Šta je novo?

preporuka za light OS

@kurkela

Pa proba li ti smplayer uopste? To ti je 10 minuta posla. Rekoh vec, meni na laptopu youtube na 480p samo kad se zalaufa, dok u smplayer-u pusta 720p sa 50% cpu zauzeca.
Uz to jos mozes da pustas i twitch na primer, kao i tv iptv liste.
 
@kurkela

Pa proba li ti smplayer uopste? To ti je 10 minuta posla. Rekoh vec, meni na laptopu youtube na 480p samo kad se zalaufa, dok u smplayer-u pusta 720p sa 50% cpu zauzeca.
Uz to jos mozes da pustas i twitch na primer, kao i tv iptv liste.

evo bas danas sam probao Smplayer i pozitivno sam iznenadjen, uz to sam skinuo i plugin smtube tako da video klipove nalazim direktno iz playera. Rekao bi da ih pusta u vecem kvalitetu nego kad idem tradicionalnom metodom kroz browser. Jedino sto ne znam u smplayeru je kvalitet videa koji pustim (jer po njemu uspevam i 4K da zavrtim sto i nema neke logike...)
 
Options>status bar>video info
To stikliras i vidis na dnu koja je rezolucija trenutna videa.

U Options>Preferences>Network biras kvalitet koji zelis, pretpostavljam 720p da je dovoljno.
Za vise, tj 1080p mora mislim da se odabere opcija mpv+youtube-dl , na auto je max 720p, makar kod mene.
 
Što ne probaš neki standalone player za youtube? Naprimer ovaj.

System Requirements:
The Microsoft .NET 4 Framework (or any higher version) must be installed to use TubePlayer. Not needed for Windows 8 and newer, the NET Framework is already included.
System OS: Windows XP, Vista, 7 / 8 / 8.1 or 10
CPU: min. 1.6 GHz CPU (32- and 64-Bit supported)
RAM: min. 1GB Ram (2GB recommended)
 
I ako mu stavis XP, nece mu biti manje opterecenje procesora prilikom ucitavanja stranica ili gledanja YouTube videa - jednostavno je komp star.

Eventualno probati sa SSD-om (mozda dovede do malo fluidnijeg rada) i optimizacijom servisa, ali mislim da je mrka kapa.


SSD je bacanje para za takav računar.

Čuj SSD...........garantujem da ploča nema SATA konektore.... :D :D :D


Za početak probaj neki lightweight web browser:

http://windowsreport.com/lightweight-browser-windows/

Vivaldi je moj predlog.

Vivaldi je "lightweight KEVA" za sve pretraživače. Fenomenalan!
 
ima ta ploca i sata i podrsku za 550 g1 pentium,jeste singlkor ali preskot i debelo preko 3ghz,to bi trebalo poprilicno da ubrza stvari,a ako stvarno traze preko crvene za to,ja nemam komentar...ali da,ne isplati se stavljati ssd na to,shortstrokeovan win7 32bit je maksimalno brzo sto se moze izvesti od te masine.

sto se tice tjuba,splayer plagin za mpc hc je najbrzi nacin.
 
Nazad
Vrh Dno