Šta je novo?

Šta uzeti posle Lumie 930

everton

Slavan
Učlanjen(a)
11.06.2005
Poruke
722
Poena
345
Moja oprema  
CPU & Cooler
I5 10400F, EKWB Quantum Velocity
Matična ploča
Asrock B460-ITX
RAM
Kingston HyperX 16GB 2666MHz CL13
GPU
ASUS EKWB RTX 3070
Storage
Kingston KC3000 1Tb NVMe, 1TB Toshiba
Zvuk
Altec Lancing ATP3, Razer Kraken TE
PSU
Chieftec CSN450W SFX 80+ gold
Kućište
Lian LI A4 H2O
Monitor
Dell 27' HGF
Miš & tastatura
HyperX, Red Dragon Vara
Treba mi preporuka.
Ne bih se zadržavao više na win phonu, iako ih koristim vec vise od tri godine i nemam većih zamerki na win, sem što već pola godine uporedo sa 930 koristim i neki Asus zenfone kao drugi tj dobijen poslovno i skontao sam da mi je Android nekako vise user friendly i radije ga uzimam iako je Nokia bolja u svemu.
E sad sta uzeti a da ne bude sa konja na magarca, što se tiče ekrana, kamere i fluidnosti pri svakodnevnom korišćenju a da ne puknem previše para. Prvo sam mislio da dam do 200e,(novo ili polovno ali mint stanje mesec, dva max 3staro). Ali vidim teško za te pare a da bude primetni upgrade. Pa sam povećao budžet na 250 do maksimalno 300 ali to baš ako naleti neka super punuda.
Pre bih amoled nego lcd jer sam navikao na njih još od mog prvog android tel zte blade prve generacije, ali sam svestan da za te pare ne mogu bas da izvoljevam.
Da ima 4g rama, 32 ili 64 nije toliko bitno. Ekran od 5,2 do 5,7".
 
Polovan, dobro ocuvan S7.
 
Kako da nadje G6 za 250, maksimalno 300e? Po oglasima su uglavnom novi ili par nedelja stari za 400e+.
A prioritet mu je amoled, onda se sve svodi na neki Samsung do 300e a bolje polovan S7 nego nov model A klase.
 
S7 se nameće kao logično rešenje, odnosno ima sve sta trazim al nekako (čisto subjektivno) Samsung me nikad nije privlačio.Verovatno tim potezom sebi uskraćujem možda i najbolji tel što se tiče polovnih od oko 300e.
S druge strane moto z mi je bas zanimljiva, najviše zbog amoled ekrana i cene.
Koliko je po vama kamera kod S7 bolja u odnosu na moto Z, gledam poređenja na YouTube i mislim da bih mogao živeti sa tom razlikom pogotovo ako bih sa z prošao osetno jeftinije ili uzeo nov u odnosu na polovan S7.
Za oko mi zapade još jedan tel. LG V20 izgleda mi nekako "najmoćnije" (opet subjektivno) jer po karakteristikama to nije, tj tu je negde sa ova dva, al nema amoled već lcd (verovatno vrhunski al kad vec zakeram....) pa se još neki duhovi se znaju javiti sudeći po iskustvima sa neta.
 
javljaju se duhovi na svakom ekranu na kome držiš istu sliku satima...a na amoledu će ti se brže pojaviti burn in nego na lcd ekranu...ili će ti se pojavljivati roze i zelene linije iz čista mira a nakon određenog vremena se taj ekran pretvori u gomilu treperavih šarenih linija...ne kapiram baš tu fascinaciju amoledom ali neka se svako zabavlja na svoj način...doduše, ovde se telefoni menjaju na svakih mesec dana tako da mnogi verovatno i ne dođu do tog dela :)
 
Neko je na forumu prodavao Nexus 6p silver. Ima odličnu kameru i još uvek je brz.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
obrati cu pažnju i na 6p ako ga nadjem u pristojnom stanju.
@altru
kod LG-a ne govorim o klasičnom burn in efektu koji se javlja usled držanja staticne slike satima, već o specifičnom problemu koji prati njegove "quantum" ips displeje gde se duhovi javljaju pri svakodnevnom normalnom korišćenju.
I ne bih rekao da sam fasciniran amoledom već jednostavnom ako lcd nije vrhunski, recimo kod tel srednje neke kategorije, jednostavno mi ekrani izgledaju bledunjavo u odnosu na amoled.
To što ovde spominjemo par modela koji su ranije bili flagship a danas koštaju kao novi tel srednje klase je druga prica.
 
Racunaj da je baterija u polovnom 6P vec prilicno oslabila a sam SD810 cipset trosi dosta. Zamena nije bas jednostavna, morao bi da narucis bateriju, da cekas i na kraju da nadjes nekoga ko zna da je zameni.

I polovnim S7 je isto oslabila baterija, posebno ako je prethodni vlasnik zlostavljao istu cestim brzim punjenjima ali je u startu autonomija bolja nego na 6P. Jeste Nexus u prednosti kada su softver pa i kamera sa hdr+ u pitanju ali mislim da je S7 (sa validnom, domacom garancijom) sigurnija kupovina, pod uslovom da nisi gadljiv na Samsungov UI.
 
Poslednja izmena:
Za oko 300e bi vec mogao da biras i biras. Xiaomi MI Note 3 moj predlog, malo preko 300e, tipa 315e na KP, ako bi isao sa tolikim budzetom. Tu je i Huawei Mate 10 Lite, kao moj drugi pik za taj budzet.
 
Poslednja izmena:
Zašto je bolji Mi Note 3 u odnosu na Mi Note 2?
 
Aha. :) Pitam jer je pre par dana drugar kupio Mi Note 2 preko KP, 300 e, 1 god "garancije". On prezadovoljan i stvarno deluje odlično telefon. Doduše, i meni se učinilo da nešto nije u redu sa ekranom, kao da moj Meizu Note2 ima mnogo bolju sliku, ovaj delovao isprano i čak i neke kao "štraftice", ali nisam hteo da mu kvarim hajp.
Inače, ovako na papiru bolji čipset, grafika i baterija na strani dvojke, pa mi zato čudno.
 
Pa pazi. Autonomija uopste nije na strani dvojke, veci ekran, plus cip trosi vise. Tu su negde, plus pri heavy usage-u, npr. u igrama ko ih igra na telefonu, SD 660 je dosta stedljiviji.

Jos jedna jako bitna stvar, koju je Qualcom izveo sa SD 660. Bacili su veliki focus na CPU deo, naime u tom segmentu SD 660 zaostaje samo oko 20% za SD 835. Sto se GPU-a razlika je naravno veca, standardnih 50% lada govorimo i poredimo srednju klasu i sam vrh ponude. Sve u svemu, nista nesto SD 821 nije u prednosti u odnosu na SD 660, osim u gpu-u, sto je opet manje na telefonu, bar meni.
Stavise u globalu telefoni sa SD 660 se dosta bolje ponasaju od SD 821 modela, u svakodnevnom radu, pri multitasku i slicno. Pre svega zbog pomenute cpu sekcije.
Po meni jako dobar potez qualcoma.
Jedina opipljiva prednost Mi Note 2 modela, meni bi bila izrada, nisam ljubitelj stakla na poledjinin
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno