Šta je novo?

Da li menjati SSD

Dwyane Wade

Slavan
Učlanjen(a)
29.09.2007
Poruke
2,472
Poena
405
Moja oprema  
Laptop
Lifebook
Treba mi pomoc. Trenutno imam Kingston hyperx 3k 120gb SSD oznaka SH103S3 koji radi odlicno ali je vec prilicno mator ( star 5-6 god ) sentinelu pokazuje da je radio oko 900 dana i da mu je helt 95%. Da li je bolje ostaviti ovaj hard i pustiti da radi koliko god ili ga zameniti sa novim Kingston 120GB novim oznaka A400 SA400S37. Koliko i da li je sadasnji hard bolji od ovog novog po spec?

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Ne vidim potrebu da ga diras ako radi, a ponajmanje ako je za isti kapacitet. Ako i menjas idi bar na Samsung 850 evo od 250gb da bar znas da si uzeo uredjaj sa dobrim kontrolerom i solidnim kapacitetom za buducnost.
 
Ne menjaj ako si zadovoljan kapacitetom.
 
Ako ti je tih malih 120GB dovoljno ne menjaj, a ako menjas nemoj manji od 250GB (eventualno neki "uštrojeni" od 240GB).

Sad zatvori ovu temu. :)
 
Kapacitet je ok, samo se plasim da mi ne rikne a imam za malo novca da kupim ovaj kingston a400 ali ne znam koliko je i da li je bolji od sadasnjeg ?

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
Zasto bi riknuo?

Uradi backup na HDD ili na cloud ako te je bas strah, cisto zbog mirne glave.
 
Samo mislim da li bi pre riknuo nego ovaj novi jer je ipak na 95% health, radio je dosta dugo, a ovaj novi mogu da dobijem za mali novac, pa se razmisljam da li je bolje zadrzati sadasnji, a ovaj novi pokloniti ali se nisam susretao jos sa tom a400 serijom pa ne znam koliko je kvalitetniji od ovog sto trenutno imam.

Sent from my Le X820 using Tapatalk
 
HD Sentinel je pre svega namenjen za hdd. Njegovo procentualno pokazivanje zdravlja (stanja) ssd-a je netacno i zasniva se izmedju ostalog i duzinom rada hdd-a (ssd-a). Dok kod hdd-ova duzina rada zbog pokretnih delova i te kako ima uticaja na procenjeno stanje (zdravlje), kod ssd-ova i nije (ne mora biti) od bitnog uticaja. Kao sto imas sijalice, obicne zarece, koje su radile po 30-40g tako mozes imati ssd koji ce raditi ko zna koliko godina pri cemu svaki ssd ako je ispravan i kvalitetno napravljen (od kvalitetnih komponenti) ce raditi mnogo duze nego hdd koji ima pokretne delove.
Evo moj ssd po hd sentinelu ima 97% posle 367 dana rada.
Ssd obicno kad crkne, to ucini "naprecac". Danas radi normalno a sutra ne radi nikako.
Zato, ponovicu, ako ti je tih malih 120GB na ssd-u dovoljno ne menjaj vec koristi kao i do sada. Ako se odlucis sada ili kad god kasnije ne kupuj ssd manji od 250GB, cak i ako mislis da ti je manji dovoljan.
 
Nazad
Vrh Dno