Šta je novo?

Amazon Fire TV

Dali si pobrisao apk file kada si instalirao tivimate,men se to desilo kada sam tivi mate instalirao na mi box s da mi se memorija napuni i po 2 gb,otisao sam na yuutube i i pratio upute jesam sa namucio posto engleski jezik naznam malo mi je cerka uskakala ko instalacija zbog engleskog jezika i uspo sam.sa aliexpres sam si narucio otg kabl za firestik 4k gdje sam spoijo sandisk usb od 32 gb i aplikacije koje instaliram preko filelinkeda ili downloader instaliram na usb,
 
TechDoctorUK,Troypoint,Curiosity Cafe,FireTVSticks,Kevin Porteous. imaju dosta videa o firestiku kako se sta instalira, ko zna engleski njemu nece biti problem mi koji neznamo cemo se vise pomuciti kada nismo htijeli uciti.






Troypoint

 
nemoguce mi je da imam 602 mb slobodna od 5,28....a ne radi mi se reset.....
 
jesi probao ocistiti cache menoriju, ja svakih 2-3 dana pobrisem cache memoriju, meni je sada tivimate aplikacije na 123 mb,imam dvije liste jednu kinesku koja je dosta velika i tvviet,probaj jos u postavkam smanjiti broj dana za cuvanje epg, i prije par dana sam nadogradio svoj firestick 4k na 6.2.8.0 verziju .
 
TechDoctorUK,Troypoint,Curiosity Cafe,FireTVSticks,Kevin Porteous. imaju dosta videa o firestiku kako se sta instalira, ko zna engleski njemu nece biti problem mi koji neznamo cemo se vise pomuciti kada nismo htijeli uciti.






Troypoint

Troypoint posebno dobar, čak i znanje engleskog nije neophodno jer ima na sajtu sve i to sa korak po korak slikama. Takođe njegov Rapid app installer ima skoro sve šta vam treba
 
Ništa clear cache.... Cak sam i ovo sa epg uradio, sad imam manje nego jutros... Je li moguće da iptv lista ovo zauzima
 
Da li još neko ima problema sa tivi mate playerom ? Imam plaćenu premium verziju. Do preksinoc sve je radilo super i onda primjetim da se pojavio bug i da je zablokiralo ono "istorija " tj. brzo prebacivanje na kanale koje sam gledao tokom večeri ( pratim nekoliko kanala sa NBA pa mi treba za brzo prebacivanje)
Juče uradim update aplikacije na 3.50 verziju ali ista stvar.
Onda jutros deinstaliram aplikaciju i instaliram ponovo 3.40 verziju medjutim sad se ne mogu logirati i otključati premium verziju . Isto tako ne mogu se logirati ni na ti vi mate companion na mob pa da resetiram uredjaj. Čitajući po forumima vidim da je već bilo takvih problema jer navodno server za autentifikaciju često ne radi što mi je baš neprofesionalno od strane developera koji prodaje aplikaciju a ne može održavati server .
Ima li ko neko rješenje ?
 
ne radim nista specijalno (v2 stick tj 'tank') .. instaliran je vlc, es file explorer i kodi, i stick radi na wifi napajan samo sa usb-a od tv-a (to moze jer tv ima na jednom od usb portova hdd oznaku i tu daje jacu struju).kad upalim kodi i pogledam koliko ima slobodne memorije, vidi se da nema mnogo, a samo elementum i jos par stvarcica imam. a za poredjenje koristim gt1 ultimate 2gb na lan-u sa coreelec gde kodi radi mnogo lakse. zato sam hteo da pobijem amazon bw i oslobodim memoriju, ali dzaba.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Nemoj tako da ga napajas na napajanje od TV tj USB. Meni je jedan pao u bootlop, verovatno zbog toga. Nabavio sam drugi i od tad striktno na njegov adapter. Napajanje preko USB ima mane, svaki put kad ugasis tv, prisilno i naglo gasis i FireStick, onda i kad ukljucis TV cekas da se digne sistem od FS. Mozda je meni crko zbog nekog drugog razloga ali ovo mi ima logike, naglo gasenje i nikad ne moze biti dobro.
 
mozda si u pravu, ali cervrtu godinu radi ovako i jos ga nije ubilo. kad sam pokusao da ga jailbreakujem spajanjem pinova na ploci i pokretanjem neke skripte, mislio sam da sam ga ubio, tj mehanicki ogrebao ocu, ali preziveo je. pomalo i prizeljkujem da crkne jer ne mogu da ga jailbreakujem a svaki put kada se ukljuci i vidim onaj amazon launcher, i na njemu zenu u roze sakou kao najavu za neki film, zgrozi me dok ne pokrenem kodi.
 
