Šta je novo?

Amazon Fire TV

McDuck

Cenjen
Učlanjen(a)
19.04.2012
Poruke
731
Poena
170
Da li neko koristi fireTV?
Kakva su vaša iskustva sa ovim uređajem?
Prvenstveno me zanimaju vaša iskustva sa upotrebom aplikacije KODI?
 
Ja koristim firetv ali bez kodi posto imam prime i netflix. Uredjaj kao Uredjaj je odličan. Sve radi kako treba. Sideload aplikacija radi dobro mada neke aplikacije jednostavno nisu optimizovane za veći display. Konkretno kod mene tune in pro gde se pola opcija ne pojavljuje ali imaju oni u svom store-u zamenu. Može da se instalira i google play services za app koje koriste. Glasovna pretraga radi bez greške. Može da se koristi neki air mouse, Bluetooth ili wifi tastatura. Ja sa uzeo wifi tastaturu i USB otg kabel. Samo utakao i funkcioniše. Sad neka se neko javi ko koristi kodi [emoji3]

Sent from my X1030X using Tapatalk
 
Zar je moguće da niko ne koristi KODI na fireTV-u?

Da li možda neko koristi EON na fireTV-u?

Trenutno na www.amazon.de može fireTV da se kupi po ceni 29.99 EUR, što mislim da je vrlo povoljno.
 
Zar je moguće da niko ne koristi KODI na fireTV-u?

Da li možda neko koristi EON na fireTV-u?

Trenutno na www.amazon.de može fireTV da se kupi po ceni 29.99 EUR, što mislim da je vrlo povoljno.
Koristim na Fire Tv (prve generacije) i Kodi i Eon i sve odlicno funkcioniše. Preporucujem ovaj uredjaj, posebno po ceni od 30 eur. Pozdrav

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
ja koristim kodi 17 na firetv gen2 .. na xda kazu da radi brze kodi kada se firetv debloat-uje (nazalost novije verzije tj fw-i ne moze root/debloat bar za gen2, a tako ce izgleda i ostati) a ovako stock nije bas da se ubija od brzine, mada ja nisam puno koristio kodi na drugim sistemima ..

tipa kad treba da udje u neki kanal, stoji onaj kruzic i do minuta, jos kad je video vise rezolucije rekao bih da mu fali malo snage za tecan prikaz itd itd .. ja sam ga zimus uzeo za 25E u mediamarkt i nakacio direkt na usb napajanje tv-a, preko wifi lepo stream-uje sa samba servera 'cak' i 1080p
 
Ako se naruci sa Amazon de ima li neka ogranicenja? Pretpostavljam da dodje na njemackom, moze li se prebaciti na engleski i je li to automatski ukljucuje i glasovne komande/pretrage?
 
Jel koristi neko novu verziju Eon-a na fire tv-u, ne stick, 2.gen?
Ne mogu da pustim nista, instalacija prodje ok, ulogujem se, vidim sve kanale ali kad kliknem na nesto da pustim samo izadje iz aplikacije.
 
Da li ima neko instaliranu RTS Planetu, na 4K fire stick-u?

Ima dosta zanimljivih filmova, medjutim nemoguce je gledati jer je slika razvucena. Kod prevoda vidi se samo prvi red, a u samoj aplikaciji ne postoje nikakve opcije za podesavanje slike.
Televizor je Hisense H43A5100.
 
Da li može da se otvara u spoljnom plejeru?
Ako može otvori u MX Player, ja tako rešavam raširenu sliku u Stremio (+prevodi).
 
Hmm, mislim da ne moze, ili bar ja to ne mogu da pronadjem.
 
Sad sam probao na telefonu, nema ta opcija.
Interesantno da je i meni raširena slika!? App za telefone koja ne radi kako treba baš na telefonima...
 
Otkrio sam da ima nekoliko filmova kod kojih je slika dobra, ali to je nista ako se uzme u obzir da ih ima vise od 300.
Znaci, problem je u samoj aplikaciji...
 
