Šta je novo?

AMD Ryzen - 2nd Generation 12nm CPUs rises in April 2018

Ako se dobro pogleda u svakom snimku ko god ga testirao moze se naci neka nepravilnost sto je sramota i namera svakog od njih.Trebalo bi da da testiraju u najboljim mogucim uslovima i sa realnim poredjenjem.U Anand-ovom slucaju su koristene zakrpe za Meltdown i Spectre sto je islo u korist Amd-u dok je ovaj Adrenalin od gore dozvolio da mu temperatura procesora ide preko 80 stepeni tako da je jasno zasto je Intel u prednosti.
Procesor je odlican to stoji, ali ce te morati ili da ga kupite ili da pregledate tonu snimaka i izvucete svoj zakljucak.Mislim da je namera da se ipak prikrije da je 2700x u idealnim uslovima, mislim na brz ram, dobro hladjenje i uz dobru grafiku egal sa 8700k u gamingu pa i bolji.Cekamo odgovor Intel-a i testove @Countmike-a
 
Poslednja izmena:
Gigabyte X470 Gaming 7 VRM analiza by Buildzoid: https://www.youtube.com/watch?v=lNRQZkYB0ns
S obzirom da im je Gaming 7 linija u vrhu ponude, čudi me da su izostavili stvarčice kao Power i Reset taster i slično...no, bar ima 10 faza i odličan hladnjak na VRM-u.
tl;dw - odlična ploča što se komponenti tiče.

Inače, procurelo je da Intel ima 8-core Coffee Lake procesore (ko bi rek'o). Ne zna se još kad će na tržište ali biće veselo na jesen...

Nije loš 2700x približio se 8700k ali ima jedan problem skoro isto košta tako da na žalost nije to još to...pozitivno je što se približava...

"Nije loš" je blago rečeno, 2700X je odličan. Ne znam zašto "nije to to"...U igrama nije mnogo daleko od 8700K kad se nasvira, pogotovo u većim rezolucijama, a šije Intel u drugim primenama.
Jedino ga kolje to što je u igrama malo slabiji od 8400 koji je dosta jetiniji i ne zahteva skupu ploču i kuler, nema petljanja sa overklokom i troši mnogo manje...tako da nije dobar izbor ako će neko samo da se igra (ili nema mnogo para da da za komp).
 
Poslednja izmena:
Stigao juce ryzen 7 2700x , ceka se ploca :D na prvi pogled,ovaj kuler je zaista grdosija,jedva cekam da ga isprobam...

posle 8 godina resio sam da menjam intela,trenutno sam na 6700k .

skoro je ortaku hakovan komp sa 3570k... i sam sam se naprzio na 5960x,ima jedan primerak na oglasima,ali 3ghz i 140w, previse je :D

Mislim da ce mi ovo leci kao bombona... Samo da stignu ploce , zao mi da ga spajam sa x370.
 
Samo da stignu ploce , zao mi da ga spajam sa x370.

X470 ne donosi ništa specijalno u odnosu na X370, ništa što bi te primoralo da ne uzimaš u obzir X370. Dobra X370 ploča je sasvim ok, kad izbace BIOS update...pogotovo što će im verovatno pasti cena kasnije.
 
Stigao juce ryzen 7 2700x , ceka se ploca :D na prvi pogled,ovaj kuler je zaista grdosija,jedva cekam da ga isprobam...

posle 8 godina resio sam da menjam intela,trenutno sam na 6700k .

skoro je ortaku hakovan komp sa 3570k... i sam sam se naprzio na 5960x,ima jedan primerak na oglasima,ali 3ghz i 140w, previse je :D

Mislim da ce mi ovo leci kao bombona... Samo da stignu ploce , zao mi da ga spajam sa x370.

Pa sta moze da nadmasi Taichi x370, mozda neka Taichi x470, msm razlika u performansama ne postoji!!!
Kako mislis hakovali komp , ono Meltdown - Spectre upad???

https://www.techradar.com/reviews/amd-ryzen-7-2700x
 
Poslednja izmena:
Pa sta moze da nadmasi Taichi x370, mozda neka Taichi x470, msm razlika u performansama ne postoji!!!
Kako mislis hakovali komp , ono Meltdown - Spectre upad???

pa,ostavio covek upaljen wallet na desktopu,otiso u wc, vraca se,kad ono poslato sve sa walleta :D

dal je do walleta, ili do skorsasnjeg curenja zakrpe za sve intel procesore ne znam.... U svakom slucaju,ortak je ubedjen da je do toga...

Sad sam gledao i testove,i cene, ono ako cu vec davati pare za novu plocu, ipak bih pre x470... Mada me vuce da sad odem i kupim tipa prime x370 pro, ali nek stoji, bitno mi je da sam ga ugrabio po ovoj ceni.
 
https://www.youtube.com/watch?v=FncF676dhPg

da je ovo jedini youtuber, vecina koliko vidim je klokovala ryzen 7 2700x sa STOCK KULEROM ! ovaj konkretno stavlja captain 240ex na 8700k a na ryzen nista...toliko o normalnom poredjenju :D

vecina testova mi je smesno... zato i odskacu od poznatih sajtova...
 
Evo još malo mojih rezultata na 4.25GHz, ne mogu dalje stabilno nikako, ni sa 1.5v. 3333MHz memorija izgleda naj stabilnije, na 3400 već ume OCCT da pukne.
Ptest-TPU2-42-mem-3400-1.JPG Ptest-mem-3333-1.JPG CB 2700x-TPU2-42.3400..JPG
Ali zato na 3400MHz.
Ptest-mem-3400-1.JPG
Na CM Nepton 140XL
OEM cooler sa 2700x je dobar za do 4.2GHz ako ne želite preko 70c, preko toga čisto sumnjam. Prilično je tih ventilator, ide negde do 2000rpm ali hladan na (skoro) idle oko 600rpm. Ima 4 direct contact cevke ali opet stavljuju nešto kao staru žvaku, jedan dan rada i već je zalepio grozno. Treba bolji tim obavezno.
 
Poslednja izmena:
Fabricke kiki bombone paste... mislim da bi dobra pasta (Noctua) i fabricki kuler bili dovoljni.
 
Screenshot-2018-4-20 News Corner Nvidia GPP Confirmed, Intel Lists 8-Core Coffee Lake CPU.png

Stvarno niko ne može da ukapira kako je Anand dobio one rezultate
 
https://www.youtube.com/watch?v=FncF676dhPg

da je ovo jedini youtuber, vecina koliko vidim je klokovala ryzen 7 2700x sa STOCK KULEROM ! ovaj konkretno stavlja captain 240ex na 8700k a na ryzen nista...toliko o normalnom poredjenju :D

vecina testova mi je smesno... zato i odskacu od poznatih sajtova...

Sve dok nema trotlovanja i stock cooler zavrsava posao.
Moras da uzmes u obzir da je svakako limit za OC tu oko 4.2 Ghz tako da je prakticno svejedno koji je cooler u pitanju.
U igrama je Coffee Lake jos uvek ispred poprilicno. Pogledaj live test koji sam ja okacio. To je samo jedan primer od ko zna koliko
koji pokazuje realno stanje.

A sto se tice poznatih sajtova, do sada si trebao da ukapiras da se mnogi rezultati sminkaju radi sto bolje promocije.
Nisu ti oni nikakav reper za pouzdanost.

Uostalom kad sastavis masinu sam ces videti.

P.S. Nek te sluzi u zdravlje, mada znajuci tebe to ces da izgustiras za koji mesec :p
 
Poslednja izmena:
Nije loš 2700x približio se 8700k ali ima jedan problem skoro isto košta tako da na žalost nije to još to...pozitivno je što se približava...
Zašto bi to bio problem kad je u mnogim testovima/poslovima ispred njega?

Ako se dobro pogleda u svakom snimku ko god ga testirao moze se naci neka nepravilnost sto je sramota i namera svakog od njih.Trebalo bi da da testiraju u najboljim mogucim uslovima i sa realnim poredjenjem.U Anand-ovom slucaju su koristene zakrpe za Meltdown i Spectre sto je islo u korist Amd-u dok je ovaj Adrenalin od gore dozvolio da mu temperatura procesora ide preko 80 stepeni tako da je jasno zasto je Intel u prednosti.
Procesor je odlican to stoji, ali ce te morati ili da ga kupite ili da pregledate tonu snimaka i izvucete svoj zakljucak.Mislim da je namera da se ipak prikrije da je 2700x u idealnim uslovima, mislim na brz ram, dobro hladjenje i uz dobru grafiku egal sa 8700k u gamingu pa i bolji.Cekamo odgovor Intel-a i testove @Countmike-a
Ne razumem zašto ljudi uzimaju grafikone iz testova kao slovo u kamenu? Već godinama (praktično decenijama) gledamo testove istih procesora sa istim grafičkim kartama u istim igrama kako daju različite rezultate gde su razlike nekada i preko 20%. Benchmark testovi su besmisleni. Najbolji, a ujedno i najgori test je sintetitka. Dovoljno je dobar da možeš proceniti relativne performanse u odnosu na željeni proizvod, a s druge strane beskoristan jer niko ne koristi računar da bi vrteo testove.

Dalje, ne razumem kako neko može da smatra i7-8700(K) kao najbolji gaming procesor, kad i5-8400 nudi 95% njegovih performansi u igrama za duplo manju cenu? Posebno što samo 5% ljudi ima procesor kao usko grlo, a za 95% gejmera to je grafika i/ili monitor. Ili kad R5 2600X nudi 90% njegovih performansi u aplikativnom softveru za 40% manju cenu? Skaliranje performansi u odnosu na cenu nije linearno, nikada nije bilo i nikada neće ni biti. I nema smisla gledati tako na ponudu. Poenta je da je danas ponuda oba tabora odlična i da bukvalno čovek neće pogrešiti šta god da kupi. Takođe, razlika između modela slične cene je smešna i golim okom neprimetna. Tako da imamo situaciju da su i Intel i AMD sami sebi najveća konkurencija kada se gleda perf/price odnos.

