Šta je novo?

Amazon Fire TV

Ima mali milion tih aplikacija za gledanje filmova i serija preko neta kome ne smeta da mu je FHD film velicine 1-1.5 GB. Mene zanima da li ima koja da mogu da ucitam titilove sa titlovi.com jednostavno zelim da izbegnem opensubtitles i njihove google translate prevode, radije cu pogledati bez titla nego tako.
 
Moje iskustvo ti je da radije uzmeš hrvatske titlove umesto naših ili bosanskih (ovi su najgori)

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 
U principu mi je svejedno ako je dobro odradjen prevod. Opensubtitles je pun losih titlova, nema nikakve kontrole, postavlja ko sta hoce i nekad mi presedne gledanje filma pa ga ostavim za neki grugi put mada vec duze vreme koristim kodi za streaming. Imam veci izbor i mnogo kvalitetnije ripove jos kad se pridoda i RealDebrid sve klizi na Firestiku.
 
Ima mali milion tih aplikacija za gledanje filmova i serija preko neta kome ne smeta da mu je FHD film velicine 1-1.5 GB. Mene zanima da li ima koja da mogu da ucitam titilove sa titlovi.com jednostavno zelim da izbegnem opensubtitles i njihove google translate prevode, radije cu pogledati bez titla nego tako.

Vi verovatno preferirate serije, pa ih gledate na taj nacin, (mozda gresim, pa me ispravite) ali ne razumem filmofile, koji gledaju nove filmove preko raznih aplikacija, i koliko vidim, nisu bas zadovoljni. Zar nije bolje skinuti titl i film torrentom, i pogledati ga ko covek ?!
 
Gledam i filmove i serije preko kodija sa integrisanim realdebridom i imam u ponudi sve isto, a nekad i vise i kvalitetnije nego kod klasicnog downloada torrentima. U samom kodiju imas mogucnost skidanja titla automatski ili rucno po izboru. Da sam na optici mogao bih 4K materijal da gledam na taj nacin (ogranicen sam brzinom moje internet konekcije). I gledam sve kao covek posle 10-20 sekundi pripreme. Realdebrid koristim i za download sa rapidgatora i uploaded.to, uptobox-a itd.
I bas ne koristim te aplikacije za gledanje filmova , nismo se razumeli.
 
Poslednja izmena:
Gledam i filmove i serije preko kodija sa integrisanim realdebridom i imam u ponudi sve isto, a nekad i vise i kvalitetnije nego kod klasicnog downloada torrentima. U samom kodiju imas mogucnost skidanja titla automatski ili rucno po izboru. Da sam na optici mogao bih 4K materijal da gledam na taj nacin (ogranicen sam brzinom moje internet konekcije). I gledam sve kao covek posle 10-20 sekundi pripreme. Realdebrid koristim i za download sa rapidgatora i uploaded.to, uptobox-a itd.
I bas ne koristim te aplikacije za gledanje filmova , nismo se razumeli.

ok, hvala na informacijama,
nego, vidim da se nesto patis sa titlovima, (mozda sam ja staromodan) ja prvo nadjem dobar titl, pa onda skidam film (bas zbog toga)
 
Pravo da ti kazem i ja prvo gledam da li ima pristojan titl.
Ove aplikacije su, po mom misljenu vise za mobilne telefone i tablete. Za android boxove i slicne uredjaje i gledanje na velikim ekranima kodi je mnogo bolja opcija. Ovde na benchu ima dosta tutorijala o podesavanju kodija, njegovim builtovima,addonima,skinovima itd. Jos jedna od opcija je striming sa PC-a preko plexa i slicnih programcica.
 
Pravo da ti kazem i ja prvo gledam da li ima pristojan titl.
Ove aplikacije su, po mom misljenu vise za mobilne telefone i tablete. Za android boxove i slicne uredjaje i gledanje na velikim ekranima kodi je mnogo bolja opcija. Ovde na benchu ima dosta tutorijala o podesavanju kodija, njegovim builtovima,addonima,skinovima itd. Jos jedna od opcija je striming sa PC-a preko plexa i slicnih programcica.

slazem se u potpunosti, rekao bih da mladji ljudi hoce sve na mobilnom, i palacinke bi pekli na njemu, da mogu
 