Malopre skinuo EON 3.4.4 sa neta, instalirao za Amazon FTV, ulogovao se, sve radi kako treba. Radi bolje nego mobilna verzija.

Sent from my 3310 using Tapatalk
 
A kako to da vam radi firestick u Srbiji?
Ja sam hteo da ga nabavim u Austriji ali mi je drugar rekao da ne kupujem, on je kupio tamo i dosao u Srbiju da ga upali i nece nista , kao da ima neka ogranicenja sto se tice regiona ...
 
Radi sve ok, bez problema. Otvoris nalog na Amazonu i sve sljaka. Ja koristim već neko duze vreme, ok je spravica.

Sent from my 3310 using Tapatalk
 
Hvala ti a jel ima veze neke to gde si kupio to..? Tipa ako si ti lupam kupio u Francuskoj a ja u Austriji valjda ce i meni da radi u Srbiji bez obzira na sve to ?
 
Mislim da nema neke veze, jedino u USA šljaka Prime, tako nesto.

Sent from my 3310 using Tapatalk
 
Radi EON odlično na firesticku, isto kao i na eon boxu. A Rts Planeta je takođe dobra, ali što neko ranije reče slika nekih filmova u sekciji Bioskop nije prilagođena za firestick nego je zumirana pa ne može da se gleda normalno. Na aplikaciji za mobilne sve radi kako treba., takođe može i AirPlay sa iphona na atv4. Samo filmovi nisu u full HD nego većina u 1024:576 rezoluciji.
Takođe, odlično radi i Netflix, Kodi, Popcorntime, Cinema2, Mediabox HD. Ja više program uživo i ne gledam.
 
a kako ste nabavili taj firestick u kojoj zemlji gde :D
 
Meni je kum porucio preko Amazona, on zivi u NL.

Sent from my 3310 using Tapatalk
 
a kako ste nabavili taj firestick u kojoj zemlji gde :D
Ja iz Amerike preko Njemacke....ovo je firma koja prosledjuje postu za zemlje Balkana...malo je skuplje ali tako je...Mailboxde.com GmbH
Sitz: Dresdner Str. 9, D-02763 Zittau.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Mislim da nema neke veze, jedino u USA šljaka Prime, tako nesto.

Sent from my 3310 using Tapatalk
Prime zavisi gde si ga kupio tj kojoj zemlji pripada. Imam nemacki i sve radi super, koristio u srb i cro.

...riding on 720p...
 
Neki klinac znam da ne sljaka u EU samo u USA, tako nesto, pitacu kuma, ako ne zaboravim [emoji2]
Prime video sljaka ovde.


Sent from my 3310 using Tapatalk
 
Na fire stick 4k mislim da ne može evropski (nemački) prime :)

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Elem, kum je kupio FTV u USA koji je radjen za njihovo tržište i na njemu Prime ne radi u EU, ostalo sljaka, pitah ga sinoc.

Sent from my 3310 using Tapatalk
 
Na fire stick 4k mislim da ne može evropski (nemački) prime :)

Sent from my MI 9 using Tapatalk
Gde ne moze, radi kao sat. Prvo sam taj kupio pa prosledio kolegi, posto nije imao amazon nalog tada.
Pricam o fire kupljen na nemackom amazonu.

...riding on 720p...
 
Nebitno gde ste kupili firestick radice u srbiji normalno osim servisa koji su za odredjeno trziste vi birate zemlju koju hocete da stavite.
Nerade americke streaming servisi imdb tv i slicno, netflix najnormalnije radi i sve ostalo sto instalirate eon tv, iptv itd.
Radi i amazon prime ali ne sve i neisplati se za nase trziste.
 
Dobio sam Fire TV na poklon iz nemacke. Ali imam problem sa pustanjem sbb kanala. Tj. svaki kanal koji pustim dobijam poruku "this channel is encrypted" pronasao sam sve programe ali jednostavno nece da ih pusti. Da li moze neka pomoc oko ovoga?
 
Nazad
Vrh Dno