Šta je novo?

Netplwiz ne radi

Bad Habbit

Slavan
Učlanjen(a)
23.07.2005
Poruke
2,418
Poena
390
Koristim netplwiz za automatsko logovanje kad ukljucim komp, vec godinama unazad. Od pre par nedelja nece vise da radi. Znaci odradim sve kako sam i ranije, medjutim kad ukljucim komp, on stane na onom pocetnom ekranu i moram da rucno unesem lozinku za admin account. Jel zna neko u cemu moze da bude problem?
 
pretpostaviću da je u pitanju win 10. smara tu sa lokalnim i ms nalozima. Pogledaj da li sa leve strane imaš izbor naloga. Verovatno pokušava da se uloguje u pogrešan.
Rešenje je da izukidaš sve pa ispočetka. Lično, ostavio bih samo taj jedan lokalni i kraj priče.
 
Može i ovo da se startuje, pa se izabere koji korisnik da se uloguje:
control userpasswords2
 
U medjuvremenu sam imao neke probleme sa kompom, pa sam morao da radim format i reinstall wina. I ovo o dalje ne radi. Jel moze neko da mi pomogne oko jedne stvari koju ne kapiram. Prilikom instalacije wina sam upisao podatke za svoj microsoft nalog u formatu [email protected] i lozinka za microsoft nalog. Kada treba da se rucno ulogujem da bih usao na svoj nalog (posto netplwiz ne radi), stoji mi kao user name samo emailadresa (bez @gmail.com). Kada opet otvorim netplwiz kao user name mi stoji isto kao i u c://users, a to je prvih pet slova prvog dela e-mail adrese (username-a). Ne znam da li me razumete. Ne bih da pisem javno bas podatke, pa evo primera. Ako mi je e-mail za logovanje na microsoft nalog recimo [email protected], na loging screen-u za win mi stoji dr.milan, a u netplwiz mi stoji drmil (dakle, bez tacke i samo prvih pet slova),a isto je i pod c://users/, odnosno c://users/drmil. Sad pocinjem da razmisljam da li mozda ta tacka u e-mail adresi ima neke veze i po kom kriterijumu je win dr.milan preveo u drmil, odnosno da li mozda je RUCNO treba da to u netplwiz promenim i ako treba u sta? Probao sam da upisem celu e-mail adresu, ali nije proslo, odnosno isto je kao i sa drmil.

I jos jedno pitanje. Do win10 sam jos i kapirao donekle te user account-e, a sada ih vise ne kapiram uopste. Pod kojim imenom se sada vodi moj admin account? Jel moj admin account isto sto i microsoft account, ili je to ovo u mom slucaju drmil ili nesto trece?
 
Brate i ja te ne razumem :d ali se meni desilo isto što i tebi. ;) Ako si prvo (prilikom instalacije) se ulogovao sa M$ nalog na Win 10 onda pišeš punu email adresu i dole pasword. Međutim Win pamti to @gmail.com pa to ne ponavlja već samopiše ono dr.milan pa dole traži pasvord. Netplwiz ima običaj da to skrati dr.milan na dmilan na primer i onda sve š****. Tako je bilo i kod mene isto kao i kod tebe na insajderu kada sam koristio M$ nalog. Onaj program gore radi stvar. Netplwiz je najbolje koristiti kod Offline naloga tada koristim user name ADMIN i dole pasword i tada netplwiz radi dobro ovako dobio si samo petljanciju koju je teško rešiti jer možeš dobiti više naloga prilikom butovanja pa opet problemi a može i netplwiz odbiti da radi pa opet sigrancija.....
 
Probao sam sada i sa tim programom. Ne radi. Ustvari provalio sam da je sve jos zanimljivije nego sto sam mislio. Pazi sad. Kad uradim obican restart, onda RADI i netplwiz, ali i ovaj program. Medjutim, kada idem na shutdown, onda NE RADE ni jedan ni drugi.

Inace hvala na pojasnjenju za ovo oko username-a. Znaci u ovom primeru [email protected], gde je na login screen-u dr.milan a u netplwiz drmil, moj username u okviru windowsa, za moj admin nalog koji mi je primarni, je zapravo drmil? Dakle, ako hocu da se logujem na remote desktop ili na drugom kompu da omogucim pristup mom nalogu, kucam to drmil, kako ga je windows skratio?
 
Jok!!! Moraš da napraviš u netplwiz nalog onakav kakav jeste a ne kao što ga je ntplwiz napravio. Znači prvo utvrdiš da li ti ide samo user name ili puna email adresa za logovanje (ne sećam se više ni ja šta tačno ide) u Windows i to postaviš u netplwiz ostalo obrišeš. Tako da za Remot koristiš ono što windows traži a ne što je netplwiz stavio jer to nije tačno i neće ti logovanje prihvatiti. Ja sam imao mteorija za user name a netplwiz mi skrati na mteor i to mi postavi čak kao glavni folder, ali windows me odbija da ulogujem iako imam tačan pasword ali user name je mteorija a ne mteor kako netplwiz stalno hoće da bude. Otuda i dolazi do problema. Dešavalo se da netplwiz postane potpuno deaktiviran i neće ništa da ubaci sve do tog programčića koji je radio kod mene sve dok nisam prešao na offline nalog...
 
Nazad
Vrh Dno