Šta je novo?

AMD Ryzen - 2nd Generation 12nm CPUs rises in April 2018

Tačno tako dok ne vidim nešto u "prirodi" nikada se nezna. Ovoga puta sam prekršio sopstveni zakon da ne kupujem ništa v1.0 ali mi je hitno trbao bolji kompjuter pa sam uzeo 1600x što sam malo zažalio, trebalo je odmah na 1800x. Srećom sve se dobro pokazalo tako da idem na 2700x čim mi bude dostupan. Nije mi toliko do više frekvencije procesora nego više do bolje optimizacije i brzine memorije.
 
Tačno tako dok ne vidim nešto u "prirodi" nikada se nezna. Ovoga puta sam prekršio sopstveni zakon da ne kupujem ništa v1.0 ali mi je hitno trbao bolji kompjuter pa sam uzeo 1600x što sam malo zažalio, trebalo je odmah na 1800x. Srećom sve se dobro pokazalo tako da idem na 2700x čim mi bude dostupan. Nije mi toliko do više frekvencije procesora nego više do bolje optimizacije i brzine memorije.

Pa zar ti se isplati da zbog 10-20% razlike u brzini opet plaćaš nov procesor i gubiš najmanje 100 evrića....
 
Ako mu treba 8c/16t cpu za posao, itrkako se isplati.
 
Videćemo cene ali će verovatno da me košta prelaz 100inak evra a cad programi će to da otplate.
 
Još nekoliko stvari. Ryzen2 je nešto što je trebalo da bude od početka, prestajem sa radom čim završim ove projekte pa mi ništa bolje neće trebati bar nekoliko godina.
 
Jel to neka šala sve ili će neko stvarno da "upgraduje" Ryzen1 na Ryzen2? U čemu je štos, možda ja nisam video to nešto vredno vađenja, prodaje, kupovine i vraćanja cpu u komp?
 
1600x ili 2600? posto ce 1600x biti malo jefiniji.
Moze li b450 + 1600x I da li ce tako bolje raditi memorija 3200mhz?
 
1600x ili 2600? posto ce 1600x biti malo jefiniji.
Moze li b450 + 1600x I da li ce tako bolje raditi memorija 3200mhz?

Na to ti niko ne moze dati odgovor dok ne stignu cpu-ovi. Ako isprate cene starih, objektivno R5 1600 ce biti najisplativiji, trenutno je 155e, a moze mozda jos dole posle dolaska novih. Pod uslovom da ga uparis odgovarajucom plocom i klokas na 3.8-3.9ghz.
 
Poslednja izmena:
Kažu da će vrlo skoro prestati ili je već prestala proizvodnja serije 1xxx tako da će uskoro biti samo polovnih.
@Panonski. Zašto bi to bila šala ? Ja sam počeo sa 1600x pa prešao na 1700x ali sam i sa njim blago nezaodovoljan, nije baš dobitak na silokonskoj lutriji, neće preko 4GHz (super stabilno) pa da ga biješ !! Ako bude sreće pa 2700x radi na 4.3GHz, to je već 900MHz preko bazne frekvencije 1700x. Samo je cena prelaza u pitanju a što se tiče zamene..... to je 5 -10 minuta posla. Sve je već spremno za to. Za igranje je verovatno 1600 - 1600x najboji deal ali za rad je vrh ili blizu vrha ponunde samo investicija a tu se gledaju druge računice. Da sam mogao, uzeo bih Trhreadripper-a 1950x pa bi mi bio više nego dovoljan za sledećih 10-ak godina.
Takođe nije samo frekvencija procesora u pitanju, tu je brzina memorije ako su u pravu predviđanja, lakih 3600MHz i na x370 platformi što je sada samo "wet dream" za većinu i to je takođe dobar skok on relativno laganih 3000 - 3200MHz.
 
Poslednja izmena:
Tačno tako dok ne vidim nešto u "prirodi" nikada se nezna. Ovoga puta sam prekršio sopstveni zakon da ne kupujem ništa v1.0 ali mi je hitno trbao bolji kompjuter pa sam uzeo 1600x što sam malo zažalio, trebalo je odmah na 1800x. Srećom sve se dobro pokazalo tako da idem na 2700x čim mi bude dostupan. Nije mi toliko do više frekvencije procesora nego više do bolje optimizacije i brzine memorije.

