Šta je novo?

AMD Ryzen - 2nd Generation 12nm CPUs rises in April 2018

Kažu da je 2700 čak nešto brži u igrama od 8700k...ako je tačno to je veliki uspeh.

@CountMike ima ponuda i kod G
 
Poslednja izmena:
Za te poslove nešto je bolji Ryzen zbog 12 thread-ova mada bih ti proporučio 2600x, bolji clock i turbo ako ne nameravaš OC. Sada dolazi sa pristojnim kulerom za razliku od 1600x. Nebi trebalo da je neka velika razlika u ceni.
 
Da, tako bih i ja uradio, uzeo X model, dolazi sa odlicnim stock coolerom i ima fin all core boost.
 
Ne, nikakav clock me ne interesuje, a pretpostavljam da je i osnovna varijanta 2600 dovoljna i dosta brza za potrebe koje imam. Treba da kupim i ploču i ram memoriju, a ograničen sam sredstvima, pa se trudim da nađem najbolje za količinu novca koju posedujem. Trenutno sam na drugoj generaciji intel I5 procesora, pa će verovatno i 2600 varijanta biti ogroman iskorak. Jača 2600x verzija je oko 2600 dinara skuplja. Sada videh još jedan "glas" za 2600x... još ćete i da me ubedite :) Samo da vidim gde da zakinem, na ploči ili na ram memoriji :)
 
Poslednja izmena:
To je 2600 dinara na nekoliko godina, više se isplati.
 
Da, u pravu si. Nisam tako razmišljao. Mada, u tom slučaju se približavam ceni 8600 , a i 8600k nije daleko. Onda kreće pitanje 8600(K) ili 2600x :)
 
Pa za K processore treba jako dobra ploča ali je ista priča kao za X, viši startni i turbo taktovi ali veći razmak u ceni.
 
Ne, nikakav clock me ne interesuje, a pretpostavljam da je i osnovna varijanta 2600 dovoljna i dosta brza za potrebe koje imam. Treba da kupim i ploču i ram memoriju, a ograničen sam sredstvima, pa se trudim da nađem najbolje za količinu novca koju posedujem.

Bolje onda uzmi 2600, i ne štedi na memoriji i ploči. Rajzen voli brze memorije.
 
Za 2600 din, uzmi X i uzivaj:d

Plocu, ako neces da cekas b450 ploce, uzmi MSI Tomahawk za oko 100e, ako se uklapas sa cenom, ako ne imas za 2 crvene manje VDH model, bice tu sve ok, posto neces klokati. Stim sto ostaje da vidimo kako ce sve ici sa bios update, i dal ce tu biti nekih problema. Ne bi trebalo, valjda su ispaglali do sada sve.
 
Koliko sam video, nemanikakvih problema ni sa starim pločama, jedino XFR2 možda be radi punim plućima nego samo do XFR1. Jedina x470 ploča u prodaji je samo Hero7 ali su to najskupplje. Očekuju se i drugi proizvađači da ih stave u prodaju. Za nedelju - dve biće ih ko' pečurki.
 
Da, to sam i ja video. Samo nigde u najavi B450 ploca?! Ili ja nesto propustam. Kako god, izbora definitivno ima.
 
Fond za te tri stvarčice je 55.000dinara, a ne žurim previše, mada imam veoma usko grlo, jer čim otvorim ilustrator i character animator, kao i nekoliko tabova u firefoxu, kompjuter postane gotovo neupotrebljiv (4gb memorije, mada često pokazuje zauzeće od 100% i hard diska). Zato u narednih 30ak dana treba da uzmem procesor. Bitno mi je da znam da preporučujete više AMD nego Intel u tom slučaju. Da li će to biti 2600 ili 2600x , zavisi od kombinacije ploče i memorije koju budem pronašao u tom slučaju i njihovih cena
 
Fino. Vidim vec nekoliko klipova po YT da 2600X out of box boosta od 4025mhz do 4060mhz. Dakle 4GHZ out of box na b350 i x370 plocama. Super, dakle 400mhz (ako se ne varam) vise, nego prethodnik?
 
U Gigatronu ima sada samo 2700 bez X, cena (38.999) skoro kao u Emmiju za x. Ako se ne pojavi do sutra po boljoj ceni, naručujem 2700x sutra.
 
Poslednja izmena:
3.7ghz mislim da je all core boost na R5 1600X. Svakako ko god ima R5 i krstenu B350 trebalo bi da podesi rucno frekfencu i napon. B450 ako budu skuplje osetno od 350 ne vidim poentu uzimati ih, XFR vs XFR 2 manje vise nebitno.
 
Sudeći prema ovome, dobili smo oko 100 MHz IPC-a, u odnosu na prvi Ryzen:

9XnNF3y.jpg


 
Mislim da mnoge forumase od upgrade-a deli cena ddr4 memorije.
AMD sija, mnogo mi je milo da su se trgli.
 
Da, i meni je to bila jedna od naj važnijih stavki, 16GB za cenu procesora i više nego za MB. Sada mogu da menjam druge delove kada za to dođe vreme. 2 x Kingston HyperX KHX3600C17D4/8GX bi trebalo da bude dobar za jako dugo. Sa DDR3 sam promenio nekoliko ploča i procesora a sada je moralo sve odjednom. Više od 1/3 troška.
Izgleda da se sve vrti oko memorije. Samo još da omogući da rade pravom brzinom !!!
 
Poslednja izmena:
Zivo me zanima koliko ces moci sa plocom da nasviras procesor.
Sigurno isto koliko i sa 470 chipsetom, mislim da to malko lage da je posebno optimizovan.
 
I mene to zanima, videćemo već.
 
Bolja kes latencije znace dosta u content creation programima, to nije losa vest ako je istinita!
 
Jos 24h i testovi online, cekaju se HW Unboxed i Steve:d
 
Naručio sam 2700x od Emmija, 39.999din ali mi još nisu ništa javili. Valjda će biti do vikenda.
 
Ne zameri sto pitam vojvodo, ali sto menjas 1700x sa 2700x? Nema nekog smisla obzirom da nije velika razlika gledajuci performanse.. Novcana jeste :D Kad si vec narucio, obavezno utisci i po koji benchmark kad stigne :)
 
Mora ovaj komjuter da potraje bar 5 godina pa kada su MB i memorija dobri onda rekoh da bar i processor bude na istom nivou. 300 - 400 MHz dobro dođe a specialno brža memorija. Sade je RAM jedva 3200 a može do bar 3600. Kada prodam 1700x onda mi to dođe samo kao do 100 evra trošak, podeliš na bar 5 godina i onda nije mnogo.
U svakom slučaju stavljam rezultate čim budem zamenio. Kao i obično prvo klot sa OEM kulerom pa po malo naviše.
 
Kako su se pokazali AMD Ryzen 5 procesori za rad u Adobe illustratoru, Adobe Character creatoru kao i u programima za prebacivanje videa iz jednog u drugi format? Da li Ryzen sa puno jezgara ima prednost u odnosu na intel u tom segmentu rada, ne za igrice. Trenutno gledam amd 2600 i intel 8500, pošo su u rangu sa cenama.
Adobe = Intel, barem u ovom trenutku. Jednostavno je optimizovano za Intel i radi bolje.
 
Znači, ako sam dobro razumeo, sada nije više u pitanju hardver, nego softver? Odnosno, intel nadoknađuje zaostatak time što je Adobe bolje podesio svoje programe za intel procesore?
 
Bilo je tako od uvek.
 
Bitno je da nije lošiji od i5 8500, jer ako su isti, a Ryzen kažete da je bolji u multitaskingu, i to mi znači, jer uvek imam otvorenih više programa. Character creator za sobom vuče Illustrator, a još kada dodam i otvorene sranice na netu i razne fascikle, a i Magix music maker... Pretpostavljam da će tu biti u prednosti Ryzen, ili se varam?
 
Nazad
Vrh Dno