Šta je novo?

Lc Power CC 120 Problem

Alenaki

Poštovan
Učlanjen(a)
16.01.2016
Poruke
41
Poena
54
Zdravo narode imam jedno vise pitanje nego problem, Menjao sam pastu juce i sada mislim da sam okrenuo drugu stranu hladnjaka ne kuler nego bas hladnjak sad vidim da mi viri malo cpu pored hladnjaka pa ne znam jel to normalno nije mi lkogicno da je na hladnjaku razlicito leziste za procesor ako okrene drugu stranu trebalo bi da je isto zanima me jel ovco normalno da nije ceo procesor pokriven?


Hvala unapred svima
 

Prilozi

  • 26972840_1759231160813807_1043494434_o.jpg
    26972840_1759231160813807_1043494434_o.jpg
    351.8 KB · Pregleda: 237
Ne, ne bi trebalo tako da izgleda. Slikaj malo šire, da se vidi ceo kuler, da se orjentišemo na matičnoj da vidimo šta ne valja.
I koji je to procesor?
 
Da li sa obe strane tako viri? Znaju neki proceseri da budu širi od ležišta kulera, ali bi onda virilo sa obe strane.

Proveri da li se nakrivila ta poluga sa kojim kačiš na ploču, to ne bi bilo čodo kada se pričvršćuje za kuler samo sa jednim šarafom.
 
Normalno, nije ali ne mora da bude mnogo loše jer je sam processor i naj topliji deo na sredini a to je pokriveno.
 
To je 860k procesor, Pa da i sa druge strane viri identicno, Da bi skontali na sta mislim kada kazem da sam okrenuo kontra stranu na ovoj slici gde se vidi ceo hladnjak znaci taj logo Lc power je okrenut bio na desnu stranu, A ja sam ga okrenuo na levu kao sto vidite na to mislim, I opet ne kapiram da li je moguce da ima razlike kako ga okrenues kad valjda indentican samo logo bude naopacke, Sam ventilator stoji kao i pre to je sve normalno vraceno kao sto je i bilo, Nisam mogao da ga podignem jos malo gore zato sto ovaj socket ima dva srafa sa leve i desne strane
 
Ma samo proveri temperature pa ako su u redu, nema brige.
 
Ako misliš na logo na vrhu poslednjeg aluminijumskog rebra, onda nema veze. Važno je ventilator da ne okreneš za 180 stepeni jer će onda promeniti smer toka vazduha, pa više neće duvati nego uvlači i poremetiće protok vazduha u celom kućištu.

Ovo što je manje dni mi se uopšte ne sviđa. Tačno, može da uopšte ne utiče na performanse, ali je moralo da ide od kraja do kraja, ako ništa drugo onda makar zbog zatezanja kulera koji sada pritiska centralni deo umesto ceo.

Ako/kad vadiš kuler izmeri tačne dimenzije podnožja i slikaj ga.
A možeš ove slike postaviti u temi za LC-CC-120 pa da vidiš da li još neko ima taj problem.

Koliko je dimenzija taj procesor, tj metalni poklopac?

Edit: Sad sam pogledao kod mene i ja imam luft od tih 1-2mm,ali stvarno ne smeta. On nije celom dužinom, jer bakarne cevi štrče i one naležu na procesor. Nadam se da vidiš na šta mislim:
LC-CC-120_Bild_4_72_web.jpg


Znači ipak naleže velom dužinom, samo su ćoškovi nepokriveni.
 
Poslednja izmena:
Имаш туторијал на YT, немац га монтира и показује.
 
Ako je sa obe strane, uredu je, baza kulera je malo uža od procesora, što nije redak slučaj.

Bitno je da kuler pokriva procesorki čip koji zauzima manju površinu od "heat spreader-a", evo kako izgleda na FX 6300:
9115d7f2_xl8j.jpeg
 
Poslednja izmena:
Delidovao si FX-a ???
 
Kod LC CC 120 je poprilično nebitno šta pokriva taj aluminijumski blok, on svakako ne odvodi toplotu. Toplotu odvode cevke koje su u direktnom kontaktu sa IHS procesora. Čovek što je otvorio temu nema nikakvog razloga za brigu.
 
Nazad
Vrh Dno