Šta je novo?

AMD Ryzen - 2nd Generation 12nm CPUs rises in April 2018

Koja nova priča?
Čovek je lepo napisao.
G serija je APU - 14nm - Zen
X i "non X" su CPU - 12nm - Zen+

Ko ne veruje neka čita šta je AMD napisao, mada je to trebalo i pre učestvovanja u raspravi, da ima argumente, a ne natezanja sa "nije mi logično" stavom. Linkovi su u temi.
 
4.3 GHz bi mi lepo pajsovalo, ako počne prodaja do kraja aprila (malo sumnjam), to bi značilo juni kod nas. Samo kakve li će cene da nam rebnu ? Ako budu na visini sadašnjih 1700x biće još dobro.
 
Poslednja izmena:
^
Prosli Ryzen launch su bili odmah i kod nas, ako se dobro secam. Cak je i preorder postojao :D
 
Ja sam se načekao na 1600x 2 meseca. Koliko se sečam 1800 je stigao prvi. Morao sam da sastavi komuter brzo ali ga nije bilo. Prvosam kupio MB i RAM pa čekao da stigne 1600x u Bench shop. Dobar je bio taj 1600x, made in amerika ne Sigapur ili Kina.
 
To stoji. Kod nas cene nesto vise, pa je R5 1600 (non X) tipa 200e, tako da ocekujem u nasim radnjama sigurno 10% vecu cenu druge generacije u odnosu na trenutnu prve, jasno dok se ne ociste rafovi. Takodje, sigurno ce prvo biti dostupni novi R7 modeli, sto je malo bezveze ali sta je tu je, R3 opet na kraju, verovatno.
Drago mi je da je AMD u jako dobroj poziciji na CPU trzistu, gde smo imali mrtvilo dobrih 6 godina, verovatno i vise. Opet moj izbor (za gaming) je ipak Intel.
 
^
Neće biti, ni 1800 nije bila stvarno potrebna.

---------------
Kod nas je 1600 22000
 
f2j66v.jpg


289z9xt.jpg


25spxde.jpg


1z2g03m.jpg


2e37i0z.jpg
 
Po ovom, nazovi testu:d, sve kao sto je ocekivano. Mali refresh u pravom smislu te reci i to je to. Ista meta i isto odstojanje kao i ranije. Za gaming Coffee (lagano ostaje i5 8400 best buy i tek ce sa jeftinijim plocama), za nesto vise od toga Ryzen.
 
Testirali su 2700X na A320 ploči? Malo glupo...
 
R5 2600 u rangu 1600X? R5 2600X blizu R7 1700? Lepo. Sad sam siguran da ću naći povoljan CPU ako mi zatreba jezgara pre nego što serija 3000 izađe

Po ovom, nazovi testu:d, sve kao sto je ocekivano. Mali refresh u pravom smislu te reci i to je to. Ista meta i isto odstojanje kao i ranije. Za gaming Coffee (lagano ostaje i5 8400 best buy i tek ce sa jeftinijim plocama), za nesto vise od toga Ryzen.

Zar izbor procesora za gaming ne zavisi od karte? Mislim, meni je i R3 1200 (stock) previše. Jedino neko ko ima GTX 1080 (Ti), možda mora da razmišlja o tome. Za ljude koji kupuju karte do 350€, svaki CPU u opsegu 150-250€ je više nego dovljan, a razlike između njih se ne primećuju u igrama.
 
Poslednja izmena:
Zavisi, ali i od budzeta i samih performansi cpu u igrama. I5 8400 komplet ce biti jeftinija opcija.
 
Ja koliko vidim OC r5 2600 ima da bije i7 8700... Bilo u igrama ili softu. Lepo.
p.s. izbor igara za test :lupko:
 
Jos jedan test, nazovimo ga tako, koji pokazuje oecekivano: overall 10% bolje performanse u odnosu na prvi seriju. Za refresh super, i cene ce biti ok od starta.
 
Nije to uopste lose, s obzirom na dosadasnju praksu intela da izbaci novu generaciju, , vise cene, a skok u performansama jedva osetan, na nivou statisticke greske.

Ovde su ostale iste cene, performanse bolje za 10ak%, kako stock tako i OC, mogu na iste ploce, a dodatno ce pasti i cene prve generacije. Skroz ok prica.
 
Meni se najvise dopada sto im je doslo u glavu da stave box hladnjaka uz 2600X, bezveze totalno sto nije bio uz 1600x.
 
Da ali će sada uz 2600x dolaziti kuler od 1600 a uz 2600 će dolaziti onaj običan pa verovatno neće moći da postiže više taktove bez nekog “kupovnog” kulera.
Sada mislim da će biti bolja kupovina 2600x od 2600 zbog hladnjaka i garantovanih klokova.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izmedju tih stock hladnjaka svakako nema neke prevelike razlike, 3-4 stepena maksimum, dok vazdusni kuleri od ~20e prave razliku od ~20c pod opterecenjem.

Ko zeli OC svakako nece koristiti stock kuler, osim za OC bez podizanja napona.
 
Ma smor ovi fake ne fake testovi koji ne pokazuju apsolutno nista, cekati taj 19-ti pa videti sta i kako.
 
Nazad
Vrh Dno