Šta je novo?

AMD Ryzen - 2nd Generation 12nm CPUs rises in April 2018

da,nema razloga da uvek bude nakucan narocito ako si ga klokovao i dizao voltazu/napon.proverices dal radi kako treba sa bilo kojim stress testerom.takodje,vidi koji ti je power profil upaljen tj najbolje bi bilo kad bi okacio ovde skrinsat advanced power settings-a.

IMG_20181021_212157.jpg
IMG_20181021_212245.jpg

Ovo sam nasao u biosu
 
Poslednja izmena:
Ako ne klokuješ onda je to sve na auto i napravljeno da varira i frekvenciju in sa njom napon na jednom ili više jezgara kada i koliko je potrebno i kako sW traži. Ako ti treba Virtual Machine, onda SVM treba da bude na Enable.

Nemam pojma sta je Virtual Machine XD.. onda ostavljam ovako
 
nisam pitao za bios vec power opcije i power profili u win-u.
 
instaliraj ryzen cipset/ahci drajvere i prebaci na ryzen high performance plan.
 
Ne nalazim nigde da se skinu :/
 
Hvala momci :)
 
Kada već pomenuste chipset drivere, da li su oni neophodni i šta dobiojam njihovom instalacijom?
Evo zašto pitam. Do sada su bili uvek instalirani i dešava se da je CPU voltage od 1,3 do preko 1.4v konstantno, da je procesor na 4050-4150 i ako ništa ne radim (ryzen 2600x) a EDC (CPU) je uvek u crvenom od 97-100% (koristim Ryzem Master program). Juče sam reinstalirao windows i kaad sam pokrenuo Ryzem Master EDC uvek u normali, a procesor varira od 2200-4050MHz (pri čemu samo 1-2 jezgra idu do te gornje vrednosti), pri čemu je donja vrednost češća, a CPU voltage je od 0,8...-1.4. Dakle, po meni i za moje potrebe je ovo mnogo bolje, jer je i temperatura procesora niža. Instalirao sam chipset drivere, ali se desilo isto, skok kao što je opisan malopre. Deinstalirao sam i opet se sve stabilizovalo. Ako ti chipset driveri nisu nešto previše neophodni, da znam, da ih ne instaliram, pa rekoh da pitam one koji se više razumeju od mene :)
 
kad instaliras jesi podesavao dalje power plan?ako je ukljuceno u biosu nema razloga da ne obara klok/napon sem ako nekim slucajem po instalaciji prebaca na ryzen performance i da je za processor power management pod min i max stavljen 100 posto.ako minimum stavis na jednocifrenu vrednost morao bi da obara klok i voltazu.
 
To nisam gledao nikada. Samo znam da mi nekada prebaci na Ryzen power performance (ili kako se već zove), ali nikada nisam kontrolisao opcije, jer nisam ni znao za to. Ja prebacim na Balanced, i kada opet uđem nekada bude opet taj max power
Da, u pravu si, sada sam menjao neke opcije i kada stavim na 100% minimum, onda je uvek preko 4000Mhz.
Hvala na pomoći.
 
Poslednja izmena:
najlakse da editujes high performance po zelji i da stavis da obara napon i voltazu jer mislim da bi imao poprilicno muke da uklonis sve drajvere sa sistema i sveze stavis poslednje.
 
Editovao sam moju prethodnu poruku u isto vreme kada si i ti pisao, pa verovatno nisi video da je to što si napisao zapravo i bio problem, tako da ću te poslušati. Hvala još jednom.
 
po difoltu je min 100 posto uvek na bilo kojem high performance (i stock windowsovom) samo mi je cudno sto sam automatski prebaca sa jednog na drugi plan...
 
Ja sam podesio 3.8 ghz fiksno i napon je stalno 1.2..i to je to ....nije mi se dopalo cestomenjanje brzine i napona....kod mene je islomi do 1.47 v....ako sam sve stavio na auto
 
Da i kod mene prelazi 1.4v. Ryzen masterom sam podesio više opcija (kada ne radim ništa značajno, onda je na 3000Mhz, kada radim nešto manje zahtevno, onda je 3600Mhz, a kada renderujem onda je na 4100Mhz) i menjam po potrebi i brzinu i voltažu. Niasm uspeo još da stabilizujem memoriju da radi na 3200mhz.
Orchard, dešavalo se i ad ne mogu da prebacim na balanced, čim prebacim, ne prože ni sekunda, odmah ga vraća na one sa višim power settings podešavanjima.
 
Te profile u Ryzen masteru sam postavio jer mi je onako mnogo skakala voltaža i dešavalo se sve što sam opisao.
Ivanbass1, skinuh ovaj kalkulator, ali ovo je nekako na naprednijem nivou od onoga na kojem sam. Jel postoji neka automatska opcija da sam prepozna, ili sve podatke moram sam da unosim?
 
Unosis sam u biosu tajminge i subtajminge. XMP je pravljen za intel platformu, u vecini slucajeva radi bez problema, ali nije idealno.

Za fine-tuning memorije i izvlacenje maksimuma koristi se kalkulator.
 
Poslednja izmena:
Uh... Probaću nešto ako budem uspeo da se snađem i pronađem sve ove vrednosti. Meni XMP 2993 radi dobro, dok na 3200neće. Mislim da stabino radi i na 3066Mhz (nije XMP profil), preko toga neće.
 
Instaliraj chipset drajvere, ali moja preporuka je da ne koristis Ryzen Balanced power plan, vec Balanced ili High performance.

Da li je poslednji bios na ploci? Ako nije, sibni bios update(iz biosa naravno, preko fleske formatirane na FAT32 i ubacenim bios fajlom, ne iz Windowsa), pa onda probaj ram :)
 
Da, danas sam instalirao poslednji bios, ali sam ovog puta išao preko MSI live updatera i sve je prošlo kako treba. Probao sam posle toga na 3200, ali nije moglo.
 
Nikad bios update preko Windowsa.

Clear CMOS, bios update(za MSI preko m-flash, iz biosa), clear CMOS, pa opet podesavanje.
 
Poslednja izmena:
ne znam za tu konkretnu plocu ali posto je MSi ni iz bios-a nije supersigurno,samo sa njihovim fleserom iz dosa,jer je jedino dos single task i nema teorije da nesto ode po zlu,tj ako ne flesuje kako treba izbacice gde je problem i bekap uvek moze da se povuce.poenta price je da za svaki model treba da se istrazi sta i kako pre bilo kakvog flesovanja.
 
Napraviste citavu nauku od obicnog flesovanja biosa.
Vec je decko flesovao na zadnju verziju i bez fine tuning-a nema nista od 3200MHz, pa makar ga flesovao i preko programatora :).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
gde je obicno,narocito kod msi-ja...udji na njihov forum pa pogledaj i sam ako meni ne verujes.
 
Nazad
Vrh Dno