da kombinacija 8400 i neke jeftinije ploce jednostavno nema sanse sa 2600 serijom.
Mislim, i ja sam dosao do zakljucka da je 8400 idealan izbor za budzet gejming, medjutim kako se ponasaju jaci Inteli na jeftinijim plocama, cisto sumnjam da ce oni sto cekaju jeftinije ploce za Intela da se obraduju performansama procesora na tim plocama!

https://www.youtube.com/watch?v=Q5GoHmtnmus
 
Poslednja izmena:
Gledajuci ovaj video, uveren sam da kombinacija 8400 i neke jeftinije ploce jednostavno nema sanse sa 2600 serijom.
Mislim, i ja sam dosao do zakljucka da je 8400 idealan izbor za budzet gejming, medjutim kako se ponasaju jaci Inteli na jeftinijim plocama, cisto sumnjam da ce oni sto cekaju jeftinije ploce za Intela da se obraduju performansama procesora na tim plocama!

https://www.youtube.com/watch?v=Q5GoHmtnmus

Sta je pisac hteo da kaze? Ja ovde vidim test i pricu o CPU-ovima, koji su stigli pre 6-7 godina, ako se ne varam, koliko je to relevantno?

Prica o B360 plocama je apsolvirana, i5 8400 na bilo kojoj radi kao sat, za i7 8700 treba pak neko heatsink na VRM-u, Asrock B360M Pro 4 deluje za sada od ovih sto su dostupne kod nas kao najbolji deal za oko 85e. U Deutch je recimo MSI B360 Gaming Plus oko 90e, to je jos jedna klasa iznad. Videcemo koliko ce biti kod nas. Opet realno uz CPU od 270e nije na odmet uzeti, makar i entry Z370 plocu od 110e-115e, ali bitno je da na odgovarajucim modelima B360 ploca nema problema.

Sto se tice Ryzen 2600, jasno odlican overall deal, samo, ponavljam se, a vidimo i sada situaciju, da je i5 8400+b360 combo za pure gaming masinu, jeftiniji i prakticniji combo. Cekamo cetvrtak i zvanicne, da na kazem legitimne testove za Ryzen refresh.

Opet kako vreme prolazi i kako ovaj Ivy i5 i dalje gura sasvim fino, ja odustajem i od Coffee-a i od Ryzena, odnosno vec sam odustao i cekam Intel 9th Gen. Realno je da ga vidimo u drugoj polovini ove godine, neki i5 9400 ako bude 8c/8t kako govore leakovi, sad videcemo.
 
Poslednja izmena:
Ima u radniji na E nova serija. Osim toga ne znam da li ste primetili, ali puni su lageri i jeftinih intel plocha h310.
 
Vidi stvarno imaju 2700x, 2 dana rok isporuke, taman za 19ti kada je zvanični start. Pre 2 dana sam ih pitao kada će ih imati i kada će početi da prodaju ali nisu znali ili nisu hteli da kažu. Možda sačekam dan - dva da vwidim koliko će drugi da ga cene. Ako Giga*** ne stavi danas, sutra naručujem kod Emmija.
 
Kako su se pokazali AMD Ryzen 5 procesori za rad u Adobe illustratoru, Adobe Character creatoru kao i u programima za prebacivanje videa iz jednog u drugi format? Da li Ryzen sa puno jezgara ima prednost u odnosu na intel u tom segmentu rada, ne za igrice. Trenutno gledam amd 2600 i intel 8500, pošo su u rangu sa cenama.
 
Nazad
Vrh Dno