Šta je novo?

Honor forum - zvanična podrška proizvođača

Jedno pitanje za @Honor Srbija:
Radi li se šta na softverskim ispravkama za zvuk na Honor 20 Lite?
Ovo je, najblaže rečeno, UŽAS. Bilo na zvučniku, bilo na slušalicama na 3,5mm. Probavao sam i različite plejere, i razna podešavanja, ali ovo je jedva glasno čak i kada se pojača na maksimum. Upropastili su pristojan telefon. Ekran je dobar, baterija se brzo puni, iako je miniUSB priključak za punjenje...
Još jedna stvar. Pretpostavljam da ljudi u Huaweiu/Honoru nisu blagonakloni na Xiaomi, ali bi trebali u nekim stvarima da se ugledaju na njih. Jedan od bitnih primera jeste MIUI koji se daleko češće ažurira u odnosu na EMUI. Kod njih, npr, postoji MIUI 11 baziran na Androidu 9 i Androidu 10. Modeli telefona koji nisu planirani da dobiju nadogradnju na Android 10 bez problema dobijaju MIUI 11 baziran na Androidu 9. Kod Huaweia to nije slučaj.
 
Poslednja izmena:
Postovani, da li neko iz podrske moze da mi odgovori na pitanie ZASTO je posle updatea sa 8.2 na 9.0.1 na 8X uzasni optimizovana potrosnja baterija, prosto JEDE bateriju i umesto celog dana traje mnigo, mnogo manje? Ima li sanse da se to smanji, uspori..? Nista nije dirano i menjano, jednostavno prilikom obicnog koriscenja telefona, ptocenti samo padaju, vec sam pisao i zalio se na to pre nekih 8 meseci. Sto je najgore sad gde. gos mrdnem treba. da razmisljam o upotrebi telefona jer do sada NIKADA nisam nosio punjac sa sobom, sada je druga prica... na zalost.
Da zlo bude vece, ranije uz igranje igrica retko kad se grejao, sad koristim Chrome i osetim toplo sa zadnje strane...
 
Poslednja izmena:
Izgleda da zvanicna podrska ne radi. Nema ni jednog odgovora od njih. Sramota.

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Postovani, da li neko iz podrske moze da mi odgovori na pitanie ZASTO je posle updatea sa 8.2 na 9.0.1 na 8X uzasni optimizovana potrosnja baterija, prosto JEDE bateriju i umesto celog dana traje mnigo, mnogo manje? Ima li sanse da se to smanji, uspori..? Nista nije dirano i menjano, jednostavno prilikom obicnog koriscenja telefona, ptocenti samo padaju, vec sam pisao i zalio se na to pre nekih 8 meseci. Sto je najgore sad gde. gos mrdnem treba. da razmisljam o upotrebi telefona jer do sada NIKADA nisam nosio punjac sa sobom, sada je druga prica... na zalost.
Da zlo bude vece, ranije uz igranje igrica retko kad se grejao, sad koristim Chrome i osetim toplo sa zadnje strane...
Kad ti je izasao novi sistem jel si uradio hard reset, kada god se pojavi novi sistem preporucljivo je da se uradi hard reset telefona, ostanu repovi starog sistema i uvek ima nesto da zeza, odradi hard reset, brise sve iz telefona, uradi backup imenika, poruka, sacuvaj slike....ali nemoj da radis backup programa vec kada resetujes tel posle instaliraj ponovo programe i podesavaj telefon, jeste da je proces malo duzi ali ne krecis stan, jedino tako moze da se vrati u normalu.
Imas na YT kako se radi hard reset za tvoj tel., nadam se da si zapamtio sifre za naloge u tel.
Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kad ti je izasao novi sistem jel si uradio hard reset, kada god se pojavi novi sistem preporucljivo je da se uradi hard reset telefona, ostanu repovi starog sistema i uvek ima nesto da zeza, odradi hard reset, brise sve iz telefona, uradi backup imenika, poruka, sacuvaj slike....ali nemoj da radis backup programa vec kada resetujes tel posle instaliraj ponovo programe i podesavaj telefon, jeste da je proces malo duzi ali ne krecis stan, jedino tako moze da se vrati u normalu.
Imas na YT kako se radi hard reset za tvoj tel., nadam se da si zapamtio sifre za naloge u tel.
Послато са SM-N960F помоћу Тапатока

Auuu... znam sta je i kako se radi. To se radi nakon nove i stalacine Androida? Problem je sto imam jako puno aplikacija bitnih koje su sve povezane sa 2FA.. prosao sam pakao pre skoro 10 meseci nakon update prvi put na 9.0 kako bi sve vratio na 8.2 i nekim cudom sam uspeo..
 
Nazalost drugacije ga neces srediti, nekad problem ostaje drugima i posle hard reseta jer su uradili backup programa. Da bi bio 100% siguran ostaje ti hard reset, backup jedino imenika, poruka, slika...programa nikako samo jedan po jedan ponovo da se instalira.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
Ja sam uradio ovako na prelasku sa 8 na 9 pie, Ugasim telefon, volume up + power da upali recovery, tu izaberem clear cache i nakon toga restart i to je to. Baterija i dalje odlična.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Ja sam uradio ovako na prelasku sa 8 na 9 pie, Ugasim telefon, volume up + power da upali recovery, tu izaberem clear cache i nakon toga restart i to je to. Baterija i dalje odlična.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Znaci sad sam na 9.0 i sta sad, ako bi da "kockam" HR pa onda uodate na 9.0?Ali nije garant... :(
OK, da znam..

Sa CLEAR CASH ne brise nista od podataka itd? To sam trebao pre update uraditi, sad je kasno?
 
Poslednja izmena:
Nikada, ali bas NIKADA nakon update-a nisam radio hard reset, a koristim Android dugo. Ako postoji problem nakon update-a obrisem cache iz recovery-a.

Sent from my 3310 using Tapatalk
 
Znaci sad sam na 9.0 i sta sad, ako bi da "kockam" HR pa onda uodate na 9.0?Ali nije garant... :(
OK, da znam..

Sa CLEAR CASH ne brise nista od podataka itd? To sam trebao pre update uraditi, sad je kasno?
Nije kasno. Clear cache slobodno uradi, nista ne briše od podataka.

Sent from my 3310 using Tapatalk
 
Jedno pitanje za @Honor Srbija:
Radi li se šta na softverskim ispravkama za zvuk na Honor 20 Lite?
Ovo je, najblaže rečeno, UŽAS. Bilo na zvučniku, bilo na slušalicama na 3,5mm. Probavao sam i različite plejere, i razna podešavanja, ali ovo je jedva glasno čak i kada se pojača na maksimum. Upropastili su pristojan telefon. Ekran je dobar, baterija se brzo puni, iako je miniUSB priključak za punjenje...
Još jedna stvar. Pretpostavljam da ljudi u Huaweiu/Honoru nisu blagonakloni na Xiaomi, ali bi trebali u nekim stvarima da se ugledaju na njih. Jedan od bitnih primera jeste MIUI koji se daleko češće ažurira u odnosu na EMUI. Kod njih, npr, postoji MIUI 11 baziran na Androidu 9 i Androidu 10. Modeli telefona koji nisu planirani da dobiju nadogradnju na Android 10 bez problema dobijaju MIUI 11 baziran na Androidu 9. Kod Huaweia to nije slučaj.

Proverili smo, ali nije bilo nekih pritužbi korisnika na jačinu zvuka na tom modelu. Teoretski je moguće softverski pojačati zvuk primenom limitera i kompresije (neke od aplikacija to i rade), ali to utiče i na kvalitet samog zvuka.
 
Postovani, da li neko iz podrske moze da mi odgovori na pitanie ZASTO je posle updatea sa 8.2 na 9.0.1 na 8X uzasni optimizovana potrosnja baterija, prosto JEDE bateriju i umesto celog dana traje mnigo, mnogo manje? Ima li sanse da se to smanji, uspori..? Nista nije dirano i menjano, jednostavno prilikom obicnog koriscenja telefona, ptocenti samo padaju, vec sam pisao i zalio se na to pre nekih 8 meseci. Sto je najgore sad gde. gos mrdnem treba. da razmisljam o upotrebi telefona jer do sada NIKADA nisam nosio punjac sa sobom, sada je druga prica... na zalost.
Da zlo bude vece, ranije uz igranje igrica retko kad se grejao, sad koristim Chrome i osetim toplo sa zadnje strane...

