Šta je novo?

Problem sa hdd

OmarW124

Poštovan
Učlanjen(a)
08.11.2017
Poruke
11
Poena
54
Western Digital 320GB 2010 Proizveden.Nije padao nikad.
Kad upalim pc na ekranu mi izlazi ono insert both device.Udjem u bios u piše da nema detektovan both device.Hard disk se ne pali, oslukujem i nista iz njega ne se ne čuje. 2 power kabla proverio za hdd i ispravna.Ne znam da li ima veze ali na ploči je malo klimav sata priključak (gde se ubacuje roze sata kabl).Šta može biti.
Da li da ga menjam ili da popravljam

Послато са GT-I9060 уз помоћ Тапатока
 
ako ne uspe to, probaj u drugom racunaru ili preko usb fioke/adaptera
 
Пробај хард на другом рачунару и на друге слотове. Ресетуј BIOS. Притисни мало сата прикључке на матичној.
 
Disk se obično zavrti kad se poveže samo na napajanje, ja mislim da nema veze sa sata kablom, ali proveri za svaki slučaj sve što su rekli ostali.
 
Možda da bude i od starog napajanja, što je kod mene bio slučaj i zamena je rešila problem.

Osam godina (ili godina manje) rada je puno za HDD. Ako može da radi na nekom drugom računaru ili preko racka, pogledaj S.M.A.R.T podatke, verovatno će nešto da se pojavi kao alarm.
 
Nema ovde popravke, a da se isplati (ako prethodni saveti ne pomažu). Obično, u ovakvim slučajevima, po mom iskustvu, nažalost, spremi se da uzmeš drugi disk.
 
Poslednja izmena:
Meni se ne zavrti.Modularno napajanje koristim i svaki konektor sam probao al ne zavrti hdd.Mislim da je riknuo hard.

Послато са GT-I9060 уз помоћ Тапатока
 
Hvala svima. Uzeću neki polovan od 500gb

Послато са GT-I9060 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno