Šta je novo?

PROBLEM Enermax Liberty 620W modularno

kruslin93

Poštovan
Učlanjen(a)
13.07.2016
Poruke
29
Poena
54
Pozdrav svima na forumu. Interesuje me jedno pitanje u vezi ovog napajanja. Ovo napajanje koristim vec duze vreme i radi kako treba a cak mogu i reci da je napajanje samo po sebi vrlo kvalitetno. Desavalo mi se da kad ugasim komp npr. kad hocu da ga ocistim od prasine i skinem strujni (naponski) kabl i prilikom vracanja kablova kompjuter ne primi struju (ne reaguje power dugme na kucistu). To da ne primi struju lako se primeti jer cuje se kada se bocne kabl u napajanje da je dosla struja. Tek iz neki skoro deseti put primi struju i sve radi bez problema do sledeceg cupanja kabla. Proverio sam sa drugim strujnim kablom i sve je u redu a kada se prikaci na drugo napajanje u mom slucaju LC Power 500W pali iz prve pa najvise sumnjam da je u pitanju konektor na napajanju u koji ide naponski kabl ali bilo bi super kada bi neko mogao ovo detaljnije da objasni i kaze preciznije u cemu je stvar. Inace taj problem se javio od skoro na primer 3-4 meseca a napajanje imam bar jedno 2 godine.

Ako neko postavi banalno pitanje na koju konfiguracuju koristim odma da kazem da je konfiguracija sledeca: Ploca Gigabyte GA-970-UD3P AM3+, Procesor FX 4320,
RAM 2x4gb Kingston hyperx savage 1866Mhz DDR3, Graficka kartica AMD Radeon HD6850, HDD WD500AAKS i to napajanje Enermax Liberty 620W modularno.
 
Mrezni elektrolit na izdisaju, a moguce i neki od ostalih, potrebno mu je previse vremena da bi se napunio, nosi to na remont dok je jos ziv.
 
Vrlo verovatno da je +5VSB elektrolit otkazao. U svakom slučaju, kao što kaže kolega, nosi u servis. Popravka ne bi trebalo da bude skupa, što se tiče delova.
 
Nazad
Vrh Dno