Šta je novo?

Amazon Fire TV

Hvala puno, vagam izmedju firestick i mi boxa s. Nisam pametan sta uzeti

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Iskreno, ja bih uzeo mi box, mnogo manje zaje....ije oko instalacija, apdejtova... Imam fire stick pa zato kažem. A mi box je odličan uređaj, ima prijatelj.
 
Da, ako je ista cena ono bar zbog Chromecasta... ali mislim da nije ista.
Fire stick 4K svakako radi odlično. Jedino smara launcher i nedostatak GPlay-a.
 
Poslednja izmena:
Neznam za mi box ali na firestick podrzava samo fat32 flesku, tj do 4gb fajlove, to mu je najveca mana po meni.
Zna li neko kako da se rotuje da se promeni to da podrzava sve?
Ima tutorijala na netu ali mora da se otvara i cacka pa sam preplasen dok mi neko ne potvrdi.
 
Koliko znam iz es file explorera radis mount fleshke, zatim u njemu nadjes fajl, i otvars ga odatle preko Kodija.
Mada je pored Kodija i pristupu SMB-u, network share-u suludo zezati se fleshkama i hard diskovima ali razumem ako si navikao.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Mislis da krenem preko sambe i zavrsim pricu?
Radi se o tome sto pc mora stalno da je upaljen, a to ne volim.
 
Pa palis po potrebi. Ili resis tise kuciste/kulere, ili kao ekstrem juriti neki NAS koji ces negde ćušnuti i povezati na mrežu.
Udobnost je veća na puštanjem sa mreže, samo strpaš film u folder koji je vidliiv na mreži i vozi, plus možeš napraviti jedan folder za filmove, još jedan za serije, treći za muziku, Kodi posle podesišda vuče podatke odatle pri svakom startu i uvek imaš sve na dohvat ruke bez gubljenja vremena na kopiranje, kablove i žongliranje. Za razliku od Serviio/Plex i ostalih DLNA servera nema opterećenja računara osim mrežnog protoka i nešto malo većeg disk usage-a, tako da mozes da radis/igras se na kompu dok neko nesto preko mreze gleda sa kompa.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
resenje za nekog ko nema racunar ?

from komsa's Mi 9T
 
Pa pise gore, moras instaliati es ilisolid explorer i kodi, zatim iz es-a otvaras hdd, kazes mu da pusti preko kodija i to je to.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
problem je kao sto piše gore,usb ili ext hard mora biti formatiran u fat32 formatu što znači da sve što je veće od 4GB otpada,HD filmovi otpadaju u startu.....da ne govorim o prebacivanju fajlova na tako formatirane memorije koje traje predugo jer je presporo.....

from komsa's Mi 9T
 
Znam na sta si mislio za es file explorer, ali i to mi je cimanje, svaki put u explorer pa usb pa folder itd.
Mozda je ipak samba najbolje rjesenje. Ali moze li se namestiti da automatski svaki put kad palim pc sama se pokrene da ne moram spaki put da je saljem?
 
pa smb share radi tako, znaci samo upalis pc i stick ce videti share. tako je bar kod mene. ja imam stick 2nd gen, i u to vreme bio je izasao i 4k. posle mi nije jasno koje su mofele izbacili, vidim ima neki novi stick, pa lite verzija i nisam siguran da li i novi 4k? da li ukratko postoji stick sa vise od 1gb memorije?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
4k ima 1.5 gb

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
pa smb share radi tako, znaci samo upalis pc i stick ce videti share. tako je bar kod mene. ja imam stick 2nd gen, i u to vreme bio je izasao i 4k. posle mi nije jasno koje su mofele izbacili, vidim ima neki novi stick, pa lite verzija i nisam siguran da li i novi 4k? da li ukratko postoji stick sa vise od 1gb memorije?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Nove generacija ima 1gb isto. A prosla je 4k koja ima 1.5 gb, valjda se tako racuna ako ne gresim koja je sadasnja a koja prosla.
 
videh i ja u medjuvremenu. skrtare uzasno, a kada se podigne 30ak amazon bloatware procesa i upali kodi preko toga, nije bas sjajna situacija. ja stick 2gen koristim samo sa usb napajanjem, 4k model verov zahteva dodatno, pa sam mislio da zamenim model.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Novi Firestik 3rd gen. (2020) nije naslednik FS 4k, ima nesto mali jaci procesor, manje RAM-a ( 1GB ) ne podrzava Dolby Vision i samo FHD rezoluciju, tako da je 4K (2018g) i dalje ubedljivo bestbuy.
 
Poslednja izmena:
dva dana sam se zabavljao sa root-om 2nd gen stick-a i nisam uspeo. dobro da je ostao ziv jer sam ga rasklopio i kratko spajao kontakte na ploci po uputstvu sa xda, ali bez uspeha. verov cu ga zameniti nekim boxom koji podrzava coreelec jer na sticku kodi radi bas slabo.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ne znam ata ti radis sa stikom, ali kod mene kodi, netflix, yt,eon,hbo go i jos par aplikacija za iptv klize bolje nego na pojedinim boxsovima

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Nzmm koja generacija je 4k firestick, ali potvrdjujem gore navedeno. Sve iznad navedeno radi bez problema. Imam 2 komada, jedan je cak uboden u nov LG smart tv, zbog kodi-ja.
 
Ja sam pisao za gen2

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
ne radim nista specijalno (v2 stick tj 'tank') .. instaliran je vlc, es file explorer i kodi, i stick radi na wifi napajan samo sa usb-a od tv-a (to moze jer tv ima na jednom od usb portova hdd oznaku i tu daje jacu struju).kad upalim kodi i pogledam koliko ima slobodne memorije, vidi se da nema mnogo, a samo elementum i jos par stvarcica imam. a za poredjenje koristim gt1 ultimate 2gb na lan-u sa coreelec gde kodi radi mnogo lakse. zato sam hteo da pobijem amazon bw i oslobodim memoriju, ali dzaba.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
ne radim nista specijalno (v2 stick tj 'tank') .. instaliran je vlc, es file explorer i kodi, i stick radi na wifi napajan samo sa usb-a od tv-a (to moze jer tv ima na jednom od usb portova hdd oznaku i tu daje jacu struju).kad upalim kodi i pogledam koliko ima slobodne memorije, vidi se da nema mnogo, a samo elementum i jos par stvarcica imam. a za poredjenje koristim gt1 ultimate 2gb na lan-u sa coreelec gde kodi radi mnogo lakse. zato sam hteo da pobijem amazon bw i oslobodim memoriju, ali dzaba.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

u pravu si, CE ubija sve android OS boxove sto se brzine i kvaliteta slike tice...
 
Poslednja izmena:
Ja bio stavio za probu libreelec na usb preko nekog prastarog netbooka sa 1gb rama i jadnim procesorom i fino je to radilo.
 
Poslednja izmena:
ja isto mislim da stick zamenim nekim boxom na koji je moguce staviti CE, i iako je tamo na njihovom sajtu compatibility lista, meni nije jasno na koje se sve to uredjaje odnosi, ali verujem da je to tema za android uredjaje.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Cao svima! Vec duze vreme nisam bio ovde, jer nemam vremena za hobi stvari, al mi sad treba neka informacija za Fire stick pa rekoh ovde sigurno zna neko. Ja koristim vec duze vreme, ali ja zivim u Nemackoj. Medjutim, sad sam kupio i burazu, i kaze da ne moze da skine aplikacije jer billing address ne stima. Kako vi to resavate? Jel moze nasa kartica iz Srbije sa kojom moze na internetu da placa, ili mu treba PayPal svakako? Hvala svima unapred!
 
Nadje apk na netu. Preko telefona prebaci na stick i instalira

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Cao svima! Vec duze vreme nisam bio ovde, jer nemam vremena za hobi stvari, al mi sad treba neka informacija za Fire stick pa rekoh ovde sigurno zna neko. Ja koristim vec duze vreme, ali ja zivim u Nemackoj. Medjutim, sad sam kupio i burazu, i kaze da ne moze da skine aplikacije jer billing address ne stima. Kako vi to resavate? Jel moze nasa kartica iz Srbije sa kojom moze na internetu da placa, ili mu treba PayPal svakako? Hvala svima unapred!
Registrujes i drugi na tvoje ime.

Sent from my CPH1951 using Tapatalk
 
Dodao sam usb 32 Gb na firestick 4k prema uputstvu sa https://troypoint.com/expand-fire-tv-stick-4k-internal-storage/ i relativno je dobro i brzo sve prošlo. U podacima o aplikacijama vidi se da su neke prebačene na usb memoriju i oslobodilo mi se dosta memorije na uređaju. Ali ne funkcioniše baš sve tako idealno, na početnom ekranu mi se neke aplikacije prikazuju dva puta, kao da su dve iste aplikacije instalirane i jedna kao normalna ikonica a druga samo kao neka senka koja ne može da se ukloni.
Najveći problem je što kada pustim neki film u Kodiju (koji je sada na usb memoriji) u Elementumu ili Balkan green torentu, posle izvesnog vremena mi izađe obaveštenje da je memorija puna i da hitno izbrišem neke aplikacije. Kada odem u aplikacije vidim da imam slobodno skoro 2 GB a ipak mi prikazuje da je memorija puna. Pokušao sam da vidim u komentarima ovog uputstva na youtube ima li rešenja ali nisam uspeo da nađem. Ima li možda neko iskustva u ovome?
 
Nazad
Vrh Dno