I da završim, baš kao što sam prošlog leta smatrao R5 1600(X) kao best-buy all-round proceosor, danas smatram da je novac dat za R5 2600(X) najbolje uložen novac za PC :D
 
I Techradar ima skoro identicne rezultate kao Anand, izgleda da patch ipak ima udela u losijim performansama Intela!
 
Nisam nešto siguran koliko su ti testovi reprezentativni. Dobijaju speciajalne primerke, rade ih na čistim sistemima u idealnim uslovima, sve što 99% običnih korisnika neće ni videti, ikada.
 
Kakvi su ovo nasi testovi gde je forsiran GPU bottleneck u igrama pa R5 1400 ima isti fps kao i 8700K? U sustini, svi procesori na testu daju iste rezultate..

Ako se uopste testiraju performanse procesora u igrama, CPU mora biti ogranicavajuci faktor, gaming deo testa je besmislen.
 
Poslednja izmena:
Kakvi su ovo nasi testovi gde je forsiran GPU bottleneck u igrama pa R5 1400 ima isti fps kao i 8700K? U sustini, svi procesori na testu daju iste rezultate..
Realni. Pošto je za 95% gejmera GPU usko grlo

Ako se uopste testiraju performanse procesora u igrama, CPU mora biti ogranicavajuci faktor, gaming deo testa je besmislen.
Ili upravo suprtono. Potrebno je pokazati ljudima da je besmisleno ulagati novac u procesor ako nemaju grafičku od 700 €
 
Bilo bi idealno da u testovima procesora u igrama pokažu rezultate sa recimo 3 aktuelne karte iz srednjeg, višeg i top segmenta. Tu bi mogla da se vidi i puna snaga procesora, ali i ona u realističnijim kućnim uslovima.
 
Strpite se da Ričard sa DF-a odradi valjan test, pa će se onda sve znati što se tiče gejminjga. :)
 
Da li neko zna, da li svaka matična ploča sa x370 čipsetom podržava nove Ryzen procesore ili je potrebno updateovati BIOS. Mislim ako bih uzimao novu x370 u našim prodavnicama da li su one već updateovane.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ima sajtova koji su testirali igre u 720p tu grafička mnogo manje dolazi do izražaja, razlika između 7800k i 2700x je između 10 i 17 % (negde je i mnogo više, a negde i mnogo manje) u proseku za Intel, kako se povećava rezolucija razlika se naravno smanjuje što je i normalno jer GPU preuizma priču...

https://www.techpowerup.com/reviews/AMD/Ryzen_7_2700X/12.html
 
Poslednja izmena:
Da li neko zna, da li svaka matična ploča sa x370 čipsetom podržava nove Ryzen procesore ili je potrebno updateovati BIOS. Mislim ako bih uzimao novu x370 u našim prodavnicama da li su one već updateovane.
Verovatno nisu, pa ćeš morati da tražiš od njih da odrade update
 
Realni. Pošto je za 95% gejmera GPU usko grlo


Ili upravo suprtono. Potrebno je pokazati ljudima da je besmisleno ulagati novac u procesor ako nemaju grafičku od 700 €
Sta ako neko koristi 1080p 144+Hz monitor i zeli da igra na 144+fps, pa ne stavlja max detalje, vec optimizuje podesavanja tako da ima sto veci fps? Druga stvar, nisam cuo da je u testu pomenuto da postoji GPU bottleneck i da je test "realnog" tipa(gledao sam na brzinu, mozda sam propustio), a ne test gaming performansi procesora.

Karte od 300-450e su itekako sposobne da na medium-high "izbace" visok fps.
 
Poslednja izmena:
Karte za 450 e mogu sve da teraju u ultra high na 1080p....doduše verovatno ne baš sve na 144 Hz ali verovatno većinu stvari da.
 
Ti sa 144+ HZ monitorima su u onih 5%. Takođe, za eSport je dovoljan i i3/R3. I na kraju, msilim da retko ko može da primeti razliku između npr. 140 i 150 FPS (7% bolje performanse na besmislenom grafiku). Ako i ima takvih, nisu van onih 5%.

Ili hoćeš da kažeš da su svi sa ljudi koji igraju CS:GO, Dotu, Overwatch... prošle godine pobacali svoje procesore i kupili 8600K ili 8700K? Ili ih je 90% i dalje na procesorima u rangu i5-4570 i sporijim? Ja mislim da je ovo drugo verovatnije
 
Ne mora eSports, 144Hz monitori su dosta popularni i generalno jeftini sada, pricam za igre uopsteno. Za eSports su i3(quad core)/R3 sasvim dovoljni.

Ne vidim kakve to veze ima sa testom u kojem nije naponenuto da postoji GPU bottleneck, a testirani su procesori u igrama.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno