Šta je novo?

Srpski pool za altcoine - OxoPool

d.darko

Cenjen
Učlanjen(a)
19.08.2016
Poruke
1,307
Poena
100
Ako moderatori misle da je reklama ili da ovom postu nije mesto tu - neka obrisu.

Podigao sam pool sa par alt coina, koji su mi zanimljivi i koje sam mislio da majnujem sa prijateljima, a nisu toliko poznati.
Nazalost ispostavilo se da smo slabi, tj. da nam je mali hashrate da bi padali blokovi kako treba i da bi to bilo isplativo.
Zato eto ako neko zeli da se prikljuci moze da kopa neki od ovih coina :

- SHIELD (XSH)
- ONEX (ONEX)
- BULWARK (BWK)
- PHOENIXCOIN (PXC)
- YENTEN (YTN)


Fee je 0.4%
Isplate svakih pola sata.

http://www.oxo.rs
 
Dodao ZOIN (ZOI) koin.

Yenten i Zoin se kopaju procesorima, ostalo moze sa grafikama.

Nego koliko vidim bas niko nije zainteresovan za kopanje altova?
 
Ma jesu nego niko vise nema poverenja u domace ;)
Daj neke informacije za te "procesorske" novcice ako ti nije problem.
 
ja sam na zoinu sa 6 procesora uzeo 0,1btc za 3 meseca, pomoglo je to sto je skocio x10 :d sad je diff dosta skocio pa teze ide.

problem domacih poolova je sto imas kome da kukas kako "krade" :) na stranim nemas kome da se zalis
 
Pa naravno, svaki pool krade, kukanje je obavezno :D

Salu u stranu, i YTN je bio isplativ dok mu nije skocio diff, sad je vise ono novcic sa stekanje, pa mozda jednog dana skoci cena..

Nego ajmo ljudi bacite hashrate na pool, ovako se nikad nista nece iskopat :D
 
@d.darko
Posto sam nov mozda je glupo pitanje, ali koja je prednost da npr kopam taj ZOIN kod vas umesto na zvanicnom pool-u ?
Drugo pitanje kako da namestim za Ryzen procesor i da li taj miner ima opciju da npr koristi 80-90% cpu, kako bi i dalje mogao npr da surfujem, hvala puno.
 
Prednost je ta sto je fee 0.4%, na zvanicnom pool-u je 1%. Mada svako bira pool koji mu je simpatican u sustini.
Ne znam podesavanja za ryzen, ali u mineru moze da se podesi koliko thread-ova da koristi, tj ako vas procesor ima recimo 8 core-ova, mozete da dodate parametar -t 6 u bat i tada ce koristiti 6 core-ova umesto svih 8.
 
@d.darko
Aha cool, pa nista pokusacemo malo da uposlimo i CPU, hvala.
 
Darko kakvo je stanje sa intelom i5 2500k... Koliko coina se moze ocekivati?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
cpu coini zavise i od kolicine i tipa memorije, ne samo do procesora. vise memorije, brza memorija, dual(quad channel) i hash ce biti veci.
 
nemojte koristiti zoin pool, nesto zestoko ne valja :)
 
Druze, izvini sto pitam, nemam iskustva, je l utice na rad riga cpu mining?
 
Predlog:
VIVO coin nema ni jedan pristojan POOL. altminer.net su lopovi a jedini su iole ozbiljni.
 
Stavio sam VIVO, pa ko hoce da testira i nadje prvi blok :

-o stratum+tcp://mining.oxo.rs:4233 -u <WALLET> -p c=VIVO
 
Nemas ni jednog kopaca? Moras malo na marketingu da poradis. :)

Bilo bi sjajno da se prati desavanje na whattomine i da kad neki coin explodira da se ovde objavi da svi prionemo na kopanje. Naime vivo je bio dobar 2-3 danaa kao to obicno bude, sad je pao na nista skoro a profit mu je bio x2 x3 u odnosu na ove standardne coine.
 
Dodat je VERGE (XVG), odlican za kopanje u dualu sa eth ili etc.

stratum+tcp://mining.oxo.rs:4444

Primer za dual sa eth (mora Claymore 11):

EthDcrMiner64.exe -epool eth_pool -ewal eth_novcanik -epsw x -wd 1 -dbg -1 -dcri 40 -dcoin blake2s -dpool stratum+tcp://mining.oxo.rs:4444 -dwal xvg_novcanik -dpsw c=XVG

Ono sto je bitno je boldovano :)

Imamo vec bas lep hashrate, i uboli smo vec prvi blok pre sat vremena.
Dodjite , zajedno smo jaci :D
 
Jel normalno da WTM pokazuje tacno duplo vise XVG nego sto se stvarno iskopa?
 
ne znam ,nisam proveravao, ali koliko ces da zaradis dosta zavisi i od pool-a na kojem kopas :)
 
Dodat jos jedan BLAKE2S algo, tj. moze da se kopa u dualu sa Claymore 11!

SHIELD (XSH):

-dcoin blake2s -dpool stratum+tcp://mining.oxo.rs:4444 -dwal <WALLET_ADDRESS> -dpsw c=XSH -dcri 30

Ovaj deo sto je boldovan je bitan!
 
Koliko cesto se radi azuriranje podataka tj zaradjenog na pool-u . Pokazuje mi da uredno majnuje ali mi se Wallet-u pod Earnings - Amount uopste ne pomera , Total Pendig je 0 XVG , zadnja akcija bila je prebacivanje zaradjenog sa pool-a na Binance pre neka 3h , a pod Amount pise 6 i 7h i pored pise Cleared a to je ovo sto je vec prebaceno .. Jel to normalno ?
 
da, stanje se prikazuje tek po nadjenom bloku. a novcici cim se blok potvrdi u roku od pola sata prebacuju se na wallet.
 
Dodat jos jedan blake2s novcic za dual mining :

NEVACOIN (NEVA) CLAYMORE ETH 11:

-dcoin blake2s -dpool stratum+tcp://mining.oxo.rs:4444 -dwal <NEVA_WALLET_ADDRESS> -dpsw c=NEVA
 
Jos jedan blake2s za dual :

HONEY CLAYMORE ETH 11:

-dcoin blake2s -dpool stratum+tcp://mining.oxo.rs:4444 -dwal HONEY_WALLET_ADDRESS -dpsw c=HONEY
 
Nazad
Vrh Dno