Šta je novo?

Naplata roaming saobracaja i u slučaju kada je roaming data off

Ako telefon ostvari data protok, bez obzira šta je uključeno ili isključeno u samom telefonu, ne vidim kako za to može da bude krivac davalac usluge - operater.
Jeste krivica operatera samo ukoliko se ostvari data transfer nakon što je korisnik zatražio od operatera da blokira uslugu data rominga.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako telefon ostvari data protok, bez obzira šta je uključeno ili isključeno u samom telefonu, ne vidim kako za to može da bude krivac davalac usluge - operater.
Jeste krivica operatera samo ukoliko se ostvari data transfer nakon što je korisnik zatražio od operatera da blokira uslugu data rominga.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Ali oni ne zele da blokiraju,zato je i sumnja na njima,mogu ali nece,jer zele dodatno da nam uzmu novac za takve stvari.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Mislim da je pisano ovde ranije (ako se dobro sećam) da mts hoće da isključi data roming skroz?
 
Ne znam, jer je ovo Vip tema.
 
MTS hoce. I VIP je meni iskljucio roming na Nova tarifi, a pre toga data roming samo, isto Nova.
Besplatno.

@deso, ako tako lako moze da se desi protok, da i mi na forumu nismo znali za mogucnost, mislus da je fer da data roaming uopste bude dozvoljen van data paketa xa roming?
 
Ako se isključi data roming kod operatera, onda nema šta da naplaćuju, odnosno morali bi da storniraju. Ako mi je uključen data roming, svakako sam ja odgovoran. Inače o ovome je pisano i ranije.
Ja sam pre godinu ipo dana preneo pisanje o tome sa Telenor foruma. Izgledalo mi je tada jako čudno, ali očigledno da je ipak istina.
LINK
Ako sam dobro razumeo pisanje na tom forumu, i kod Telenora je moguće da se isključi.
 
Poslednja izmena:
Ako se isključi data roming kod operatera, onda nema šta da naplaćuju, odnosno morali bi da storniraju. Ako mi je uključen data roming, svakako sam ja odgovoran. Inače o ovome je pisano i ranije.
Ja sam .
Ovde je rec o trecoj opciji, koju nisi naveo (kao na Tln forumu).
Ako niti upozore korisnike na to, niti daju da se iskljuci samo roming, bezobrazno je. Treba da reagujemo.

Dosta je vise da korisnik mora sve da zna..
 
@Alfa Ja bih tebe postavio da stitis prava korisnika. ;)
Bolji si od ovih iz Ratela...:)
 
Upravo sam se vratio iz Grčke i desilo mi se ovo isto. Iskljucen je bio sve vreme data roaming i mobile data. Konstantno mi je tamo rastao racun za oko 300 din. Ja sam mislio da je moj Vip aplikacija proveravala stanje i ona napravila protak. A tek sad videh ovu temu. Zvao sam korisnicki servis kazu proverice i odgovoriti porukom.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Ako se isključi data roming kod operatera, onda nema šta da naplaćuju, odnosno morali bi da storniraju. Ako mi je uključen data roming, svakako sam ja odgovoran. Inače o ovome je pisano i ranije.
Ja sam pre godinu ipo dana preneo pisanje o tome sa Telenor foruma. Izgledalo mi je tada jako čudno, ali očigledno da je ipak istina.
LINK
Ako sam dobro razumeo pisanje na tom forumu, i kod Telenora je moguće da se isključi.

Znaci hoces da kazes da smo mi odgovorni sto nam je bio u telefonu iskljucen roming i mobile data, a telefon belezio neki protok od 1 2kb dnevno a VIP naplatio, mogu samo dve strane da budu odgvorne a to je VIP(ako je to mrezni bag) i prozivodjac telefona/software koji nije dobro ubacio opciju da se iskljuci, nikako ne moze da bude korisnik odgovoran. To je kao da ja ugasim kola a ona se upale sama i odvezu se, a oni mi kazu a pa nisi akumulator izvadio da onemogucis paljenje. Pritom kod operatera se to naplacuje simbolicno ali se naplacuje, ako sam dao za telefon 1000 eura ima da radi ono sto pise ili da se javno kaze da kad iskljucis roming nisi ga iskljucio.
 
Ja sam se izborio da mi ovu glupost ne naplacuju.
 
@fruit23
Slažem se da proizvođač telefona je ustvari najveći krivac ovde. Ti si isključio prenos podataka, a telefon je ipak ostvario...

Sa druge strane, ako tako mora zbog 4G tehnologije, opcije su da se forsira 3G u romingu, isključi mogućnost data rominga ili nešto za budućnost - ako je moguće da se prepozna i ne fakturiše takav saobraćaj. Ovde je Vip-u fakturisano od strane Grčkog operatera, pa je Vip onda fakturisao tebi.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Slažem se, meni su fakturisali i Nemačke poslao sam deo tu na temi. Samo ne znam ni sto nam vip ne posalje obaveštenje kad se toliko ljidi zali, ko zna koliko ljudi je platilo a da nema pojma

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
jedno laicko pitanje…
ako imas roaming 1gb na 980mb iskljucis data roaming i ne moze da dodje do 1024mb znaci da onda ne mogu sa ti naplate?
 
Evo šta je meni VIP odgovorio na Facebook messenger

Ljubo, proverio sam tarifiranje i to se dešava kada je telefon podešen na 4G mrežu u romingu, on pokušava da se poveže automatski, ali nailazi na blokadu i tada nastaju sitne sesije kod svih operatora, jer je ovo globalni problem. Savet je da se u podešavanjima telefona izabere 3G mreža iako se internet ne koristi. Što se tiče računa, proslediću kolegama da iznos tarifiranja u romingu koriguju, hvala na razumevanju. /Danijel

Za 15 dana u roamingu, napravilo se oko 250 dinara na tim sitnim sesijama. Koristio sam sim 2 za data sa lokalnom karticom.
Ipak, nakon žalbe, VIP mi je obrisao zaduženje i to nekih 350 dinara, sa sve troškom jednog poziva i par sms poruka.
 
  • Like
Reagovanja: M J
To isto su meni odgovorili I skinuce mi za sledećeg računa. Sa tim sto kazu kako oni savetuju korisnike da isključe 4g, iako ja to nikad nisam čuo.. Ali eto valjda ce se procuti I van IT foruma posto ko zna koliko ljudi placa I ne zna za problem niti se interesuje jer kao 200 din sta ima veze.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
To su neke minimalne sesije kada je samo 200-300din. Bas piglu, treba da zabrane 4G roming sem u mrezama gde im vaze dodaci onda.

@modovi, mogao bi rename u "Naplacivanje data rominga iako je mobile data i data roaming iskljucen"? Ili nesto slicno. Posto se odnosi na sva tri operatera, a i sire.
 
Poslednja izmena:
Bilo bi lepo da neko napise da li se ovo desava i na drugim OS a predlog za promenu naslovu teme je odlicna ideja :)
 
Poslednja izmena:
  • Like
Reagovanja: M J
Mare koristi iPhone, desilo mu se u Grckoj sada na MTSu.
 
  • Like
Reagovanja: iOS
Napisao sam u odgovoru VIPu da bi bilo lepo da sve obaveste o ovom problemu ali naravno da se to neće desiti.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Meni se to ne dešava ni na Mts-u ni na Telenoru. Uvek sam na 4g. Android 8 je u pitanju.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako znas, proveras svaki cas signal?:)

Da li ti radi VoLTE u romingu, kada mreza tamo podrzava?
 
Neko pomenu VoLTE.

Da li ovi problemi nastaju upravo zbog VoLTE - kada imate odlazni ili dolazni poziv, možda telefon pokuša da se poveže na neki APN koji mreža u kojoj gostujete koristi za VoLTE? I to bude konekcija na neki APN koja ima par kilobajta saobraćaja? Naravno VoLTE poziv se ne uspostavi.

Pričam napamet, ali možda treba isključiti VoLTE u podešavanjima telefona?
 
Evo i ja da se prijavim sa problemom. 6 Jula sam otišao u Hrvatsku na odmor i sve do 22 Jula sam imao te male sesije. Ukupno 472 dinara.
Vip mreža, S7 edge Android 8.
Zvao sam call centar i čovek iz Vipa mi ništa nije pominjao ovo za 4g.
Ono što mene buni je da mi se ovo prvi put sad desilo a u Hrvatsku idem 4-5 puta godišnje i uvek sam bio na 4G, mobilni internet naravno ugašen.
Kome da se žalim i da li treba da im platim račun pa da se nadam da će mi naknadno uvažiti žalbu?
 
Samo da javim da mi je Vip korigovao račun za celokupan iznos napravljen u romingu. Sve pohvale za njih.
 
Ja platio. Bio sam ubedjen da smo ukacili mk net pri izlasku iz GR iako vodim racuna.

VIP. Isto varijanta 300-400 din.

Saljem zalbu.
 
Nazad
Vrh Dno