Šta je novo?

Koji telefon uz mix xl?

huebert

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
14.02.2016
Poruke
125
Poena
19
S obzirom na siromašnu ponudu u mts-u, koji telefon se najviše isplati uzeti uz paket mix xl (uz minimalnu doplatu) i najlakše prodati, pa na sumu od prodaje dodati nešto kesa i kupiti nešto valjano....? Jedino to mi je logično rešenje s obzirom da mogu da ugovor skratim za 3 meseca (produžetak ugovora 3 meseca pre kraja ugovora). Trenutno koristim P8 lite (uzet za 1din pre 2 god). Ne vidim nijedan telefon iz trenutne mts ponude koji bi bio osetno bolji od mog telefona a da je za "dž" uz paket.

Hvala unapred

Sent from my hi6210sft using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stvarno su ******i - doplata za P10 (telefon star godinu dana) uz XL tarifu 50.000 dinara?!?!?!?!?!
 
Da, ali u oglasima ne može na rate:) Sve zavisi i od uređaja. Neki su ok cena, dok kod većine jačih modela, bolje je uzeti keš kredit i kupiti fon na kp a uzeti popust na preplatu.
 
800 popust +120 na ime korišćenja 3g usluge je 920 din mesečno x 24 meseci izadje na 22000~190e... Toliko bi ustedeo na 2 godine ako uzmem na 40%. Doplata ide 3000 za idola i proda se za 180 na primer i loš sam nekih 10,20e ali skratim ovaj ugovor za 3 meseca i umesto u maju krene novi u februaru... Tako da je i tu skracen trošak od oko 50e... Dodje mu na isto dal puna pretplata ili 40% s tim da je meni bolje da iskoristim keš od prodatog telefona plus dodam i uzmem neki tel do 200 ili 250e.. A njima dajem 24x920... S tim iskreno.... Ako čekam 40%, čekao bih do maja... Ako čekam istek ugovora, mene posle toga u mts-u nema više... Jedino možda upada u oči i e4 plus kao moguća solucija za prodaju...

Sent from my hi6210sft using Tapatalk
 
Ja sam bio uzeo dve Nokia 6 na ugovor. Sračunao da me koštaju 275 eu za dve godine (ugovor mix l). Jednu prodao na 280 drugu na 240. Prosek 260. Ali nisam računao ovu tvoju filozofiju sa tri meseca potpisivanja novog ugovora ranije. To mi je ušteda oko 40eu. Svaka čast na razmišljanju.

Doduše, ja sam uzeo zbog onih 100gb neta. Uzeo na ugovore od klinaca, njima trebaju megabajti. Ugovori mi isticali u maju, a hteo sam promociju od 100gb u prvoj godini ugovora. Mogao sam da prekinem ugovor i potpišem novi samo sa uzimanjem telefona. Tako da sam sračunao da mi se najviše isplati da uzmem Nokia 6 DS i prodam je. To sam i uradio, i za keš od Nokia uzeo sebi nov S7, starijem klincu nov Huawei Honor 8 Lite 2017 sa 4GB i polovan tablet LG G Pad 8.3 V500.
 
U MTS sigurno nije 24 + 3. I ne moraš veći paket već isti.
 
Ako sam 2014 krenuo sa ugovorom, uvek isti paket, u julu (druga polovina)... nastavio 1. Maja 2016.... I sada mogu da ga opet obnovim februara 2018 (pitao sam već)... Ja ne znam kako se to produžava kad se na svake 2 godine ugovorna obaveza pomera za po 3 meseca unazad... Kako je to ušteda... Jednostavno platiš 21 mesec umesto 24... Ako ništa drugo to je 1000 din x 3 ako se računa razlika izmedju paketa na popustu i sa telefonom... I ispada da sam sadašnji tel platio na 21x1000 din razlike pošto je uzet za din... Dal se to isplatilo ili ne za taj tel, nebitno je ( nisam hteo da dajem keš za tel i da uzmem na 50 %, što bi se možda više isplatilo, tako je kako je) ... Sad sam postavio konkretno pitanje iz aktuelne, siromašne, ponude.... Sta bi moglo da se izabere... Sta bi najviše odgovaralo odnosu cena kvalitet od ponuđenih uređaja...

Hvala unapred

Sent from my hi6210sft using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U Mts-u se gube zadnja tri meseca,kao i mesec dana u telenoru, samo vip sabira. Naravno, niko vam nece ukinuti doplatu za uredjaj, vec samo mesecnu ratu...
 
Nazad
Vrh Dno