Kao što su već drugi korisnici napisali, nakon ažuriranja na novije verzije Androida je moguće da neki od procesa i rezidentnih aplikacija prave problem, što se i manifestuje kao što je i opisano, pa je preporučljivo u tom slučaju uraditi ili reset ili čišćenje cache memorije.
 
Uradjeno ciscenje memorije, baterija se trosi i dalje brze nego obicno,ranije dok pijem kafu i cackam telefon a uvek je tad na 100% baterija ne padne ni na 99% za to vreme(nekih 20min) sada, evo isto vreme, baterija je vec na 96%.
Sto bi ja rekao, trosi se brzinom svetlosti.Sto se rice HR ciato sumnjam da ce nesto promeniti...

https://club.hihonor.com/in/topic/382185/detail.htm

Veoma koristan text...steta sto ga nisam procitao ranije.
Takav isti problem je bio i pre 7-8 meseci. Zbog toga sam i uradio povratak na 8.2 i svako dan odbijao azuriranje i update na 9.0.Ne znam zasto sam mislio da su se promenile stvari i da su sredjene neke stvari po tom pitanju sa novom verzijom.
 
Poslednja izmena:
Takodje vrlo bitna stvar.... dosta duze mu treba vremena da se napuni, sporije se puni to je primerno.
 
Očigledno neka aplikacija ili proces intenzivno troši bateriju. Da li možda Battery Usage u podešavanjima pokazuje povećanu potrošnju za neku određenu stavku?
 
Nista, sve po starom sto se tice potrosnje za neku od aplikacija...
 
Kakva je situacija sa sigurnisnim zakrpama za Honor 20, ja i dalje na zakrpi od oktobra kija je stigla zajedno sa Android 10.
Na zvanicnim Huawei i Honor stranama pise da treba da dobija mesecne sihurnosne zakrpe.

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Koja verzija telefona je u pitanju? Za neke modele npr. kupljene preko operatera je moguće da postoji kašnjenje ažuriranja jer sam operater pušta ažuriranja.
 
Honor 20, npr vec sam dobio android 10 sredinom novembra

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Da li je kupljen preko operatera, u domaćim prodavnicama ili iz Kine, pošto postoji razlika u firmware-u?
Koja je verzija softvera trenutno na uređaju?
 
Nije kineska verzija uzet u mts
add3b789784b91f0ea5f8093e0afe454.jpg


Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
U tom slučaju je zastoj do MTS-a.
Globalna verzija direktno dobija ažuriranja od Honor-a, dok varijante za operatere imaju sopstvenu verziju firmware-a koja nažalost često ume da kasni dok prođe sva odobrenja i testiranja. Ovo važi ne samo za Honor, već i za sve druge telefone.
 
U tom slučaju je zastoj do MTS-a.
Globalna verzija direktno dobija ažuriranja od Honor-a, dok varijante za operatere imaju sopstvenu verziju firmware-a koja nažalost često ume da kasni dok prođe sva odobrenja i testiranja. Ovo važi ne samo za Honor, već i za sve druge telefone.

Kako da zaobiđemo operatera i dobijamo ažuriranja kad treba. Honror20, preko telenora uzet , nema još uvek androida 10.
 
Pozdrav @Honor Srbija,

Da li Honor telefoni kupljeni sa zvanicnog Honor store-a na amazon.de ostvaruju garanciju u Srbiji? Preko support aplikacije prikazuje tacan datum kupovine, kao i da garancija vazi 2 godine.
 
Poslednja izmena:
Kao i uvek , nema odgovora

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Na sajtu piše da pokrivaju EU + Švajcarsku, Irsku i još jednu ne sećam se koju. Mislim da ne važi, ali bolje da proveriš negde direktnije, jer im ovde forum služi za prodaju magle.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Zamolili bismo vas za malo strpljenja, pošto proveravamo detalje oko garancije za modele kupljene sa različitih tržišta kako bismo dali potpunu informaciju.
Odgovor svakako stiže.
 
Dobili smo povratnu informaciju i nažalost u domaćem servisu nije moguće ostvariti garanciju na uređaje koji nisu kupljeni na našem tržištu, već je potrebno obratiti se inostranom prodavcu.
 
A telefon kupljen kod nas u mts radnji aviv Zrenjanin uz izjavu o saobraznosti?

Sent from my Honor 20 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno