Šta je novo?

Amazon Fire TV

Plex ne radi ako pukne net, nema lan only varijante jer radi neku autentikaciju/data mining sta vec, pa ukoliki net pukne, server ne radi, sto mi se zbog matore centrale desavalo vise puta prosle godine na po par dana pa se zato drzim Serviia ili direktnog pristupa poput onog u VLC-u.


Sent from my LM-G710 using Tapatalk
Ja koristim plex nekih 8 godina i radi i kada nema interneta. Na 2 tv ga koristim i provereno radi.
 
Ubacio Kodi, rekao bih da nema delay-a, ili je neprimetan u odnosu na VLC. Plex instalirao, ako ostavim sve po defaultu, radi neki zesci transcoding, kockasta slika uzasno, ako u opcijama iskljucim transcoding, plex izbacuje gresku u reprodukciji na Fire TV. Ne bitno u ovom slucaju, Kodi zavrsava posao tako da je to nadam se to.
Sto se tice daljinskog, gasenje HDMI-CEC-a je resilo stvar pa sam napokon mogao uci u podesavanja TV-a, odabrati Cinema 24p profil i ostalo sto treba za taj HDMI port.
Kod Plexa mi se dopalo kako slaze fajlove, biblioteka izgleda pregledno i jasno za razliku od Kodija, ali za to cu vec prekopati podesavanja, pluginove i ostalo.
 
Dodaj foldere sa filmovima & serijama u Kodi library (kao što si ih dodao u Plex server da ih skenira) pa ćeš imati maltene identičan fensi prikaz sa posterima kao i na Plex klijent app.

A Kodi naravno može i da bude Plex klijent :p
 
Juce mi je stigao Fire Stick 4K, generalno dobra spravica sto se tice odziva i celog iskustva.
Za sada 2 problema:
1. Fire preuzima daljinske komande, originalnim daljinskim dok je Fire ukljucen ne mogu otvoriti opcije i podesavati parametre slike jer originalni daljinski kontrolise Fire TV umesto mog televizora.
2. Dosta problema sa kasnjenjem zvuka, VLC lepo pusta i teze video fajlove kroz mrezu ali vecina ima kasnjenje zvuka u odnosu na video, a ne vidim nikakvo resenje za to, postoji audio delay opcija kada pustim video ali onda je treba podesavati svaki put, tako da je trenutno Fire stick neupotrebljiv za gledanje lokalnog sadrzaja.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

Kasnjenje zvuka na Fire Stick 4K je poznat SW problem (u Kodi npr). I ja sam se sokirao kada sam ga probao prvi put. Ugasi, cini mi se dolbi i radice ok od tada.

Evo ga, ovo ti treba


Inace, presao sam na VLC zbog Stremio. Ranije sam ga koristio u paru sa MX Playerom ali je MX pre nekog vremena krenuo da puca cim pustim stream. VLC radi bez greske, takodje ima i online titlove.
U kombinaciji sa Stremio, na Fire Stick 4K obavezan je spoljni player (za razliku od Android boxeva) zato sto iz nekog razloga Stremio filmove pusta u full screenu, izduzene, bez crnih polja iznad i ispod slike... MX ranije, sada VLC to ispravlja tj pusta video kako treba (pusti se film/epizoda preko Stremio pa se onda odabere spoljni player). Kodi, naravno radi bez greske ali Stremio je vise user friendly za one koji su malo slabiji sa tehnikom. Stremio obavezno sa njihovog sajta, ta verzija radi bez air mouse kako treba.
 
Poslednja izmena:
Thanks, pokusao sam sa forsiranjem stereo opcije ali u vlcu nije pomoglo, za Kodi resava problem. Ako iskljucim MFR situacija je bolja u VLCu kada je zvuk u pitanju ali je tearing slike primetan.
Za sada MFR i Kodi deluju kao dobra kombinacija, isprobacu i tvoju pa da vidim sta kaze.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Moj setap je RaspberryPi 3 sa Raspbian poslednjim izdanjem, na to je zakacen USB2.0 Maxtor od 1TB i jos dva sticka (kroz USB2.0 powered hub). Instalirana je Samba i miniDLNA (mada je i samo Samba dovoljna). Povezan je RPi sa telekom ADSL ruterom LAN kablom.
Dalje, imam Amazon Fire Cube, koji je takodje LAN kablom povezan u telekom ADSL ruter. Na Fire Cube sam instalirao VLC i direktno iz njega pustam kroz Samba (SMB) share sve sto je na pomenutom 1TB disku. Sve radi bez ikakvih trzanja, zvuk i slika i titlovi, sve je savrseno u sync-u. Svi moji fajllvi su u 1080p, a ima ih u x264 ali i u HEVC kodeku.
Muzika ide kroz miniDLNA a i ne mora.
Mislim da svi pomenuti problemi u ovom thread-u poticu od loseg WiFi rutera. Jednostavno to sto svi imamo od provajdera, suvise je slabo sa CPU resursima. Ako se vec zadrzava iskljucivo Wifi, bojim se da je jedino resenje ADSL ruter u bridge modu i na njega neki MikroTik. Ili pak neki noviji ADSL ili kablovski ruter ili sta vec dobijate od svog provajdera. Ako sve spojite LAN kablovima, problemi ce nestati ili ce se znacajno smanjiti.
U zdravlje.
 
Kroz ugradjeni plejer samog TV-a isti fajl ide kako treba, mada nije problem ni to testirati, imam neki ac1200 netgear ruter pri ruci pa cu podesiti valjanu 5ghz mrezu za test.
Inace je x.264 fajl, 1080p od nekih dal 13gb, level 4.2 cini mi se, dts zvuk(tv ima dts dekoder, ali prebacio sam na stereo u nije pomoglo u vlcu). Mada nema onog klasicnog buffering koje bi ukazalo na probleme sa mrezom.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Da li ima neko novu fire cube tv 2gen?
Da li kroz kodi ide hdr i atmos zvuk?
 
Tv je non-smart, VOX Electronics, neki najjeftiniji model. Prikljucio sam Amazon Firestick 4k, sve radi osim uparivanja daljinskog. Ukljucena opcija HDMI-CEC.
Da napomenem da sve radi i na Samsung i na LG tv aparatima.
Rezolucija nije vazna trenutno.
Pokusao nekoliko modela od ponudjenih prilikom uparivanja ali ne ide.
Ima li neko ideju koji proizvodjac ima iste kodove kao i VOX ?
 
Tv je non-smart, VOX Electronics, neki najjeftiniji model. Prikljucio sam Amazon Firestick 4k, sve radi osim uparivanja daljinskog. Ukljucena opcija HDMI-CEC.
Da napomenem da sve radi i na Samsung i na LG tv aparatima.
Rezolucija nije vazna trenutno.
Pokusao nekoliko modela od ponudjenih prilikom uparivanja ali ne ide.
Ima li neko ideju koji proizvodjac ima iste kodove kao i VOX ?
Nisam siguran da li je tv bio vox ili fox ali je na njemu radio samsungov daljinski. Kod drugara nesto cackali i tako znam...
 
Nema na stanju više.

OnePlus 6T via TT
 
Čak i da ima, ne šalju za Srbiju. Probao već da kupim.
 
Jesi li kad porucivao? Koliko moze biti postarina? I kako ide to, na koji fazon ce oni preuzeti stick sa Amazona? Pretpostavljam da od njih dobijes adresu u Nemackoj na koju porucujes robu.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nisam, nabasao sam u nekom momentu na Benchu na link, neko je kacio. Ne secam se sta su pisali još uz to, kapiram da ima možda i tema o tome.

Sent from my 3310 using Tapatalk
 
Pokusavam da se reg al ne uspeva, naravno da upisem tacan mejl i pass al nece pa nece. Ima li jos ko problema?
9224abb8eb77c0566bf46dba0f380beb.jpg


Послато са SM-G975F помоћу Тапатока

Edit: Resio sam, do pretrazivaca je bilo
 
Poslednja izmena:
Da li postoje "fake" primjerci Amazonovog Fire tv stick-a?
Dakle našao sam lokalnog internet prodavca (u BiH) koji prodaje i obične i 4K i to na veću količinu i na komad. Ono što mi je sumnjivo je da je cijena niža od one koja je na Amazonu.
Kod njega je cijena Amazon fire tv stick-a 30 evra ili 25 za deset i više komada, a 4K model je 45 evra ili 40 za 10 i više i komada. Njegovo obrazloženje je da ih nabavlja u velikoj količini direktno od proizvođača.
Najradije bih naručio sa amazon.de posredstvom mailboxde servisa, ali trenutno je fire tv nedostupan do polovine maja, a pitanje i tad šta će biti.
Jedino što sam našao da na eBay-u ima lažnih oglasa za fire tv koji kao koštaju 10-15$, pa ako i pošalju dobiješ drveni klipić :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da li postoje "fake" primjerci Amazonovog Fire tv stick-a?
Dakle našao sam lokalnog internet prodavca (u BiH) koji prodaje i obične i 4K i to na veću količinu i na komad. Ono što mi je sumnjivo je da je cijena niža od one koja je na Amazonu.
Kod njega je cijena Amazon fire tv stick-a 30 evra ili 25 za deset i više komada, a 4K model je 45 evra ili 40 za 10 i više i komada. Njegovo obrazloženje je da ih nabavlja u velikoj količini direktno od proizvođača.
Najradije bih naručio sa amazon.de posredstvom mailboxde servisa, ali trenutno je fire tv nedostupan do polovine maja, a pitanje i tad šta će biti.
Jedino što sam našao da na eBay-u ima lažnih oglasa za fire tv koji kao koštaju 10-15$, pa ako i pošalju dobiješ drveni klipić :D

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ja prvi put cujem da ima fake AFS
 
Ma to je nabavio kada su bili na popustu. Obican je kupio za 19e, 4K za 25e...
 
Baš tako, i često su na popustu

Sent from my secretary using typewriter
 
Ja sam kupio 4k za 27usd 15. Februara, još čekam da mi stigne, ne znam kad će zbog ove pandemije.
 
Sa eBay-a, šalju worldwide. Hteo sam da ostavim link ali nema trenutno u ponudi.
 
EBay us ili DE? Mada pretpostavljam ovo prvo, zbog cene. Kad bude na stanju ostavi nam link

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Napisao covek da nema u ponudi pa verovatno zato ni nema linka
 
Nazad
Vrh Dno