Šta je novo?

Amazon Fire TV

Preko kog operatera imas net?

Sent from my 3310 using Tapatalk
 
Na Fire TV Stick možete instalirati VPN (ima i NordVPN i ExpressVpn aplikacije) i možete gledati i one programe koji nisu ya naše tržište. Ja konkretno imam fire stick kupljen u USA i preko VPN-a gledam kompletnu američku ponudu.
 
Skini EON 3.4.4 sa aptoide-a pa probaj.

Sent from my 3310 using Tapatalk
 
Na Fire TV Stick možete instalirati VPN (ima i NordVPN i ExpressVpn aplikacije) i možete gledati i one programe koji nisu ya naše tržište. Ja konkretno imam fire stick kupljen u USA i preko VPN-a gledam kompletnu američku ponudu.
Jel to pleyer neki na kom principu radi
 
App koja laže sistem tako da misli da si u Srbiji ili čak svojoj kući...
 
Da li od rezolucije tv-a, zavisi i koja je maksimalna rezolucija na Youtube? Imam Hisense FullHD televizor, pa me zanima da li postoji mogucnost da se nekako dobije opcija za pustanje snimaka vece rezolucije? Imam onu zvanicnu YT aplikaciju, medjutim FullHD je maksimum na svakom snimku.
 
Zavisi od stick-a. Obican do fhd, 4k verzija pusta sve do 4k.

...riding on 720p...
 
Sad vidim da nisam napisao. Imam 4K verziju... Uopste nema ponudjena veca rezolucija.
 
Pronasao sam na nekim stranim forumima, da za sada nema resenja za ovo. Izgleda da zaista FullHD televizor, ne moze da pusta 4K snimke na zvanicnoj YT aplikaciji.
 
Poslednja izmena:
Čekaj, kako si uopšte mislio da gledaš 4K YT na FHD TV-u? Pa normalno je da ga pusti u maksimalnoj mogućnosti televizora.
 
Ni meni nije jasno sta tacno hoce

...riding on 720p...
 
Android Box (Mi Box) može da pusti 4K preko zvanične YT app iako je FullHD TV, možda je to negde video pa mislio da može i Fire. Jeste bolja slika kada se izabere 4K.
 
Upravo to ☺ Nisam bas najbolje objasnio, ali na to sam mislio.

Kada udjem na YT preko pretrazivaca, sasvim normalno pustam 4K snimke.
 
Poslednja izmena:
Ne razumem kako može da bude bolja slika kad televizor ima 1080 tačaka po vertikali i to ti je to? Ne možeš da uguraš 2160 kada ima samo 1080. Opet, ja to onako laički. Možda ima da nam objasni neko ko stvarno zna pojedinosti.
 
Kolege, mali off:
zelim da kupim firestick 4k, moze li se ocekivati popust u skorije vreme na nemackom amazonu ?
Vidim da su ga ljudi uzimali u pola cene kada je popust.
 
Ako imas nalog na nemackom amazonu, dobices mail/obavestenje kada je snizena cena.

...riding on 720p...
 
Hvala, nisam to znao.
Javljam drugaru koji ima nalog pa ce mi on pazariti kada bude na snizenju.
 
Ne razumem kako može da bude bolja slika kad televizor ima 1080 tačaka po vertikali i to ti je to? Ne možeš da uguraš 2160 kada ima samo 1080. Opet, ja to onako laički. Možda ima da nam objasni neko ko stvarno zna pojedinosti.
Nekako izgleda bolje, na primer na iptv listama 4K kanali izgledaju mnogo bolje od Full HD iako mi je TV Full HD. Nekada je samm subjektivni osecaj u pitanju a nekad stvarno ima razlike. Mozda bude bitrate veci.
 
Imam pitanje u vezi nabavke Fire TV. Da li da uzmem Fire TV Stick 4K + Echo Dot ili da uzmem samo Fire TV Cube ?
Da li neko koristi Alexa skills? Ima li svrhe ulagati u taj smarthome sistem ?

Zelim da mogu da pre svega glasovno komandujem - ukljuci TV, prebaci na program broj 23, pojacaj za 10% zvuk na TV. Ili pusti Deezer listu. I tako to slicno. Posedujem i Marantz NR1609 AVR koji podrzava Alexa skills.
Siguran sam da Amazon Fire TV Cube moze da radi operacije sa TV kroz HDMI CEC, a da li ce kombinacija Fire TV Stick 4K i Echo Dot da radi sve to isto?

Hvala na svakom odgovoru.
 
Juce mi je stigao Fire Stick 4K, generalno dobra spravica sto se tice odziva i celog iskustva.
Za sada 2 problema:
1. Fire preuzima daljinske komande, originalnim daljinskim dok je Fire ukljucen ne mogu otvoriti opcije i podesavati parametre slike jer originalni daljinski kontrolise Fire TV umesto mog televizora.
2. Dosta problema sa kasnjenjem zvuka, VLC lepo pusta i teze video fajlove kroz mrezu ali vecina ima kasnjenje zvuka u odnosu na video, a ne vidim nikakvo resenje za to, postoji audio delay opcija kada pustim video ali onda je treba podesavati svaki put, tako da je trenutno Fire stick neupotrebljiv za gledanje lokalnog sadrzaja.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Probaj u podesavanjima FTV-a da obrises daljinski, ako ga vidi?

Sent from my 3310 using Tapatalk
 
Astmario, stavi Kodi, bolji je po pitanju sinhronizacije zvuka od vlc, bar kod mene na 2gen stick-u.
 
Probaj mxplayer ali ja ne vidim zašto bi uopšte koristio bilo šta drugo pored Kodi i Plex.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Plex trazi konstantan pristup netu, preferiram resenja koja rade i ako net iz nekog razloga pukne.
Kodi mi deluje preglomazno za moje potrebe, ali bacicu pogled.
Mx bese ne moze da pusta sa windows share-a i dlna?
U svakom slucaju cu ubaciti i kodi da utvrdim da li je do vlca ili neceg drugog. Takodje moram da proverim onaj match original frame rate sam ukljucio, mozda on zeza, a na tvu nisam mogao da odaverem auto 24p rezim zbog daljinca, bilo kasno sinoc ,a petljanje.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Kako misliš konstantan pristup netu? Pa svejedno ga imaš u svakom slučaju tako da ne kapiram. A Plex radi i na lokalnoj mreži koliko znam.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Plex ne radi ako pukne net, nema lan only varijante jer radi neku autentikaciju/data mining sta vec, pa ukoliki net pukne, server ne radi, sto mi se zbog matore centrale desavalo vise puta prosle godine na po par dana pa se zato drzim Serviia ili direktnog pristupa poput onog u VLC-u.


Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
Hm čudno trebalo bi da radi mada ga nisam koristio odavno. Kodi mi radi posao na nvidia shield i fire tv 4k.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Kodi u kombinaciji sa Plex pluginom, nekim drugim DLNA serverom ili direktnim SMB pristupom?

Sent from my LM-G710 using Tapatalk
 
SMB.

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno