Šta je novo?

Naplata roaming saobracaja i u slučaju kada je roaming data off

Pozovi call centar, ili posalji mail, nema potrebe za gubljenjem vremena u poslovnici.
 
Pozoveš call centar i tražiš zabranu interneta u roamingu.
 
Izvinjavam se što dižem ovu temu iz mrtvih, ali mi je potreban savet.
Bio sam prošlog meseca u jednoj zemlji na Dalekom istoku, i pre nego što smo sleteli sam isključio i 'data mobile' i 'data roming' na telefonu, i to je bilo isključeno sve do dolaska u Srbiju. Znam da nisam koristio internet u roming-u, ali mi je Mts poslao račun gde mi je obračunao portošnju od 700kb interneta u romingu (oko 900din).
Uložio sam žalbu na račun, ali mi nisu prihvatili. Prijavio sam ih i Ratel-u, ali mi oni posle 2 nedelje nisu ništa odgovorili.
Da li je neko skoro imao sličnu situaciju? Šta još mogu da uradim po ovom pitanju? Nije mi toliko zbog para, koliko mi je zbog principa, jer znam da nisam potrošio tih 700kb.
 
Da, uključen mi je VoLTE. Misliš da to nekako može da utiče?
Pozdrav
 
To je ono sto sam ja pričao 100 puta. 5G ako treba nešto da popravi a to je da nema ovih zezancija sa introdukovanim volte gde svi po nekom.svom stsndardu uvode. Ako to ne urade dzabe im i leteći automobil. Jako su generalno postali opasni telefoni za korišćenje gde korisnik nije nimalo bezbedan...
 
Ranije je bilo sličnih problema sa uključenim VoLTE tokom roaminga, ali su uglavnom rešeni.
U svakom slučaju, savetujem da isključiš VoLTE dok si u roamingu.
Za ovaj put, ne znam, možeš da se žališ, probaš da eskaliraš, možda se neko seti ranijih problema pa ti prihvate žalbu.
Pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno