Šta je novo?

Amazon Fire TV

Ovo bi trebalo da su razlike u odnosu na standardan 4K stick, meni trenutno nedovoljno interesantno u momentu kad je standardan 4K stick na ozbiljnom popustu. Nisam primetio detalj za AV1 u specifikaciji.

Screenshot_20210911-183605_Opera Touch.jpg

Detaljne specifikacije za sve Amazon uređje uvek mogu sa se nađu ovde:

 
Poslednja izmena:
Meni nista specijalno, sitnice. Ne svidja mi se ovo sto imaju tasteri za Netflix, Hulu.. sto znaci da bi te aplikacije mogle doci preinstalirane bez mogucnosti brisanja, ja to nista nabrojano ne koristim. Ne znam ni kako ove na ovom 4K da obrisem.
 
Kad si spomenuo hulu. Planiram testirati tu uslugu ali nikako naći najnoviju verziju apk da je mogu pokrenuti . Ima li neko link za verziju koja radi ?
 
danas mi stize iz nemacke amazon fire stick 4k......prvi put se susrecem sa ovom napravom i vidim da ima raznih caka......ono sto mene zanima je da li mogu da na njega instaliram neki file explorer koji bi vezao sa google diskom na kom su mi instalacije apk playera kako bi uspeo da koristim stbe emu, iptv smarters pro, eon...?
 
danas mi stize iz nemacke amazon fire stick 4k......prvi put se susrecem sa ovom napravom i vidim da ima raznih caka......ono sto mene zanima je da li mogu da na njega instaliram neki file explorer koji bi vezao sa google diskom na kom su mi instalacije apk playera kako bi uspeo da koristim stbe emu, iptv smarters pro, eon...?
Mozes i tako a mozes i da instaliras iz njegove prodavnice Downloader i pomocu njega skines i instaliras sta god ti treba. Iptv smarters pro, Tivimate i ostalo radi ko podmazano.
 
Zaboravih da okačim kako švabe pakuju 🙂💪
 

Prilozi

  • 25867ED6-49D0-487C-9728-7FAF25DBDD69.jpeg
    25867ED6-49D0-487C-9728-7FAF25DBDD69.jpeg
    91.9 KB · Pregleda: 64
  • E79FE4FF-92A7-4363-80A1-B8B8CD6A469E.jpeg
    E79FE4FF-92A7-4363-80A1-B8B8CD6A469E.jpeg
    116.4 KB · Pregleda: 66
  • C311811F-D0D1-4A09-8B0C-03419BBEDFAE.jpeg
    C311811F-D0D1-4A09-8B0C-03419BBEDFAE.jpeg
    135.3 KB · Pregleda: 65
Pozdrav, koristim Amazon fire i sve radi ekstra osim jedne sitnice...znaci ako ga ne koristim tri dana i vise moram ga restartovati da bi se pokrenuo jednostavno nema signala, ako neko ima ideju, hvala.
 
Probao je neko Iris go na firestick-u?
 
Ja. Ne moze. Instalira se, ulogujes, sve ok, vidis meni, live tv, vod.. ali pojavi se neki prozor koji ne moze da se zatvori niti sta da se pusti. Nema tu nista, samo neki crveni okvir od pop up prozora.
 
Može li neko da okači link ka najsvežijoj verziji EON aplikacije za Fire Stick?….probao sam neke sa pure apk i sve su za mobilne….nmg full ekran da gledam…hvala.
 
Pozdrav svima, razmišljao sam poslednjih dana da uzmem Amazon Fire TV Cube, ali nakon što sam prelistao celu ovu temu na forumu imam utisak da je korisničko iskustvo sve samo ne glatko.
Iskustva korisnika u temi se uglavnom odnose na fire tv stick u raznim verzijama, ali vidim da postoji problem da se neke aplikacije nateraju da rade ili da prestanu da rade posle nekog vremena, da mnoge aplikacije moraju da se sideloaduju, da su neki servisi ograničeno funkcionalni kod nas, itd.
Trenutno koristim LG smart tv sa WebOS-om koji je ok, a imam i EON Smart Box koji mi se generalno ne dopada i ne koristim ga ni za šta drugo osim tv programa.
Upotrebljavam ga za Youtube, Netflix, HBO GO, eventualno nešto sa Apple TV+.
Da li bih, po vama, uopšte dobio nešto sa Fire Cube?

