Šta je novo?

Amazon Fire TV

Koje je to "pickup" mesto za dostavu? Ako je neki sajt tipa mailboxde.com sticice ti mejl od njih dabsi dobio paket.
 
Pa imalo je u ponudi gomila DHL pickup lokacija, neke Esso pumpe, a ja sam konkretno izabrao neki Hermes PaketShop, jer je to ovom drugaru najblize.
 
Stiže email kad stigne u sanduče u Packstationu.
 
Amazon sa com domena ne isporučuje sve u Nemačku. Piše to na strani za proizvod kada se naručuje, ako ne isporučuju.
 
Dostava za SRB je 30e preko cene, ovo je top ponuda za one koji imaju nekog u EU/DE.
 
Izvinjavam se za dupli post ali sad videh da nikako za Srbiju ne moze da se naruci nijedan Amazon produkt. Pa ako ima neko ko ce narucivati ovih dana ako nije problem da mi se javi u DM. Hvala.
 
Uzeo bih sada na akciji u nemackoj Stick Lite, samo 15e… Da li moze i na njega da se instalira EON i Supernova aplikacija (kao na telefonu)?
 
Što se tiče sticka 4k max, vidim da ima hbomax serifikat. Da li je to neki generalni hbo sertifikat, tj. da li ću npr. ako instaliram hbogo moći sa svojim nalogom da gledam u HBO u HD, ili to važi isključivo za hbomax? Jel testirao neko to uopšte?
 
Ja sam morao da sideloadujem HBO max, nije hteo direktno iz store da instalira. Slika je dobra, nisam proveravao da li je 4K, ali jeste minimum ful HD.
 
Max bi trebao da je 4k, mene zanima hoće li HBOGO raditi u FHD ako ga sideloadujem. Msm, probaću ja to svakako, nego nije mi još stigao iz Njemačke. 😋
 
Evoo i moje "dece"..
 

Prilozi

  • IMG-607de0a16703ebcd445170d210728b16-V.jpg
    IMG-607de0a16703ebcd445170d210728b16-V.jpg
    99.5 KB · Pregleda: 103
Jel ima neke velike razlike u radu izmedju obicnog 4K i Max verzije?
 
Osim bržeg odziva, moguće je i isključiti HDR, valjda će omogućiti tu opciju i na "starom" 4K modelu...
 
  • Like
Reagovanja: ale
Da li ovaj novi 4k MAX čita NTFS formatirane USB fleške?
Meni je trenutni 4K praktično neupotrebljiv za te stvari, sve mora da se strimuje.
Imam onaj OTG kabel adapter
 
Stigao MAX, utisci ovih dana...
 

Prilozi

  • 20211129_173316.jpg
    20211129_173316.jpg
    125.2 KB · Pregleda: 48
Da li ovaj novi 4k MAX čita NTFS formatirane USB fleške?
Meni je trenutni 4K praktično neupotrebljiv za te stvari, sve mora da se strimuje.
Imam onaj OTG kabel adapter
4k MAX ima opciju da sam formatira usb stick,imam 4k malo je komplicirano da se formatira usb stick ali sljaka,imam ugreen adapter sa aliexpresa spojio firestick 4k mreznim kablom ubacio usb stick i radi,sve spojeno preko otg,za Bozic mi stize i 4kmax iz de
 
Poslednja izmena:
Ipak sam se malo igrao sa stickom, moram da kažem da sam oduševljen. U sobi najdaljoj od rutera, wifi pun signal, na 2.4ghz. Interfejs leti, aplikacije se brzo startuju, daljinac kvalitetan. Ima malo gimnastike oko instaliranja apk-ova, ali kad se sve namesti, uživancija. Instalirao sam hbogo atv, radi lepo, kodi, tivi mate, sve radi perfektno. Za 36e stvarno neverovatan uređaj.
 
4k MAX ima opciju da sam formatira usb stick,imam 4k malo je komplicirano da se formatira usb stick ali sljaka,imam ugreen adapter sa aliexpresa spojio firestick 4k mreznim kablom ubacio usb stick i radi,sve spojeno preko otg,za Bozic mi stize i 4kmax iz de
Koristim i ja USB stik na 4K preko tog otg adaptera i ucitavam filmove od 15-tak GB i veće, ali reprodukcija istih blokira posle nekih 25 minuta ( probao sve moguce plejere).
Zanima me kako se novi 4k max ponasa po tom pitanju tj da li mogu snimiti na USB neki film npr blurejrip od 20 GB i pogledati isti na 4K MAX bez problema?
 
Ipak sam se malo igrao sa stickom, moram da kažem da sam oduševljen. U sobi najdaljoj od rutera, wifi pun signal, na 2.4ghz. Interfejs leti, aplikacije se brzo startuju, daljinac kvalitetan. Ima malo gimnastike oko instaliranja apk-ova, ali kad se sve namesti, uživancija. Instalirao sam hbogo atv, radi lepo, kodi, tivi mate, sve radi perfektno. Za 36e stvarno neverovatan uređaj.
Ma nema tu gimnastike ko ima bar malo iskustva sa FS. Ima par opcija, Aptoide, Downloader, neki file manager i cloud, USB via OTG adapter.. 100 nacina. Sta ko zeli i sta kome odgovara

Meni moj stize u decembru, osim toga sam narucio jos 4K za prodaju 😄 valjda ne bude propala investicija. Mada ne bi trebalo jer se uvek mogu prodati po ceni.
 
Ako neko bude imao 4K Max na prodaju po nekoj normalnoj ceni neka se javi.
 
"Regularno" je mislio kad nije na popustu, onda jeste 5e razlika. Ali ne verujem da ovde nekoga zanima regularna cena.
 
Evo i moga iskustva...
Prije neki dan mi sestra donese Amazon Fire Stick Lite. Bila sluzbeno u Berlinu i na rasprodaji platila 15e. Ubijedila je koleginica, posto ona nije imala pojma o cemu se radi...😁.
Odavno koristim Android Box-ove, sa ovim stickom se prvi put srecem. Moram reci da sam bio jako skeptican prema njemu, znajuci sa koliko malo prostora za skladistenje i ROM-a ima.
Ispratio sam neka uputstva o njemu na YouTube-u i ukapirao osnovne stvari.
Preko Downloadera sam Instalirao aplikacije EON Android TV, Stremio, Cinema HD, IPTV Extreme, OTT Navigator i Smart Tube. Instalacije su prosle glatko i bez problema. Sve rade bez ikakvog kocenja...izuzetno fluidno.
Uredjaj izgleda kvalitetno kao i sve komponente koje dodju u pakovanju (produzni adapter, kabal od napona, strujni adapter, bluetooth daljinski).
Prijem wifi signala savrsen....daljinskog takodje.
Jedine mane su mu (ako su mane 🤔) maksimalna rezolucija 1080p 60Hz kao i nemogucnost izbora menija na nasem jeziku.
Na osnovu dosadasnjeg iskustva, koje nije malo, mogu reci da za korisnike koji traze uredjaj za gledanje IPTV-a, filmova i serija ovo je Best Buy ponuda. Moja preporuka.
Da napomenem da sam uredjaj povezao na napon preko USB prilkljucka na TV-u ne koristeci A/C adapter koji dodje sa njim. Radi bez greske..;)

Primijetio sam u prethodnim postovima da pojedini clanovi pitaju za adresu na kojoj mogu preuzeti EON aplikaciju za Andtoid TV (nije ona za mob.tel ili tablet).
Ja sam svoju preuzeo odavde:
 
Ne znam bas kolika je mana sto nema nas jezik :D nisu to pravili za sirotinju kao sto smo mi (nije sertifikovan Android, vec neka njihova adaptacija). Sto se tice rezolucije, ne znam drug sta si ocekivao kad je u pitanju najsiromasnija verzija sticka, to je jos i dobro, u pitanju je HD uredjaj, to je znaci najosnovnija vezija sa 1gb ram. Da ti je uzela 4K video bi razliku.

Sto se tice napajanja, slobodno stavi u uticnicu uz adapter sto si dobio i neka ga tako bez cupanja preko noci, dana, svaki put ka dugasis tv tako gasis i firestick, sa paljenjem tv duze mu treba i da se on podigne, osim toga, naglo gasenje uredjaja (sa gasenjem tv on se automatski gasi) nikad nije dobro. Nisu dzabe stavili te adaptere u kutiju.
 
Jel postoji supernova aplikacija za tv? Instalirao sam apk, ali je za telefon i rasirena je… pa sam namestio landscape mod, sada je normalna ali i dalje kao za telefon i kontrole uopste ne rade
 
Postoji za Lg smart i Samsung smart. Za android smart jos uvek ne
 
Nazad
Vrh Dno