Šta je novo?

AMD Ryzen - 2nd Generation 12nm CPUs rises in April 2018

Gaymerski sto i gaymerska stolica?

c43.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mole se deca da napuste ovu temu i pređu na njihovu teme 'Pepa prase i gejming stolovi', 'u mog tatka ... od 400000' i slično.
 
Traži se, izgubljen pre nekoliko stranica:
Compas_Plata.png
 
Kada će se pojaviti X470 ploče kod nas? Zna li ko?
 
Video sam samo kod "mađara"na K&P, Asus Prime x470 pro, 175E.
 
Izašao je novi Ryzen Master: https://www.amd.com/en/technologies/ryzen-master koji radi sa Ryzen2 processorima. Vrlo interesantne mogućnosti.
RM1.JPG
 
Dobre informacije ali sam program ne radi bez installiranog Photoshop-a.
 
Ne vredi jedini benchmark je game benchamrk ostalo su sitnice :p.
 
5 -6 FPS ima životnu ulogu !!!
 
Mislite da je lako sedeti i igrati se po ceo dan :) Muke su to :)
Koliko vidim, kao što ste na početku rekli, izgleda da je najbolje rešenje Ryzen 2600x, ne zaostaje mnogo za 8600k po ovim testovima, a opet je jeftiniji i u nekim programima gde dolaze do izražaja bolje multi-core vrednosti, ima prednost. Sada potraga za memorijom i pločom...
Da, baš dole , u delu gde su pitanja, izneli su taj zaključak za brzinu memorije koju je koristio, gde je on pokušao da im obrazloži što je to uradio :)
 
Poslednja izmena:
Ja bi rekao da 2600x ne zeostaje za i7 8700 non-k. Moze i u igre, i u posao.
 
Kao što je rekao COunt jel znaš ti šta je 5-6 FPS :)...od toga može da se rikne ;)....

Šalu na stranu konačno posle relativnog faila sa Ryzen V 1.0, ova iteracija je na nivou 8700, 8700k što se performansi tiče. Samo ima jedan problem košta skoro isto tako da ne donosi nikakavu prednost u odnosu na Intel...ili možda bolje rečeno ona je jako malo...
 
Poslednja izmena:
Prednost strimovanja, koju mnogi zapostavljaju, a sad je i te kako trazena!
 
Da, za jednog od hiljadu-deset hiljada korisnika:d

Jasno vrhunski procesori, samo kostaju isto, ili u nekim situacijama vise nego intel. Najvaznije da su ipak tu, bez konkurencije i dalje bi imali 4c/4t u srednjem segmentu.
 
Ovi moji dotasi svi strimuju, mada su im snimci vise za Dota WTF. :D
 
Dotasi :d
Kad se setim sebe, srecom davna proslost evo vec sestu godinu. :D
 
Ko je za da otvorimo novu temu samo za Ryzen 2 ??? Ove je već pustila bradu dužu od moje.
 
Poslednja izmena:
Ovo praktično jeste Ryzen 2 tema, samo da joj promene naziv...“Ryzen 2x00 procesori“, recimo. Ako nije prekasno za promenu naziva...
 
Ok i ovako, ryzen second gen. Sve je na mestu.
 
U tom slučaju da batalimo Intel ako nije neko direktno upoređenje ?
 
E pa onda evo jedan AMD vs AMD post. :D

Uzeo sam i ja 2700X i zamenio 1700X, više iz radoznalosti nego iz jake potrebe.
Uradio sam neko poređenje u par benchmarka i evo mojih iskustava nakom malo igranja sa novim procesorom.

Što se memorije tiče ovaj 2700X je nešto lošiji sa Hynix memorijom, nego 1700X. Kapiram da je verovatno bolja kompatibilnost sa preporučenim memory setovima, ali sa ovima koji nisu na toj listi moje iskustvo je lošije.
Sa najnovijim BIOS-om na Asus B350M-A 1700X je terao memoriju stabilno na 2933 CL 16-16-16-38, dok 2700X može da butuje Windows ok na tim podešavanjima ali Prime puca posle par minuta stresa.
Na 2700X sam uspeo da stabilizujem memoriju na 2866 CL 16-16-16-36. Memorija je inače deklarisana na 3000 CL 15-16-16-35, i predefinisani "XMP" profil ne bira stabilna setovanja ni za stari, ni za novi procesor jer setuje suviše agresivne tajminge.
Nije neka velika razlika u brzini memorije, ali je oborilo malo rezultate u testovima koji su memory throughput intenzivni.

I tu bi se od prilike završile negativne stvari vezane za novi procesor. :)
Novi XFR radi mnogo bolji posao nego stari. Sa Alphacool eisbaer 240 single core boost ide do 4.35GHz, 1700X je išao do 3.9GHz. Kada su sva jezgra opterećena frekvencija sada varira između 3950 i 4030 Mhz, dok se 1700X držao na konstantnih 3500Mhz.
Pod stresom, posle više od pola sata prženja Primom temp spikuje do 71 C, dok je veći deo vremena na oko 65 C (ventilatori se vrte tada na 1200 RPM).
Takođe temperature u "leru" su 2-3 stepena niže nego na starom.

Što se tiče rezultata u testovima svodi se na sledeće.
CPU intensive testovi pokazuju single core 10-20% bolje rezultate.
Multicore testovi daju oko 15% bolje rezultate.
Testovi memorije pokazuju nešto manji bandwith na novom, jer memorija radi na nešto nižem taktu, ali su sve latencije niže (od L1 cache-a do pristupa memoriji).
Graphics testovi (u 1080p na RX Vega56 vodeno hlađenom) očekivano ne daju neka poboljšanja, jer je usko grlo na drugom mestu. :)

Tabela sa rezultatima koje sam dobio:
1700X_vs_2700X.png

Toliko za sad od mene. :D
Ako stignem da odvučem komp na posao i testiram kako se snalazi sa compiliranjem ogromnog codebase-a okačiću i te rezultate...
 
Gledam testove gde ljudi testiraju 2700x u igrama na stock vrednostima i temperatura im ide 72c, e sad tvrde da testiraju i Intel i AMD sa istim hladjenjem (Corsair H100iV2 AIO) koje je u klasi, ako ne i bolje od tvog, pa se pitam da li je moguce da su im tolike temperature obzirom da ti u Prime posle pola sata dosegnes 71c?
 
Nisam ja baš siguran da je taj Corsair viša klasa od ovog Alphacool-a. Ovaj moj ima full bakarni hladnjak, dok bi taj AIO trebalo da je aluminijum.
A temp dosta zavisi i od toga kako namestiš fan curve, zato sam i naveo da se meni na 65 ventovi vrte na 1200. Kada ode na 70+, ako se dobro sećam meni ventilatori odu na 1800 RPM.
 
U pravu si , sad videh da je Alphacool bolji, ali i tu moze da se manipulise testovima, koliko vidim da im 2700x nigde ne bustuje vise od 3,95! Temperature svi kriju, mada ne znam zasto!
 
Meni 2700x ne uspeva da bustuje do 4.35, samo do 4.25 te sam mu to ostavio OC na sva jezgra. 4.3 OC nikako da bude dovoljno stabilan a sa 4.25 prolazi sve testove na 1.4v. Preko toga ni 1.5v ne pomaže. Definitivno barijera za ovaj primerak, barijera ko zid.
Memorija stabilna na 3333MHz ali veeć na 3400 ume da napravi problem
2700x @4.25GHz
Ptest 4.25-1.JPG
2700x @4GHz
Ptest 4.0.JPG
1700x v4GHz
PT1700x3.82mhz4.jpg
FX 6350 @4.8GHz
Ptest 6350 best.JPG
2700x @4.25
CB 2700x-TPU2-42.3400..JPG
 
Nazad
Vrh Dno