Šta je novo?

Pomoc pri kupovini TV-a

OwerLord

Cenjen
Učlanjen(a)
22.08.2010
Poruke
253
Poena
170
Pozdrav,

Situacija je sledeca: moji matorci se pate na starom kockastom TV-u, pa mi je palo na pamet da njima prosledim moj trenutni TV (Samsung ue40eh5300), a da ja uzmem neki noviji. Ne znam puno o njima, pa mi treba vasa pomoc oko kupovine.

Budzet: prva cifra koja mi pada na pamet je oko 800e, ali ako vredi dodati par stotina vise, nije problem.

Marka: pretpostavljam da su i dalje najbolji Samsung, LG, Sony?

Udaljenost: oko 2.5m

Dijagonala: tu imam najvecu dilemu sta izabrati.... na trenutnom TV-u je 40", i mislio sam da je idealno da ovaj novi bude max 43", medjutim, kopajuci malo po forumima ispadne da:
- TV retko kad mozda biti prevelik (ali zato moze obrnuto)?
- neke karakteristike, kao sto je refresh rate od 120Hz, bolji backlight, bluetooth audio, itd. ne mogu se pronaci ispod 49"?
- za potpuni 4k ugodjaj mora biti makar 49"?

Da li je sve to tacno, odnosno da li u mom slucaju mogu bez problema izabrati 49", bojim se da ne preteram, pa posle da se pokajem?

Koristio bih ga za:
- klasicno gledanje TV-a (D3i), preferiram HD kanale kao sto su SK, History, Discovery itd.
- gledanje filmova/serija preko externog HDD-a
- PS4

Voleo bih da ima sledece karakteristike:
- generalno bolji kvalitet slike u odnosu na trenutni TV.... nije ni sad los, ali cini mi se da to moze mnogo mnogo bolje da izgleda, mislim prvenstveno na HD kanale
- 4K
- smart
- bluetooth audio
- wifi
- 4 HDMI-a, jer trenutno imam 3, i sva 3 su zauzeta (d3i, ps4, pc), pa bih voleo jedan dodatni ako se ubuduce stvori potreba
......

Prilikom gledanja filmova preko externog HDD-a imam 2 problema koja bih hteo da resim sa novim TV-om, ali ne znam da li je to do TV-a ili samog filma:
- ponekad mi izadje poruka 'izabrana datoteka trenutno nije podrzana', zasto se to desava? 90% filmova koje gledam je mkv format, i vecinu pusti bez problema.
- kod nekih filmova pocne da mi treperi jedan deo slike, to sam resavao tako sto ili dosta smanjim osvetljenje, ili ukljucim led motion plus, koji automatski smanji osvetljenje na odredjen nivo, ali u oba slucaja ispadne isuvise tamno za moj ukus.

Jel i dalje najbolje uzeti preko KP-a, odnosno Madjara? Ako sam dobro razumeo, preko njih se dobije kvalitetnija roba, s obzirom da je ona namenjena EU trzistu, dok mi ovo sto imamo po radnjama je neka III klasa?

Hvala unapred na pomoci.
 
To sto ti javi poruka da format nije podrzan je drug kodec h265 ili pa neki drugi uglavno svi 264 bi radili bez problema, od filmova preko usb ili hdd gledanje jedino samsung cita sve audio formate kao DTS audio sa drugim markama na tv moras da konvertujes dts u ac3 a i znak pitanje je kako ce raditi i prevod sa samsung znam da je sve kako treba i sa prevod i sa audio

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Ne znam zašto ti LG marka spada među najbolje, meni je riknuo TV LG tačno kada je istekla garancija od dve godine.

Znam sad će neko reći desi se, ali nikad više LG, bolje mi je neki kineski pa da ima tri godine garancije

Sent from my SM-N910F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno