Šta je novo?

DDR4 - Fury ili Savage?

newpc

Poštovan
Učlanjen(a)
15.01.2018
Poruke
143
Poena
60
Pronadjoh sličnu temu, ali je stara 2-3 godine...

Pravim novu konfiguraciju pa bih krenuo prvo sa pitanjem oko memorije. Zanima me šta je danas bolje uzeti za DDR4 - Fury ili Savage. Minimalna brzina 2400. Razmišljam još da li samo 8GB ili 2x8GB, pošto je cena mnogo skočila od prošle godine i probila bi budžet.

Predator možda neće moći da stane, pa zato samo Fury ili Savage.
Da li je bitno toliko ako je i sada razlika nekoliko procenta?

Matična ploča bi možda bila GIGABYTE Z370 AORUS GAMING 3 Intel, Intel® 1151 (8. gen.), Intel® Z370, ATX.
A može i neka druga stabilna, ako ova nema podršku i za 7. generaciju. Nisam siguran još, ali ne bih dao više od 25000 za I7 CPU, već za sada tu može samo neki i5 CPU. Možda kasnije eventualno zamenim.

Računar bih uglavnom koristio za 3D rendering i ponekada igrice (za klince), bez oveklokovanja. Ali cela konfiguracija ne sme da košta više od 850 evra (bez monitora), tako da mora da se napravi neki kompromis.

Hvala
 
Poslednja izmena:
Ja sam tražio isto za sebe Fury ili Savage memoriju, ali na 2133MHz. U nekoliko prodavnica, kao i KP izloga mi je rečeno da memorija tih proizvođača nema nigde, kao ni kod njihovih dobavljača. Možda da razmisliš o G.Skill ili Corsair proizvođačima i od ovih što nabavljaju iz Mađarske, obzirom da memorija nije kvarljiva roba, a možeš uštedeti neki dinar. Ukoliko ti je grafika integrisana(pošto nisi naveo koju bi uzeo) onda definitivno 2xkoličina memorije, zbog dual channel režima da iskoristiš što više integrisanu grafiku. Ako je 3D rendering najbitniji gledaj da uzmeš dobru grafiku i dosta memorije, ako treba i na uštrb procesora.
Što se memorije tiče obrati pažnju na latenciju i njene brojeve. Za tu frekvenciju od 2400MHz idealna latencija bi bila CL12, ali tih memorija nema nigde tako da bi prva sledeća bila CL13.
 
Da, naravno i kvalitena grafička, takodje neka GIGABYTE 1050Ti 4GB DDR5...

Ali da, pre pola sata sam zvao par prodavnica većih firmi, ni kvalitetnih grafičkih više nema kao ni ove memorije na stanju, kažu nestašica i da će tek za mesec dva biti neki veći uvoz...

Ako se poboljša ponuda za tih par meseci, da li je bolje uzeti Fury ili Savage, bar što se tiče daljeg plana proizvodnje proizvodjača u nekih recimo narednig par godina, da se doda još jedan modul od 8GB?

Garancija koja se daje za Fury ili Savage ide čak i do 10 god. za ostale proizvodjače DDR4 memorije je daleko manja. U svakom slučaju, ako je ne bude bilo uzežu ono što je najkvalitetnije.

Hvala.
 
Nazad
Vrh Dno