Šta je novo?

Uvek sam ih voleo više nego Real

Ko zna šta se i u Minhenu zapravo dešava i zbog čega bi neki ponovo sve da vrati na Windows?

(ma kakva Barsa, Real.. više volim Torquay:d Opet ušli za 2.7 protiv Bromleya:D)
 
Te priče o lošem radu u Minhenu i želje korisnika za vraćanjem Windows-a je plasirao MS. Linux ne može da zameni Windows u svakoj situaciji, ali za ovu (office) upotrebu je i bolje rešenje.
 
Problem je što su u Minhenu pokušavali da izmisle toplu vodu i pravili sopstveni Linux distro koga nisu imali dovoljno resursa da razvijaju. Mogli su lepo da koriste nečije gotovo rešenje i samo im plate za tehničku podršku, umesto toga su se zaglibili u stvari koje nije trebalo da diraju, što ih je na kraju koštalo mnogo više.
 
mislim da je nebitno za prosecnog korisnika da li koristi windows ili linux za posao i specijalizovane programe. glavni je problem naci podrsku za linux i ljude koji ce odrzavati sistem i resavati te probleme prosecnih korisnika. a ako je tacno da su ceo distro pokusali da prave ili da su koristili neke fedore i ostale distribucije sklone breakovanju sa updateovima onda je razumljivo zasto se vracaju na windows. mada se sa win10 nece bas usreciti. a platice papreno....
 
Pa po meni je windows 10puta sklonije bagovanju tako da ta prica nepije vodu... Verovatno samo ljudi kukaju jer nisu navikli ili ne mogu da igraju DX igrice na poslu xD
 
Koliko sam ja razumeo, u pitanju je neka mala modifikacija Ubuntu-a, tako da ne bi trebalo da ima puno posla oko razvoja samog OS-a.
 
Mislim da je u Minhenu politika igrala vecu ulogu nego bilo sta drugo.
 
Politika i ovo sto kaze @morbius. Nebitno kakva je izmena izvrsena na distribuciji, cim se napravi izmena to je onda maltene nova distribucija i na onom ko je tu izmenu napravio je da odrzava distribuciju. Oni ocigledno nisu imali kadar za tako nesto, samim tim nisu trebali menjati nista, niti pokusavati da prilagode sebi. Pogotovo nisu trebali da ulaze u pricu sa idejom kako ce instalirati distro i tako ostaviti narednih 20 godina. To moze samo ako distro dolazi sa 20 godina podrske, u suprotnom tj. njihovom konkretnom slucaju ostaju sa distrom na koji se ne moze vise nista instalirati preko paket menadzera jer su izvori odavno ugaseni, prebaceni u arhivu.

Moze sve sto su oni hteli, ali moraju se uloziti pare, zaposliti odgovarajuci kadar koji ce to da razvija i odrzava. Sto bi bilo dobro da su uradili jer se na taj nacin stvaraju radna mesta ali je lakse kada Microsoft podmaze politicare plus otvori radna mesta iz svog dzepa, a sve to Microsoft naplati iz poreza gradjana. Jer opstinarima tesko pada kada treba sredstva odvojiti za nesto kojima oni direktno raspolazu ali kada se sklapaju ugovori sa velikim firmama gde se oni obavezno ugrade onda su uvek za. Jer u prvom slucaju im je malo teze da se ugrade a da ne budu optuzeni za korupciju dok u drugom slucaju to obicno prolazi bez ikakvih optubzi za korupciju, zahvaljuci renomeu firme sa kojom se saradjuje.

Minhen ocigledno nije imao kadar koji bi mogao izvesti u delo njihovu zamisao, a mogli su platiti SUSE.
 
Poslednja izmena:
zar nisu u Minhenu koristili SUSE (neku varijantu)?
 
zar nisu u Minhenu koristili SUSE (neku varijantu)?

Nisu. LiMux je koristio Debian osnovu, posle su se prešaltali na Ubuntu, ali su mu ugurali KDE, iako je Canonical već bio digao ruke od održavanja KDE kompatibilnosti. Napravili su sebi problem bez ikakve potrebe i stukli 19 miliona evra u svoj distro, da su platili podršku za postojeću distribuciju koštalo bi ih daleko manje i bilo bi lakše svima.
 
Poslednja izmena:
hvala na razjašnjenju. godinama sam bio u zabludi :D
 
Minhen jos uvek nije odustao od LiMux-a. Do 2021 ce se odluciti da li i kako ce se menjati.
Mislim da je veci problem sa korisnicima sistema. Tesko im je da se prilagode.
Mislim da ce se sve svesti na politicke okolnosti.
Inace prebacivanje na win bi ih kostalo preko 50 miliona EUR
 
Nazad
Vrh Dno