Šta je novo?

Crkenzi?

Reaper89

Poštovan
Učlanjen(a)
28.12.2014
Poruke
110
Poena
70
U poslednjih nekoliko dana imam problem sa monitorom, kad palim komp monitor daje sliku nekoliko sekundi i onda se izgubi, a monitor je i dalje upaljen. Da bih proverio da nije mozda do ploce ili kartice, izvadim kabel iz graficke, slika se opet izgubi, dakle nema onog pravougaonika ili sta je vec da upozorava da monitor nije povezan sa karticom. Tek posle 10-ak paljenja/gasenja da sliku i posle toga se uopste ne gubi sve dok ne ugasim komp i onda opet ista situacija.

Da li neko ima iskustva sa ovim problemom i sta bi moglo da bude? Neki sitan kvar ili monitor ide u vecna lovista:mad:?

Da napomenem da je u pitanju LG FLATRON W2234S nesto vise od 8 godina mator.
 
Poslednja izmena:
Otvori ga i vidi da li ima naduvane kondenzatore. Ako ima, menjaj to. 8 godina je sasvim dovoljno da im je vreme za zamenu.
 
Nadam se da je to u pitanju, cuo sam da zamena nije skupa, ali bih ipak odneo nekom ko se razume da otvori i pogleda, da ne petljam bezveze. E sad da pitam, posto ce mi trebati vremena da nadjem nekog da pogleda, ukoliko su problem naduvani kondenzatori, posto se ne razumem bas najbolje, da li bi dalje koriscenje monitora u ovom stanju izazvalo neku havariju?

Od kad sam uspeo da ga upalim, evo drzi sliku vec 12 sati bez problema i takav je slucaj nekoliko dana od kad se javio problem.Jedino je muka kad se prvi put pali prilikom podizanja sistema da odrzi sliku...
 
Mislim da neće biti nikakve eksplozije ako na to misliš ali u jednom trenutku će samo prestati da daje sliku. Zamena kondenzatora je jednostavna, imas na youtubu kako se radi. Kada sam radiš nije uopšte skupo, u servisu je ranije koštalo od 1200 do 2000 donara a ja sam sa sve kupljenom lemilicom i kondenzatorima platio 300.
 
Ok, to mi je bitno Inace ne bi ni ja nosio u servis, jer me nervira sto se uvek ceka minimum nedelju dana iz mog negativnog iskustva sa servisima. Znam neke ljude, samo da ih namolim i nateram da to pogledaju i da spremim neki alkohol za cast:d...
 
Nazad
Vrh Dno