Drugo pitanje je offtopic - da li je kod nas funkcionalan Roku? Deluje interesantno, a niko ga ne spominje na forumu, nema ga na KP, Roku aplikacije nema na srpskom Google Play-u...
Mogao bih da ga naručim preko Amazona, ali ne bih uzimao nešto što je nefunkcionalno kod nas...
 
Drugo pitanje je offtopic - da li je kod nas funkcionalan Roku? Deluje interesantno, a niko ga ne spominje na forumu, nema ga na KP, Roku aplikacije nema na srpskom Google Play-u...
Mogao bih da ga naručim preko Amazona, ali ne bih uzimao nešto što je nefunkcionalno kod nas...
Koliko vidim, ne isplati se uzimati Roku. Preveliko je cimanje da se podesi da radi.

 
@drgonzo
Ne vidim da bi bilo šta novo dobio sa Firetv. Ja ga pre svega koristim zbog Kodi i TiviMate. Maltene sve ostalo imam i na Samsungu. Sve aplikacije koje ti eventualno fale na LG možeš instalirati na EON boksu.

FireTV možda može biti interesantan uz USA VPN ako hoćeš da koristiš njihove tv i streaming servise.
 
Jel mozda neko zna gde moze da se nadje Paramaunt Plus apk za Fire TV Stick 4K?
Imam srpsku pretplatu na Prime video servis tako da nema u okviru stora.(ne pomaze VPN)
Sve apk koje nalazim za Android TV OS mi ne rade sa daljinskim, mora mis ili daljinski sa funkcijom misa.
Nervira me da koristim dodatni daljinski samo za to.
 
Jel mozda neko zna gde moze da se nadje Paramaunt Plus apk za Fire TV Stick 4K?
Imam srpsku pretplatu na Prime video servis tako da nema u okviru stora.(ne pomaze VPN)
Sve apk koje nalazim za Android TV OS mi ne rade sa daljinskim, mora mis ili daljinski sa funkcijom misa.
Nervira me da koristim dodatni daljinski samo za to.
 
Hvala, ali Android TV verzije sam sve isprobao i ne rade kako treba.
Ta verzia nece ni sa VPN (Expressvpn, Nordvpn,Surfshark, Protonvpn, Windscribe) da radi , kaze niste u podrzanom regionu a ispod kaze u Americi ste javite se podrsci.
Verzije Android TV OS koje pocinju sa 8 rade ali ko sto rekoh zahtevaju misa.
Znaci bukvalno mi treba verzija za FireOS koju ne mogu da nadjem za sideload.
 
Poslednja izmena:
Mobilna verzija EON aplikacije i dalje ne radi nikako na fireTV stiku?

Koje izlazne rezoluciej podrzava uredjaj?
Nema ni jedan usb na njemu, ne moze se prikljucitu usb hub?
 
Možeš da povežeš USB na njega(ne znam šta će ti pored mreže) ako pojuriš odgovarajući adapter, sa jedne strane microUSB, sa druge female USB i female microUSB. Posle na to ako ti treba vezuješ HUB ako ti treba višeod jednog porta.
Podržava 720p-1080p za lite, ili 720p-4k za 4K model.
Eon mobilna aplikacija ne radi niti će raditi, svi boksevi koji u osnovi imaju TV verziju androida ne mogu da pokrecu mobilnu verziju.
 
Uskoro kupujem fire stick 4k za drugu sobu i prebacim preko Apps2Fire aplikaciju koju hocu, kako onda kada stigne na google play store azuriranje za tu aplikaciju, sta radim da i na fire sticku imam najnoviju verziju te aplikacije?
Pozz
 
Pa skineš ponovo, prebaciš i ažuriraš ako ti je bitno. Neke aplikacije imaju i svoje ažuriranje mimo Google play, npr. TiviMate.
Ja sam sideloadovao par aplikacija letos kad sam nameštao boks, ažuriraću ih ako budu pravile probleme, ili prestanu da rade. Ne vidim neku poentu da se opterećujem oko ovoga dok god sve radi kako treba.
 
Nazad
Vrh Dno