Šta je novo?

AMD Ryzen - 2nd Generation 12nm CPUs rises in April 2018

32GB neces tek tako upotrebiti. Brzina jeste vazna, na tebi je odlucis koliko je tebi vazna. Skup je ram jos uvek. I ako uzmes sporiju obavezno je clokuj malo.

Tapatalk from Poco loco
 
32GB neces tek tako upotrebiti. Brzina jeste vazna, na tebi je odlucis koliko je tebi vazna. Skup je ram jos uvek. I ako uzmes sporiju obavezno je clokuj malo.

Tapatalk from Poco loco

Pa to mi i jeste nedoumica pojavilo se 32 gb za nekih 35k oko 30k je 16 gb brže memorije...prosto nisam pametan....
 
Ako ti je lova frka onda uzmi 16GB sporije pa kad padnu cene rama onda kupi brzi i vecu kolicinu ako ti treba. Ili jednostavno kupi sada 16GB brze memorije pa ako ti ikada zatreba onda kupi jos. Ne znam kakve su ti potrebe i sta radis s kompom ali 32GB neces tek tako uposliti. Ako radis neki render, sredjujes brdo fotki u PS onda svakako treba rama ali 90% ljudi je to nepotrebno.

Tapatalk from Poco loco
 
Ako ti je lova frka onda uzmi 16GB sporije pa kad padnu cene rama onda kupi brzi i vecu kolicinu ako ti treba. Ili jednostavno kupi sada 16GB brze memorije pa ako ti ikada zatreba onda kupi jos. Ne znam kakve su ti potrebe i sta radis s kompom ali 32GB neces tek tako uposliti. Ako radis neki render, sredjujes brdo fotki u PS onda svakako treba rama ali 90% ljudi je to nepotrebno.

Tapatalk from Poco loco

Hvala :)....dakle 16gb :)....
 
Racunaj da ces memoriju kasnije menjati ukoliko prelazis na 32gb, koliko znam na 3000MHz ne radi ni jedna ploca kada su 4 slota popunjena.
 
Na B450 i drugoj generaciji procesora će verovatno raditi. U svakom slučaju nemoj se mnogo opterećivati. I 2666MHz će ti biti sasvim dovoljno. Ako je mala razlika u ceni, uzmi 3000, ako je velika, onda 2400
 
Uz najnoviji bios na B 350 strix partriot viper od 2400 radi na 2666 na DOCP. Tako da ako je razlika u ceni velika moze se probati sa nekim 2400 ramom na 2666 jer dobici u performansama nakon 2666 nisu tako veliki.
 
Užasne cene. Ne znam šta je gore - dati 19k za 16GB memorije ili dati 17k za 16 GB 2400 MHz memorije. Ali u ovom slučaju, možda je lakše prežaliti te 2 hiljade i uzeti 3000
 
Pa uzeh sve sada da jos docekam da mi isporuce...2700x,16 gb 3000, ausus primex470 ...hvala svima na pomoci..i slazem se komponente su strasno siupe alinto je globalna prica na zalost...
 
Memorija i graficke karte su jos u vermenu bitkoin mining cena. Ja pre dve nedelje zaokruzio kupovinu msi b450 tomahavk ,2600 cpu i 2x8gb najjeftinijeg rama na 2400 za 18k.
 
Graficke su i ok, recimo 1060 3gb sasvim pristojna cena na oglasima, cak i rx 580 8gb je podnosljivo. Procesori su ok tj AMD, ove nove Intel cene su nenormalne. Ram je jedini bas nenormalan. Ja uzeo taj patriot viper 16gb 2400 za 90e preko oglasa pre godinu i po. Sad sam na 8 jer smo sastavljali komp bratu pa smo podelili po 8 jer za ove cene se jednostavno ne isplati a 8gb je i dalje dovoljno. Jos je AMD super odradio sa B plocama, overklok cpu, malo ram i super. Al kad pocnu brzo ce pasti cene, kao i ssd za par meseci se prepolove kad krene, sad kada ce to biti ne zna se, do tada stekanje :p
 
Graficke su i ok, recimo 1060 3gb sasvim pristojna cena na oglasima, cak i rx 580 8gb je podnosljivo. Procesori su ok tj AMD, ove nove Intel cene su nenormalne. Ram je jedini bas nenormalan. Ja uzeo taj patriot viper 16gb 2400 za 90e preko oglasa pre godinu i po. Sad sam na 8 jer smo sastavljali komp bratu pa smo podelili po 8 jer za ove cene se jednostavno ne isplati a 8gb je i dalje dovoljno. Jos je AMD super odradio sa B plocama, overklok cpu, malo ram i super. Al kad pocnu brzo ce pasti cene, kao i ssd za par meseci se prepolove kad krene, sad kada ce to biti ne zna se, do tada stekanje :p

Pa ček ako je 8 gb bilo 90 evra dakle 16 gb je 180 evra ili oko 21k dinara...sada ima 2400 16 gb za 17-18 k dakle manje od toga...
 
Pa ček ako je 8 gb bilo 90 evra dakle 16 gb je 180 evra ili oko 21k dinara...sada ima 2400 16 gb za 17-18 k dakle manje od toga...

Ne znam sta nije jasno iz teksta. 16gb 2400mhz tj 4x4gb kit sam platio 90e. Dakle 8gb me je izaslo 45e. Dakle u pitanju je polovan ram star manje od godinu dana sa garancijom nov je bio nesto vise od toga. Takodje sam tada uzimao jos jedan kit od 8gb za druga za 50e. Sada ti 8gb kosta 90e i jace.
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta nije jasno iz teksta. 16gb 2400mhz tj 4x4gb kit sam platio 90e. Dakle 8gb me je izaslo 45e. Dakle u pitanju je polovan ram star manje od godinu dana sa garancijom nov je bio nesto vise od toga. Takodje sam tada uzimao jos jedan kit od 8gb za druga za 50e. Sada ti 8gb kosta 90e i jace.

Aaaa tako sorry onda nisam razumeo :)...
 
Lol, sta je ovo, skocila cena i Ryzen procesorima za po par hiljada.. AMD izgleda resio intelovim putem..
 
На колико језгара 2700 без х може истовремено подићи фреквенцију на 4,1

Послато са Redmi Note 3 уз помоћ Тапатока

Послато са Redmi Note 3 уз помоћ Тапатока
 
Lol, sta je ovo, skocila cena i Ryzen procesorima za po par hiljada.. AMD izgleda resio intelovim putem..

Cena od 2700X raste već neko vreme, nije skočila u zadnjih par dana. Ali ko prati cene relativno redovno, primetiće da je 2700X danas jeftiniji nego prošle nedelje.
 
Ma olos lopovski, nije im dosta para, mora to jos malo da se ugradi..
 
Cuti, ne kudi ih. Da nije njih jos bi 7700K bio ultimativni procesor.

Tapatalk from Poco loco
 
Govorim o nasim prodavcima, ne o AMD-u :D
 
Prodavci moraju da se brane cenom kad je nestasica. Zakon ponude i potraznje.

Tapatalk from Poco loco
 
Nazad
Vrh Dno