Pa s novim ažuriranjem je meni mnogo bolje. Sta sam ja pokusao s ovim sto je crko da ga ozivim, sanse nema, stane na onom Amazon logou i to je to.. to s pinovima nisam petljao, nemam pojma ni sta treba uraditi :D bilo bi korisno oživeti ga
 
Jel postoji nacin da se uklone reklame sa zvanicne YT aplikacije? Ovo vise nije normalno, na pocetku snimka reklama, posle nekoliko minuta opet reklama...
 
Jedino pretplata za yt ili da obrises aplikaciju i instaliras smartTube Next
 
Bas tako, SmartTube radi posao, manja od zvanicne aplikacije, brza, malo me nervira ikona, al to sredim APK editorom.
 
  • Like
Reagovanja: ale
Kako instalirati play store na firestick? Probah preko aptoida, ali kada uradim search i kada se pojavi play store, ne mogu da se daljinskim namestim na install i da ga instaliram. Par verzija uspeh da skinem, ali posle instaliranja mi napiše da instalirana verzija nije kompatilibilna sa uređajem.
 
Nemoj nikako. Sjebaces FireStick, secam se da sam ja pokusavao na jednom, nisam uspeo, ne secam se dal sam obrisao komplet sve sto sam instlairao ali se secam da sam jendo jutro pokusao da ga upalim i vise nije htelo da se pokrene dalje od Amazon logo-a. Citao sam da su i drugi imali probleme nakon pokusavanja instaliranja GMS-s, ali neki su uspeli da ga ozive, ja nisam i pored raznih pokusaja. Od tad to ne pokusavam, nema nista sto ne mogu da ne instaliram bez Play Store-a
 
To sam hteo da uradim da bih instalirao eon, ali mi je kolega sa foruma poslao......jos samo da ga prebacim na firestick i da vidim radi li
 
Ja sam sideloadovao eon, radi bez problema
 
EON radi bez problema, prebaci APK putem FTP-a, ili instaliraj aplikaciju FileManager+, napravi cloud na DropBox gde ces da uploadujes aplikacije a zatim povezes taj Drop Box preko Filemnager+ i skidas one aplikacije koje si okcio na svoj DropBox nalog.

Laksa opcija ti je preko FTP-a, isto preko FileManager+ u kojem ima opcija za FTP, pokrenes je, dobijes adresu koju ukucas u adress bar u bilo kom folderu na PC i prebacujes aplikacije na uredjaj. Nista lakse. Mada ja koristim najcesce opciju sa Cloud nalogom jer volim da imam te app ako zatrebaju.

Kao sto rekoh, radi EON bez problema, isto i HBO ali odredjena aplikacija, valjda ona Evropska.
 
Uspeo sam preko ftp da ubacim aplikaciju, ali nijedna mi ne radi. Izbaci početni ekran gde se izabira jezik i ne ide dalje. Jel moze na pp link do ispravne verzije.
 
A mozda je problem u tebi? Mozda ti hoces app za telefon na Firestick? Tu imas mnogo petljanja i ta app ti nije bas za FireStick, postoji aplikacija namenjena Android TV na koju se logujes pomocu koda. Svaki nalog ima jednu aktiviranu uslugu na TV (Eon Box) i jos jedno mesto za Eon Android TV.

Aplikacija koju ja koristim, instaliram je, pokrenem, izaberem jezik, operatera, i onda dobijem neki kod koji ukucam na EOn nalog. Na aplikaciji za Android se koristi mejl i pass od naloga koliko se secam

Ja ovu koristim:

 
Poslednja izmena:
Nemam iskustva sa ovom eon apk. Pre neki dan sam je instalirao sa playstore, na moj tanix tx3, i tu je radila kako treba. Isto kao i kod mene na galaxy note 8 telefonu. Malopre instalirah neku 3.4.4. verziju na firestick i ona mi je tražila da na moj sbb portalu unesem aktivacioni kod. Iako sam u moj sbb pobrisao sve uređaje, aplikacija mi izbacuje nešto tipa da sam ubacio više uredjaja od dozvoljenog broja.....a nisam, jel je trenutno lista uređaja prazna. Nalog sam uzeo od rođaka, čovek ima total i uopšte ne koristi ni telefon, ni eon...znači da nije on nigde instalirao i da smo prešli maksimalni broj uređaja.....zato sam hteo da instaliram playstore na firestick da bih instalirao istu verziju kao pre neki dan na tanixa, to mi je radilo lepo
 
Imaš dve vrste Eon aplikacije, za mobilne uređaje i za Smart TV.
Mobilnu app imaš za više uređaja dok za Smart TV imaš samo jedan slobodan slot, to je ona što se aktivira preko koda, tu ti verovatno nastaje zabuna
 
Pretpostavljam da meni treba mobilna app, jel mi ta radi lepo na tanix tx3
 
Na stiku ce ti raditi androit tv aplikacija. Da bi ti radila mobilna treba modovana verzija i neophodan je miš
 
Nazad
Vrh Dno