Šta je novo?

Odgovarajuća antena za ruter 4G ZTE MF283+

dieselt

Poštovan
Učlanjen(a)
22.01.2017
Poruke
15
Poena
54
Imam ruter 4G ZTE MF283+ koji sam dobio od Vipa i preko njega koristim internet.Hvatam signal koji je 3G i jačina signala je tu -65 db 5 crtica od 5 ,radi korektno u tom rezimu rada.Kada ge prebacim na hvatanje 4G LTE signala on hvata 4G signal i tada je jacina signala 115-119db i ima 2 od 5 crtica a nekad i 1 crticu,tada internet radi mnogo brze ali je nestabilan.Predajnik je na udajenosti od oko 3,5-4 km od mene i imam optički vidnjivost bez ikakvih smetnji tj,nalazi se na brdu iznad moje kuce.da bih pokusao da bolje uhvatim taj signal kupio sam 4G LTE antenu 4glte w435 https://www.tradera.com/item/340125/...w435-mimo-crc9 povezao sam na moj ruter i nikakvo poboljsanje nisam dobio ,cak mislim da je i malo oslabio signal.Moje konkretno pitanje glasi koja bi bila odgovarajuca antena za moj ruter da bih mogao poboljsati hvatanje 4G LTE signala?
 
Jesi li probao da izbacis tu antenicu spolja ili da je sto vise priblizis prozoru?
 
Jesi li probao da izbacis tu antenicu spolja ili da je sto vise priblizis prozoru?

Pomerao sam ruter i antenu,imam veliku terasu i na njoj sam pomerao ruter i antenu na raznim mestima sam probao,negde se 4g signal a negde se pojaca max za 1-2 db ali opet je maksimum signal od 115db i 2 crtice.dok u kuci uvek bude slabiji signal.
 
Koliko izvlacis Mb/s na 3G?


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ja sam tek nedavno video na netu u recenziji tog rutera tako da mi celo vreme ruter radio na 3g a ja sam mislio da je signal 4g, ne radi uopste lose net ali ja resim da vidim kako radi 4 g i izbacim ga na terasu uhvatim 4g i vidim razliku i poredjenja radi na 3g mi je net speed test pokazao ping 32 down speed 4,5 mbs a na 4g ping 15 down speed 11,5 i otvara stranice fakticki u momentu.Tako da je sada zelim da iskoristim 100% kapacitet tog rutera probao sam sa tom antenom koju sam kupio ali nista
 
ok.pokusacu da je nadjem kod nas ako slucajno znas gde bi imala da se nadje ta antena ti mi javi'
 
Ovu antenu sto si poslao link prodaju sa chipom za rusiju i kinu pa sta mislis koji cip da se kupi ili to nema veze?
 
Nazad
Vrh Dno