Šta je novo?

AMD Ryzen - 2nd Generation 12nm CPUs rises in April 2018

2700x @4GHz
CB 2700x stock..JPG
2700x RAM na 3200MHz
Ptest-mem-3200-1.JPG
2700x RAM na 3333MHz
Ptest-mem-3200-1.JPG
Aida-3200-Cl17.JPG Aida-3400-Cl18.JPG
 
Poslednja izmena:
Jesi probao da clocknes samo ova jezgra sto su ti oznacena sa "zlatnom" i "srebrnom" zvezdicom u Ryzen Masteru na 4.35?
Meni samo ta dva tera do 4.35, ostala na 4.25GHz.
 
Ryzen Summit Ridge uklonjen sa oficijelnog cenovnika

AMD je ranije već najavio da će proizvodnja prve generacije Ryzen procesora biti obustavljena izlaskom Zen+ generacije, izuzetak čine samo modeli Ryzen 5 1500X i Ryzen 3 1300X, koji nemaju direktnog naslednika.
R5 1600 se vodi još uvek na AMD cenovnoj listi, mada je najavljeno da će takođe biti obustavljen.

Tabela sa Computerbase stranice:

Preis (AMD, 19.04.2018) = AMD oficijelna cena
Preis (Handel, 23.04.2018) = tržišna cena
Eingestellt = obustavljeni modeli

Ryzen 1xxx.jpg

Za sada su procesori Ryzen 1xxx generacije još uvek široko dostupni u prodaji:

AMD Ryzen 1xxx
 
Poslednja izmena:
Da li se zna kakva je situacija sa 2700X i bržim 2x16GB dual rank memorijama? Špartao sam po netu ali nisam našao mnogo štiva. Planiram da uzmem 2700X, Crosshair Hero VII i neki bolji 2x16GB kit koji može da se kupi kod nas (recimo G.Skill RipJaws 3200MHz, CL15). Zanima me da li će neka takva memorija moći da radi na deklarisanoj brzini i latencijama obzirom da je dual rank.
 
Oficijelno ne, DR je deklarisan na 2400 MHz, ali neoficijelno je verovatno moguće, pošto su korisnici 3200 MHz DR izvlačili i na prethodnoj generaciji procesora i ploča (Ryzen 1xxx, X370).
Sa nekom dobrom Samsung B-DIE DR memorijom, 2700X procesorom, i tom pločom koju planiraš, prilično sigurno ćeš dobaciti 3200 MHz za memoriju.
 
Jesi probao da clocknes samo ova jezgra sto su ti oznacena sa "zlatnom" i "srebrnom" zvezdicom u Ryzen Masteru na 4.35?
Meni samo ta dva tera do 4.35, ostala na 4.25GHz.
Nisam to probao jerbo mi je stacionarni clock 4.25 a 4.3 nestabilan. Probao same "Game " preset, isključi 4 jezgra ali ni to nije bilo stabilno. Izgleda da će trebati x470 da može XFR2 da odradi posao.
MR4.25-1.JPG
 
Ryzen Summit Ridge uklonjen sa oficijelnog cenovnika

AMD je ranije već najavio da će proizvodnja prve generacije Ryzen procesora biti obustavljena izlaskom Zen+ generacije, izuzetak čine samo modeli Ryzen 5 1500X i Ryzen 3 1300X, koji nemaju direktnog naslednika.
R5 1600 se vodi još uvek na AMD cenovnoj listi, mada je najavljeno da će takođe biti obustavljen.

Tabela sa Computerbase stranice:

Preis (AMD, 19.04.2018) = AMD oficijelna cena
Preis (Handel, 23.04.2018) = tržišna cena
Eingestellt = obustavljeni modeli


Za sada su procesori Ryzen 1xxx generacije još uvek široko dostupni u prodaji:

AMD Ryzen 1xxx

Yup, AMD je proglasio prvu generaciju za EOL. Sad je vreme da se vrebaju rasprodaje, kad počnu da prazne zalihe...
 
Evo, biće moj 1700x na prodaju za koji dan, samo da odlučim dali da uključim i cooler od 2700x.
 
Yup, AMD je proglasio prvu generaciju za EOL. Sad je vreme da se vrebaju rasprodaje, kad počnu da prazne zalihe...

Ova višegeneracijske podrške jednog socketa od strane AMD-a je čista win win strategija. Stara generacija procesora može da popije EOL čim izađe nova (refresh), mušterije nisu oštećene jer mogu da apgrejduju kako hoće, dok GloFo fabovi neće biti zauzeti proizvodnjom "zastarelog" silicijuma. Genijalno!
 
Poslednja izmena:
Iskreno, očekivao sam više od Ryzen+ familije... A dobili smo tričavih 3 do 4 % ubrzanja na istom kloku.

Čekam jesen i odgovor Intela, kao i nove Threadrippere.

Gesendet von meinem Redmi Note 4 mit Tapatalk
 
I da li je moguće postići Cas12 ili 13 sa Ryzen+ i sa kojim naponom?

Gesendet von meinem Redmi Note 4 mit Tapatalk
 
Mpže svakako samo više zavisi od memorije. Evo, moj stari Kingston 3000 predator.
CPU-Z2.JPG
 
Ova višegeneracijske podrške jednog socketa od strane AMD-a je čista win win strategija. Stara generacija procesora može da popije EOL čim izađe nova (refresh), mušterije nisu oštećene jer mogu da apgrejduju kako hoće, dok GloFo fabovi neće biti zauzeti proizvodnjom "zastarelog" silicijuma. Genijalno!

Kada su underdog kao AMD, onda igras na kartu dugorocne lojalnosti kupaca i vodis racuna o njihovom interesu. Kada si broj jedan kao Intel, onda vodis racuna samo o interesima svojih akcionara i bonusima menadzmenta. Sve je to vec vidjeno u svetu superkorporativnog, neoliberalnog kapitalizma.

Hvala Costa X Analytics na ovom sazetom objasnjenju. :d
 
Bas sam htio da idem na 8700K ali mi je ovaj 2700X + Spectre&Meltdown malo zamutilo vid :)
 
Ne znam sta da mislim, ja do sada taj Spectre&Meltdown nisam uzimao za ozbiljno , ali kako rece jedan od ucesnika foruma u ovoj temi da su njegovom drugaru pocistili Wallet i da sumnja na Spectre&Meltdown nije mi sve jedno obzirom da kuci imam i Ryzena i 6700k preko koga mi idu pare na Win 7, sve vise me hvata panika!
 
Milunka je to pomenuo ali ni on ni njegov prijatelj ne znaju za sigurno vec se samo sumnja.
Bilo kako bilo, da Spectre & Meltdown niko nije pomenuo ne bi sada bilo "paranoje".
Hakuje se komp i bez toga.

Ne kazem da to ne postoji i da se ne radi vec da mi to ne mozemo da tvrdimo za sigurno a nikom to i ne zelimo
da se desi, nista slicno.
 
Milunka je to pomenuo ali ni on ni njegov prijatelj ne znaju za sigurno vec se samo sumnja.
Bilo kako bilo, da Spectre & Meltdown niko nije pomenuo ne bi sada bilo "paranoje".
Hakuje se komp i bez toga.

Ne kazem da to ne postoji i da se ne radi vec da mi to ne mozemo da tvrdimo za sigurno a nikom to i ne zelimo
da se desi, nista slicno.

Bas tako... sumnja je tu , manje vise meni je sok bio i kad su objavljivane zakrpe... Ko dosta radi sa kriptovalutama bogami bolje spreciti na sve nacine znane , pa posle sta Bog da. Jedno je sigurno , od napada nikad nisi 100 % siguran pa koja god da je platforma u pitanju,i koji god antivirus... :D

Ono sto takodje stoji, cena je slicna kao za 8700k,a i ploce nisu jeftine sto je najcrnje x470 ima samo kod Madajara :( Opet da bi dosao do punog potencijala mora i brza memorija... Tako da ko sta voli nek izvoli.

ja jos cekam ploce u radnjama :/
 
Bas tako... sumnja je tu , manje vise meni je sok bio i kad su objavljivane zakrpe... Ko dosta radi sa kriptovalutama bogami bolje spreciti na sve nacine znane , pa posle sta Bog da. Jedno je sigurno , od napada nikad nisi 100 % siguran pa koja god da je platforma u pitanju,i koji god antivirus... :D

Ono sto takodje stoji, cena je slicna kao za 8700k,a i ploce nisu jeftine sto je najcrnje x470 ima samo kod Madajara :( Opet da bi dosao do punog potencijala mora i brza memorija... Tako da ko sta voli nek izvoli.

ja jos cekam ploce u radnjama :/

To i ja mislim u principu jeste imamo sada i AMD koji je konkurentan ali čemu kada je sve isto i performanse i cena samo se drugačije zove....kada se sve sabere i oduzme..jedino je dobro što će možda da prisile Intel da se malo unormali....
 
Ja si ipak nadam da cenen nece ostati iste, ni u jednom ni u drugom taboru!
Drugo cene Ryzen 1xxx serije padaju, a to su i dalje odlicni procesori!
 
8600K mozda, klokovan, 8600(bez K) ista prica kao 8400.

Svakako za strimovanje 6/12 ili 8/16.
 
Dobar uporedni test 8700K vs. 2700X, sa poređenjem streaming performansi. LINK

Ukratko - sa strane gledaoca streama 8700K na 5GHz ne moze dostici stock 2700X na većim bitrejtovima.
 
Poslednja izmena:
Naravno da nije. Streaming je zivot, ocigledno.
 
Kako je to lijepo kad je zvijer od procesora 6Core-12Threads 8700K samo za GAMING a ako hoces da se bavis ozbiljnim radom onda ipak treba 2700X :d
 
A za 95% igraca su i5 8400 i r5 2600(x) validniji izbor.
 
Nazad
Vrh Dno