Bas tako. Uvek sam govorio da bi bilo najbolje sacekati godinu dana po izlasku nove platforme, pa onda pazariti. Cak i procesori koji posle izadju su bolji u svakom smislu, jer je tehnologija sazrela. Za ploce da ne pricam, po 3-4 revizije se promene do godinu dana...
 
Kažu da će vrlo skoro prestati ili je već prestala proizvodnja serije 1xxx tako da će uskoro biti samo polovnih.
@Panonski. Zašto bi to bila šala ? Ja sam počeo sa 1600x pa prešao na 1700x ali sam i sa njim blago nezaodovoljan, nije baš dobitak na silokonskoj lutriji, neće preko 4GHz (super stabilno) pa da ga biješ !! Ako bude sreće pa 2700x radi na 4.3GHz, to je već 900MHz preko bazne frekvencije 1700x. Samo je cena prelaza u pitanju a što se tiče zamene..... to je 5 -10 minuta posla. Sve je već spremno za to. Za igranje je verovatno 1600 - 1600x najboji deal ali za rad je vrh ili blizu vrha ponunde samo investicija a tu se gledaju druge računice. Da sam mogao, uzeo bih Trhreadripper-a 1950x pa bi mi bio više nego dovoljan za sledećih 10-ak godina.
Takođe nije samo frekvencija procesora u pitanju, tu je brzina memorije ako su u pravu predviđanja, lakih 3600MHz i na x370 platformi što je sada samo "wet dream" za većinu i to je takođe dobar skok on relativno laganih 3000 - 3200MHz.

Da, logicno, gde vise ispod 155e ;)
 
ASROCK X470 Fatal1ty Gaming ITX/ac Mini-ITX motherboard leaked :banana::banana::banana:

ASROCK-X470-Fatal1ty-Gaming-ITXac-2.jpg
 
Ocekivano iste cene kao i na launchu prve serije.
 
Ne.

Ryzen 7 1800X - $499
Ryzen 7 1700X - $399
Ryzen 7 1700 - $329
 
Mislio i gledao samo na R5 :d Super za R7 sto su nize, realno i treba sada.
 
Stvarno odlicno ako budu ove cijene za 8c/16T procesore odlicno!
 
R7 2700:
02_-_R7_2700.jpg


test_ryzen_2700_default.jpg


frresadfdazda.jpg
 
Ako je ovo sve tacno i validno, rezultat mu je 1946 cb. na 4.3 Ghz. ;)
 
Pa iz ovih slika, ja nisam video taj klok, jedino ako ima link od sajta, pa ima jos slicica!
 
Na drugoj slici se nalazi rezultat.
 
jfjfghf.jpg
 
Druga slika, pogledajte sve rezultate koje je izvukao:
 

Prilozi

  • test_ryzen_2700_default.jpg
    test_ryzen_2700_default.jpg
    270.4 KB · Pregleda: 167
Poslednja izmena:
Desetak posto u odnosu na prvu seriju, to je to, ocekivano i korektno za refresh. Ako uporedimo 3.9ghz na prethodnoj generaciji sto je neki realni maks za svakoga i 4.3ghz na novoj, sto deluje kao novi realni. Znaci 300-400mhz i manji power draw za nesto malo. Ne znam, prva generacija mi deluje kao bolji deal, zbog nizih cena, dok ih jos ima, jer se prakticno vise ne proizvodi.

To ce posebno biti osetno kod npr. six core ryze 5 modela
Na startu videcemo na KP za 200e r5 2600 i 10-20e vise u nasim radnjama, kao syo je bilo i za r5 1600. A r5 1600 ima za 155-160e, 50tak evra doplate ili ti blizu 30% je previse. Sad treba pratiti kako ce se cene kretati.
 
Poslednja izmena:
Samo da vidimo kakva će biti podrška za RAM (generalno za sve, a onda i za one brže) i kako će se to odraziti na rezultate procesora.
 
Ne znam zasto, ali mi ove slicice nisu uvreljive!
4,2 je puna kapa za non X modele!
 
Nazad
Vrh Dno