Poslednja izmena:
Molim za malu pomoć tj konsultaciju u vezi Amazon fire stick-a (3ća generacija NE LITE, tj verzija iz 2020 godine to je uredjaj sa ovog linka: https://www.amazon.com/dp/B07ZZVX1F2?ref=ods_ucc_smp_shldp_nrc_ucc)
Pročitao sam sve manje više uzduž i popreko od postova ovde ali nisam došao do informacije da li ovaj stick radi hardverski deinterlacing koji je neophodan za gledanje EON-a bez kočenja slika, primer onaj kajron na kanalu N1 ili brzi sportski kanali. Verzija Amazon fire stick-a 4K po postovima ovde funkcioniše odlično sa EON-om.
Meni prevashodno ovaj stick treba da bi se gledao EON Sbb uz korišćenje daljinskog (dakle verzija EON TV aplikacije 3xxxx) i netflix-a u HD formatu. Već posedujem jedan mnogo jači kineski tv box od ovog stick-a (Beelink GT1 Ultimate 3/32) ali ima problema što ne radi hardverski deinterlacing slike, pa zato eon prikaz secka, nije strašno ali meni to smeta. Pa ne bih želeo samo da kupim još jedan uređaj koji neće raditi ono za šta sam zamislio.
Još jedno pitanje, da li je moguće upariti EON bluetooth daljinski sa fire stick-om da bi radio daljinski kao na EON boxu? To mi treba zbog tehnološki manje naprednih ukućana.
 
Gledam i filmove i serije preko kodija sa integrisanim realdebridom i imam u ponudi sve isto, a nekad i vise i kvalitetnije nego kod klasicnog downloada torrentima. U samom kodiju imas mogucnost skidanja titla automatski ili rucno po izboru. Da sam na optici mogao bih 4K materijal da gledam na taj nacin (ogranicen sam brzinom moje internet konekcije). I gledam sve kao covek posle 10-20 sekundi pripreme. Realdebrid koristim i za download sa rapidgatora i uploaded.to, uptobox-a itd.
I bas ne koristim te aplikacije za gledanje filmova , nismo se razumeli.
Koji add-on koristiš u kodi-ju za gledanje? Bilo koji koji podržava RD ili si primjetio razliku zavisno od add-ona?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ako ti treba uređaj primarno za Eon i kršten daljinac/ daljinac od Eon boxa onda kupi lepo Eon box i nema razmišljanja i nema rizika da li će raditi, kako će raditi i do kad će raditi Eon.
 
Poslednja izmena:
Koristim Seren i Fen addone (sa RealDebridom) i naravno elementum. Sa ova dva sam zadovoljan, nisam bas nesto mnogo eksperimentisao, uglavnom za moje potrebe su OK. Ako mi treba bas nesto starije i ne tako aktuelno onda potrazim i preko elementuma.
 
Kako instalirati RTS Planetu na Fire TV 2gen?
Uspeo sam da nadjem neku verziju koja radi ali je za mobilne i tablete (mislim da je verzija 2.2.0), TV verziju nisam uspeo da nadjem.
 
Ne moze tv verzija zato sto gen 2 ima atv 5.1 a za planeta tv aplikaciju treba android tv 7+. Moglo bi da radi na stick 4k, lite i gen3

Послато са SM-T510 помоћу Тапатока
 
Da li zna neko kako da promenim launčer na Smartyoutube aplikaciji?

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Ljudi da li je neko uspeo da upari EON daljinski i Firestick 4K (2019)? Sat vremena pokušavam i nema teorije da ga Firestick vidi... a na Mi Boxu uredno radi.
 
Za sad jos uvek niko. [emoji3]

Jedino ako se nesto promeni nadogradnjom softvera daljinca. Zadnjim apdejtom su dodali mogucnost kucanja kodova za tv. Da se moze eon daljinac koristiti kao ir daljinac

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Za sad jos uvek niko. [emoji3]

Jedino ako se nesto promeni nadogradnjom softvera daljinca. Zadnjim apdejtom su dodali mogucnost kucanja kodova za tv. Da se moze eon daljinac koristiti kao ir daljinac

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Nije bio update za sve daljinske nego samo za one,, u mrezi,,. Paketi Eon van mreze sa SDMC boxevima jos nisu dobili update za daljinski.
 
Ima li neko ideju kako nabaviti amazon tv firestick 4k , pokusao sam sad sa nemackog amazona jer me privukla trenutna akcijska cena, ali mi pokazuje error- da je dostava moguca samo na teritoriji Nemacke i Austrije...a sad trenutno zbog korone i ove situacije,ja nemam nacina kako da mi to neko donese odande, jer niko ne putuje...A nisam bas neki ljubitelj kupovine tehnike preko domacih oglasa,tako da to izbegavam...Ne znam da li neko ima neku ideju..dal' postoji jos neka mogucnost kako bih mogao da nabavim taj stick onda .. :)
 
mailbox.de ili neki sličan servis
 
Pozdrav svima,
Ponovio sam se sa firestick 4K pa imam malo nedoumica :
Koju verziju kodija preporucujete i koje addons-i ok rade?
Sta jos od programa je must have ?
 
Kodi ja nemam, jer stalno trazi podesavanje, a onda me prodje volja.. Imas netflix hbo go..must have Tivimate i STB EMU pro za IPTV
 
  • Like
Reagovanja: MT
Sto bi Kodi stalno trazio podesavanje??
 
Ja i dalje ne mogu da nateram hbo go da mi radi.
 
javi kako radi kodi na 4k .. jel stuca, zapinje ili ide sve glatko? meni na 2gen zna da zabode, malo je memorije jednostavno
 
Nazad
Vrh Dno